Ostatnio na forum:

Ku pamięci. Ostatnie spotkanie w 2016 roku
Wpisany przez Wiślaccy Patrioci   
wtorek, 13 grudnia 2016 22:10

alt

13. grudnia bieżącego roku przypada 35. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. 

Zbrodniczy reżim Jaruzelskiego i Kiszczaka doprowadził do śmierci ponad 100 osób, tysiące było więzionych, zastraszanych, szykanowanych, pozbawionych pracy czy wyrzucanych z uczelni. 
Z tej okazji Wiślaccy Patrioci organizują spotkanie z bezpośrednim uczestnikiem tamtych wydarzeń. Człowiek, który w wieku 22 lat stanął na czele strajku w krakowskim Elbudzie, po aresztowaniu nieugięty potrafił zbuntować współwięźniów w zakładach karnych, prowadził ponad pięćdziesięciodniową głodówkę. Nigdy nie zdradził ideałów sierpnia 80’ roku. Dla niego ustalenia okrągłego stołu to zdrada ojczyzny, a nie odzyskanie wolności. 
alt
Specjalnie z okazji grudniowej rocznicy zapraszamy na spotkanie z legendą antykomunistytcznego podziemia, Panem Ryszardem Majdzikiem! Przyjdź, posłuchaj, zapytaj. W trakcie spotkania film niespodzianka krakowskiego drukarza Pana Kazimierza Korabińskiego oraz wiele pamiątek osobistych z okresu internowania.
 
 
POCZĄTEK SPOTKANIA O GODZ. 18:00, CZWARTEK 15. GRUDNIA, SALA KONFERENCYJNA W STAREJ HALI WISŁY.
 
Wstęp wolny!
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież