Wisła przegrywa z CCC
Wpisany przez Marta
niedziela, 05 lutego 2017 00:00

alt

W hicie kolejki Basket Ligi Kobiet koszykarki krakowskiej Wisły wysoko przegrały z polkowickim CCC 57:81.

Trzeba przyznać, iż w spotkaniu tym to drużyna z Dolnegośląska prezentowała się dużo lepiej od zawodniczek z grodu Kraka, które tylko raz wyszły na prowadzenie dzięki rzutowi Sandry Ygueravide. Pierwsza kwarta meczu zakończyła się wynikiem 20:26, a początek drugiej odsłony dał nawet cień szansy na odrobienie strat kiedy po trzy punktowym rzucie Hind Ben Abdelkader Krakowianki przybliżyły się do Polkowiczanek na 3pkt (23:26). Niestety w kolejnych minutach meczu bardzo dobrze grający zespół CCC powiększał tylko swoją przewagę nad drużyną Mistrzyń Polski, tak więc do przerwy Wiślaczki przegrywały już 15pkt (30:45).

Jednakże zmiana stron niewiele pomogła naszej drużynie, grające w zaledwie 8 osobowym składzie Wiślaczki nie potrafiły skutecznie zagrozić doskonale grającemu teamowi CCC. Głównie za sprawą świetnie dysponowanych Harrison oraz Faulkner "Pomarańczowe" co chwile trafiały do kosza Wisły, 64 punkt dla Polkowic zdobyła młoda Angelika Stankiewicz. Sobotnie spotkanie Krakowianki zagrały na bardzo słabej skuteczności, bo zaledwie 29% przy 51% gospodyń, najskuteczniejszymi zawodniczkami w ekipie Białej Gwiazdy były Hind Ben Abdelkader - 15pkt, a także Ziomara Morrison - 13pkt.