Ostra walka i wygrana po dogrywce!
Wpisany przez Marta
poniedziałek, 12 grudnia 2016 00:28

alt

W hicie XI kolejki Basket Ligi Kobiet krakowska Wisła Can-Pack pokonała na wyjeździe po dogrywce Artego Bydgoszcz 76:70.

Spotkanie to przez cały czas było bardzo wyrównane, lecz to Wisła lepiej rozpoczęła sobotnie starcie dzięki Meighan Simmons wygrywając 7:2. Szybko jednak wypracowana przewaga została zniwelowana i to Artego pierwszy raz w tym meczu wyszło na prowadzenie 11:10. Bydoszczanki choć grając w osłabieniu bez takich zawodniczek jak Elżbieta Międzik, Martyna Koc oraz ex-Wiślaczka Katerina Zohnova radziły sobie znakomicie. W ekipie gospodyń przyjezdnym mocno dawały się we znaki Maurita Reid, która robiła co mogła by nie pozwolić Wiślaczkom na zbytnie oddalenie się. Wtórowała jej również była środkowa Mistrzyń Polski - Denesha Stallworth rzadko myląc się z pozycji rzutowych, swoją grą doprowadzała do remisu lub wyprowadzała swój zespół na prowadzenie. Po drugiej kwarcie spotkania na tablicy pojawił się pierwszy remis po 27, po przerwie jednak za sprawą trafienia w wykonaniu Sandry Ygueravide team z Krakowa wyszedł na 5pkt prowadzenie (38:33).

Gdy w 25 minucie meczu przy próbie rzutu za 3pkt faulowana przez Katarzynę Suknarowską Meighan Simmons dzięki celnym rzutom wolnym dała jak się później okazało najwyższe, bo 9pkt (45:36) prowadzenie zawodniczek Białej Gwiazdy. Niestety w późniejszych minutach pojawił się dobrze wszystkim znany przestój, a co za tym idzie brak skuteczności zarówno w ataku jak i w obronie co skutkowało odrobieniem strat przez Bydgoszczanki i doprowadzeniem do remisu po 47. Dzięki dużo lepszej i skuteczniejszej grze to Artego było bliższe wygranej w regulaminowym czasie meczu. Pod koniec ostatniej kwarty spotkania próbę nerwów wytrzymała grająca z numerem 10 - Meighan Simmons. Kolejny raz stając na linii rzutów wolnych doprowadziła do remisu po 62 oraz 5 minutowej dogrywki, do której Wiślaczki podeszły bardzo zmobilizowane. Od początku kontrolowały jej przebieg, grały nieco mniej nerwowo i co najważniejsze starały się nie marnować wykonywanych rzutów. Faul na Sandrze Ygueravide w końcówce dogrywki oraz celne rzuty wolne dały zwycięstwo koszykarkom z Grodu Kraka 76:70. Do tej jakże ważnej wygranej przyczyniły się Meighan Simmons zdobywczyni 20pkt, wspierały ją środkowa Ewelina Kobryn dokładając od siebie double double (18pkt i 13zb) oraz rozgrywająca Sandra Ygueravide, która także rzuciła 18pkt.