Ambitna walka i minimalna porażka z Fenerbahce!
Wpisany przez Marta
piątek, 09 grudnia 2016 12:15

alt

Zawodniczki krakowskiej Wisły zwłaszcza za sprawą Sandry Ygueravide, która zdobyła w tym meczu 21pkt stoczyły bardzo ambitną walkę z tureckim Fenerbahce Stambuł.

Niewiele zabrakło by mecz ten zakończył się wygraną, lecz pomimo zaciętego boju Wisła musiała uznać wyższość Turczynek 64:72. Spotkanie to Wiślaczki rozpoczęły najlepiej jak mogły od serii punktowej 6:0 dzięki celnym rzutom Eweliny Kobryn, Meighan Simmons oraz Sandry Ygueravide. Przyjezdne jednak bardzo szybko zaczęły odrabiać straty głównie za sprawą świetnie dysponowanej Sandrine Gruda pierwszą kwartę przegrywały tylko 18:19. Druga ćwiartka meczu to trzy punktowy rzut Shekinny Stricklen i pierwsze prowadzenie koszykarek ze Stambułu, który był jedynie zapowiedzią tego co stanie się później. Grająca z numerem 40 Shekinna Stricklen zapoczątkowała serie aż 9pkt z rzędu, tym samym gospodynie przegrywały już 21:30, po czym nastąpiła niedyspozycja rzutowa po obu stronach boiska. Niemoc teamu ze Stambułu przerwała dopiero była koszykarka Wisły Can-Pack - Allie Quigley (32:25). Niestety zawodniczki Białej Gwiazdy pomimo prób zbyt łatwo traciły punkty i tóż przed końcem pierwszej połowy przegrywały 29:36, lecz dystans pomiędzy obydwoma zespołami zmniejszyła Hind Ben Abdelkader celnym trafieniem za 3pkt.

Wydawać by się mogło iż Wisła powalczy o jak najkorzystniejszy wynik, lecz początek drugiej połowy meczu pokazał coś zupełnie odmiennego. Faulowana Alexandria Quigley wykorzystała przyznane jej 2 rzuty wolne i tak o to na tablicy pojawił się wynik 36:50, na wskutek trafień w wykonaniu Sandry Ygueravide i Małgorzaty Misiuk Wiślaczki powoli, ale skutecznie odrabiały część strat i przed decydującą batalią przegrywały tylko 5pkt (49:54). Ostatnie 10min meczu było niezwykle podobne do trzeciej ćwiartki spotkania, po 3pkt rzucie Meighan Simmons Wisła znów przybliżyła się do Fenerbahce na 5pkt (61:66). Jednakże koszykarki tureckiego zespołu do końca nie dały sobie odebrać wygranej dorzucając jeszcze parę punktów i po 40min zwyciężyły pod Wawelem 74:62.