Gyor rozgromione! Pierwsza Euroligowa wygrana!
Wpisany przez Marta
piątek, 02 grudnia 2016 00:00

alt

Po kapitalnie rozegranym spotkaniu Wisła rozgromiła na wyjeździe CMB Cargo Uni Gyor 91:61 i odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Euroligowych!

Początek pierwszej odsłony czwartkowego meczu był bardzo wyrównany, lecz z każdą chwilą to Wiślaczki stawały się dużo bardziej widoczne na parkiecie i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Dzięki temu po pierwszej kwarcie wygrywały różnicą 15pkt (29:14!). W drugiej ćwiartce spotkania przeciwniczki głównie za sprawą Cyesha Goree oraz Tatsiany Likhtarovich starały się jak mogły, by odrobić straty dzielące ich zespół do Wisły. Świetnie grające Krakowianki odpowiadały celnymi rzutami na wszelkie próby przybliżenia się Węgierek, tak więc na przerwę schodziły przy stanie 49:35.

Po zmianie stron team z Węgier grał już zupełnie inaczej jakby totalnie sie gubiąc, co idealnie obrazuje ilość strat popełnionych przez tą drużynę (22), sytuację tą w doskonały sposób wykorzystały znakomicie dysponowane Wiślaczki. Zwłaszcza takie zawodniczki jak Meighan Simmons, Ziomara Morrison oraz Ewelina Kobryn. Tak skuteczna gra w wykonaniu koszykarek Białej Gwiazdy zwłaszcza pod koszem i z dystansu sprawiła,że w ostatniej kwarcie wygrywały nawet 34pkt! Ambitnie walczące Węgierki odrobiły nieco strat w końcówce spotkania, lecz finalne to Krakowianki wywiozły stamtąd jakże cenną wygraną. Do tego zwycięstwa przyczyniły się m.in Meighan Simmons zdobywczyni 23pkt (5x3), Ewelina Kobryn – 17pkt oraz Ziomara Morrison – 16pkt, które rzuciły aż 56 z 91 punktów.