Zagłębie pokonane!
Wpisany przez Marta
poniedziałek, 28 listopada 2016 22:32

alt

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków bez większych problemów pokonały na wyjeździe drużynę JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 83:59.

Początkowo mecz ten był bardzo wyrównany, gdyż przez dwie pierwsze kwarty Sosnowiczanki dotrzymywały kroku Mistrzyniom, a te starały się jak mogły, by tylko odjechać zespołowi gospodarzy. Progres nastąpił dopiero po długiej przerwie i zmianie stron kiedy to Wiślaczki najpierw odskoczyły na 11 punktów, a następnie po serii celnych rzutów (7:0) prowadziły już 56:39. Punkty zdobyte przez nasz zespół w trzeciej kwarcie (24:9) najlepiej pokazują w jak świetny sposób Krakowianki zmobilizowały się, by odnieść kolejną ligową wygraną. Ostatnie 10 minut spotkania to także bardzo dobra dyspozycja naszych koszykarek, lecz Sosnowiec mimo wszystko nie dawał za wygraną, a ich wysiłki na nic się jednak nie zdały, bowiem Wiślaczki nie zamierzały marnować oddawanych rzutów. W najlepszym momencie 4 ćwiartki prowadziły nawet 30pkt! Nie zdołały jednak utrzymać tej przewagi i po 40 minutach gry wygrały różnicą 24pkt i odniosły 8 zwycięstwo w Basket Lidze Kobiet.

Do zwycięstwa ekipę Białej Gwiazdy poprowadziły takie zawodniczki jak Meighan Simmons zdobywczyni 19pkt, Ziomara Morrison – 17pkt, Sandra Ygueravide – 14pkt, oraz Reprezentantka Polski Małgorzata Misiuk, która dołożyła 12pkt.