Miażdżące zwycięstwo nad toruńską Energą
Wpisany przez Marta
sobota, 12 listopada 2016 00:00

alt

Koszykarki krakowskiej Wisły w meczu 8. kolejki Basket Ligi Kobiet zdeklasowały toruńską Energę wygrywając 96:50!

Znakomity mecz rozegrała Ziomara Morrison. Wiślaczki piątkowe spotkanie rozpoczęły w idealny sposób, zarówno w ataku jak i w obronie spisywały się wyśmienicie, praktycznie każda ich akcja zakończona była zdobyciem przez nie punktów. Pod koszem szalały obydwie środkowe Ewelina Kobryn i Ziomara Morrison, dodając kolejne punkty dla swojej drużyny, po pewnym czasie dała o sobie znać mistrzyni "trójek" Meighan Simmons rozwalając totalnie ekipe z Torunia. Twarda obrona w wykonaniu Mistrzyń Polski nie pozwoliła rywalkom na rozwinięcie skrzydeł, tak więc wynik 28:8 po pierwszej kwarcie nikogo nie powinien dziwić. Druga ćwiartka meczu także obfitowała w świetne,a co najważniejsze skuteczne akcje Wisły, dzięki "trójce" młodszej z rozgrywających Hind Ben Abdelkader przewaga naszego teamu wzrosła do uwaga 37pkt, było już więc wiadome kto w tym spotkaniu rozdaje karty! Na taki stan rzeczy próbowała zaradzić Darxia Morris, lecz jedna zawodniczka to zdecydowanie za mało na tak grające Wiślaczki, więc obydwa zespoły na długą przerwę schodziły przy stanie 52:20 dla Białej Gwiazdy.

Po przerwie dystans dzielący Torunianki od Krakowianek próbowała zmniejszyć Weronika Gajda, lecz na nic to się nie zdało, gdyż zza linii 6,75m strzałami popisywały się Meighan Simmons i Hind Ben Abdelkader. Oczywiście nadal w świetnej dyspozycji pozostawał duet Morrison - Kobryn, który spisywały się doskonale, kapitalny mecz rozgrywała Chilijska środkowa Ziomara Morrison punktując praktycznie z każdej pozycji. Na dodatek Hind Ben Abdelkader, która nie dość,że bardzo dobrze spisywała się na rozegraniu to jeszcze oddawała celne rzuty z dystansu. Tak więc na 10min przed końcem spotkania wynik na tablicy brzmiał 77:35. Ostatnia kwarta meczu dobitnie pokazała różnicę klas dzielącą obydwie ekipy, w dalszym ciągu niesamowity popis dawała Ziomara Morrison i po 40 minutach spotkania Wisła zdeklasowała toruńską Energę 96:50. Najwięcej punktów zdobyły takie koszykarki jak niekwestionowana gwiazda wieczoru Ziomara Morrison - 32pkt, Meighan Simmons - 19pkt oraz Hind Ben Abdelkader - 18pkt i Ewelina Kobryn - 17pkt. Ogromne brawa należą się naszym dziewczynom za ten jakże niebywały mecz, w świetnym stylu pokonały Energę Toruń i tym samym w dalszym ciągu liderują ekstraklasowym rozgrywkom.