O krok od zwycięstwa! Kolejna Euroligowa porażka!
Wpisany przez Marta
czwartek, 10 listopada 2016 00:00

alt

Po źle rozegranej ostatniej akcji zawodniczki Wisły Can-Pack Kraków uległy włoskiemu Familia Schio 75:76 i w taki o to sposób seria trzech porażek z rzędu w Eurolidze stała się faktem.

Koszykarki Białej Gwiazdy środowe spotkanie rozpoczęły w bardzo dobrym stylu od prowadzenia 5:0, chwilę później Schio jednak wyrównowało i na tablicy było już 7:7, po chwili dzięki "trójkom" Meighan Simmons Wisła znów wygrywała tym razem różnicą 9pkt (16:7). W późniejszych fragmentach pierwszej odsłony meczu za sprawą Sandry Ygueravide przewaga zespołu osiągnęła pułap 12pkt (21:9), i chociaż za trzy trafiła Laura Macchi to końcowy wynik brzmiał 21:12 dla drużyny z grodu Kraka. Druga ćwiartka meczu to punkty Giorgii Scottany, która stopniowo zmniejszała dystans do naszego zespołu, strzeleckie umiejętności zza łuku pokazała Hind Ben Abdelkader i Wiślaczki prowadziły 24:14. W kolejnych minutach spotkania coraz częściej punktowały Włoszki m.in Raffaella Masciardi, dzięki której team gości wyszedł na 2pkt prowadzenie (29:31). Głównie za sprawą Ziomary Morrison długą przerwę obie ekipy spędziły przy stanie 36:35.

Przedostatnia ćwiartka spotkania była dużo bardziej wyrównana od dwóch poprzednich, prym pod koszami wiodły w zespole gospodarzy rozgrywająca Sandra Ygueravide wspierana przez środkową Ewelinę Kobryn, natomiast po stronie przyjezdnych Isabelle Yacoubou. Trójka w wykonaniu Małgorzaty Misiuk na niedługo przed końcem kwarty dała nam wynik 59:52, lecz z dystansu trafiła Giorgia Scottana i po 3 odsłonach wynik brzmiał 59:55. Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęły Włoszki, które za sprawą dwóch celnych strzałów oraz punktu z rzutu wolnego Isabelle Yacoubou i Nwal-Endene Miyem oddaliły się od Wiślaczek na 3pkt (59:62). Dla naszego teamu punktowały Sandra Ygueravide, Ewelina Kobryn oraz Ziomara Morrison, najbardziej jednak martwiła niedyspozycja rzutowa Meighan Simmons, która po za trójkami rzuconymi w początkowej fazie spotkania od tego momentu nie była w stanie trafiać zza linii 6,75m! Na dwie minuty przed końcem meczu z pod kosza trafiła Laura Macchi i Wisła przegrywała już 68:74, na całe szczęście punkty zdobywała Ziomara Morrison, przełamała się także Meighan Simmon, której trzy punkty przybliżyły nasze zawodniczki do Włoszek (73:74!). Kolejne punkty Chilijskiej środkowej Ziomary Morrison dały Krakowiankom powrotne prowadzenie 75:74, niestety trafiła także Giorgia Scottana (76:75) i cała nadzieja pozostała w młodej Hind Ben Abdelkader, która jednak pomyliła się w trzy punktowej akcji i po 40min Wisła Can-Pack Kraków przegrała trzecie z rzędu Euroligowe spotkanie. Najwięcej punktów dla Wisły zdobyły Ziomara Morrison - 23pkt i 10zb, Ewelina Kobryn oraz Sandra Ygueravide po 15, i Meighan Simmons - 12pkt.