Dotkliwa porażka w Pradze!
Wpisany przez Marta
czwartek, 03 listopada 2016 22:06

alt

W meczu 2. kolejki Euroligi Kobiet zawodniczki krakowskiej Wisły wyraźnie przegrały na wyjeździe z czeskim ZVVZ USK Praga 63:84.

Spotkanie w Pradze rozpoczęło się od prowadzenia naszej drużyny 9:0, rzutem za 2pkt sygnał do odrabiania strat dała grająca z numerem 5 Sonja Petrović, pomyłka jednej z Wiślaczek skutkowała przechwytem i zdobyciem 2pkt przez Marte Xargay. Faul na Anete Steinberga popełniła Meighan Simmons, lecz zawodniczka z numerem 55 nie wykorzystała rzutu wolnego, w wyniku kolejnego przewinienia tym razem Eweliny Kobryn na Lai Palau 2pkt zostały dopisane drużynie gospodarzy. Alena Hanusova znajdując sobie doskonałą pozycję do oddania rzutu zdobyła 2pkt dla swojego zespołu, po krótkim przestoju punkty dla Wisły spod kosza zaliczyła Ewelina Kobryn, chwilę później znów dała o sobie znać Sonja Petrović za sprawą "dwójkowej" akcji. Wykorzystując zagapienie Wiślaczek punkty po przechwycie zdobyła Anete Steinberga, w akcji rzutowej Steinberga faulowała Ziomare Morrison, która stając na linii rzutów wolnych zdobyła punkt dla ekipy z grodu Kraka. Tym razem przechwyt zaliczyły Wiślaczki,a konkretniej Sandra Ygueravide, a "trójkę" dla koleżanek trafiła Hind Ben Abdelkader. Podobną akcją popisała się Marta Xargay, by po dłuższej chwili przechwyt i kolejne punkty zapisała na swoim koncie Sonja Petrović i w taki o to sposób po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 23:27 dla Białej Gwiazdy. W początkowej fazie drugiej odsłony meczu dla czeskiego zespołu kolejno punktowały Tereza Vyoralova, Laia Palau oraz Sonja Petrović, natomiast w drużynie krakowskiej Wisły pierwsze skuteczne akcje w tej kwarcie przeprowadziły środkowa Ewelina Kobryn i skrzydłowa Agnieszka Szott-Hejmej. Zza linii 6,75m przymierzyła Alena Hanusova i "trójka" powędrowała na korzyść ekipy gospodarzy, Meighan Simmons zaliczyła udaną akcję zakończoną celnym rzutem za 3pkt, by zaraz potem popełnić faul na Marcie Xargay, który został ukarany 2 rzutami wolnymi. Po celnym strzale Sandry Ygueravide za 2pkt, późniejsze akcje należały do Pragi, punktowały zarówno Anete Steinberga oraz Tereza Vyoralova, na zakończenie pierwszej połowy spotkania 2pkt z rzutu wolnego zdobyła jeszcze wspomniana już Anete Steinberga. Na długą przerwę Wiślaczki schodziły więc przy stanie 34:52, a najlepiej punktującymi w naszym teamie były Meighan Simmons i Ewelina Kobryn po 9.

Przedostatnią kwartę Euroligowego spotkania od celnego rzutu za 2pkt rozpoczęła Sandra Ygueravide, Sonja Petrović zdobywając 2pkt dla swojego zespołu spowodowała podwyższenie prowadzenia, kilka chwil później w idealnym momencie Sandra Ygueravide z rzutu dostansowego zdobyła 3pkt dla krakowskiego teamu chcąc zmniejszyć dystans dzielący obie drużyny. Zdecydowanie nie do zatrzymania była Sonja Petrović, która co jakiś czas dawała o sobie znać umieszczając piłkę w koszu, a w szeregach Białej Gwiazdy rozgrywająca Sandra Ygueravide oraz środkowa Ziomara Morrison robiły co mogły, by chociaż trochę zniwelować straty do prowadzących gospodyń. Niestety na koniec trzeciej ćwiartki "trójkę" rzuciła Alena Hanusova i tym samym Wiślaczki przegrywały różnicą aż 21pkt (46:67). Ostatnie 10 min gry Wisła zaczęła od faulu Sandry Ygueravide na Sonji Petrović co spowodowało zdobyciem przez Serbkę 1pkt, Marta Xargay dołożyła do tego 2pkt z gry i prowadzenie Pragi jeszcze bardziej się zwiększyło. Na szczęście faulowana została Meighan Simmons, która wyszarpała Pradze 2pkt z rzutu wolnego, w ślad za nią poszła grająca w bardzo dobrym stylu jedna ze środkowych Ewelina Kobryn i kolejne punkty zostały dopisane na tablicę po stronie gości. Prażki nie zamierzały jednak odpuszczać pomimo znacznego prowadzenia Kia Vaughn celnie za 2pkt, ze świetnej strony pokazała się Ewelina Kobryn także rzucając za 2pkt, występująca z numerem 14 Veronika Sipova popełniła przewinienie na Morrison i 2pkt poszły na korzyść Wisły. Popis umiejętności rzutów za 3pkt dała Marta Xargay, Meighan Simmons nie chcąc być dłużna również przymierzyła zza łuku i celnie trafiła "trójkę", Ziomara Morrison także dodała coś od siebie tym razem spod kosza za 2pkt. Faul Małgorzaty Misiuk na świetnie dysponowanej Sonji Petrović zakończył wyjazdowe spotkanie wynikiem 63:84. Najwięcej punktów dla Białej Gwiazdy zdobyły Meighan Simmons - 16pkt, Ewelina Kobryn i Ziomara Morrison po 13 oraz Sandra Ygueravide - 12pkt.