Kolejne wyjazdowe zwycięstwo!
Wpisany przez Marta
niedziela, 23 października 2016 20:34

alt

W 5. kolejce Basket Ligi Kobiet koszykarki z grodu Kraka pomimo przejściowych kłopotów zdołały pokonać na wyjeździe beniaminka z Ostrowa różnicą 10pkt (79:69).

W początkowym fragmencie spotkania nieco lepiej spisywały się zawodniczki krakowskiej Wisły, które to oddały więcej celnych rzutów, lecz dzielnie walczące Ostrowianki starały się jak mogły by dorównać Mistrzyniom, ta sztuka udała im się dopiero w trzeciej kwarcie kiedy to grały jak równy z równym. Dwójkowa akcja Katarzyny Motyl i faul w ataku Wisły skutkował przyznaniem rzutu osobistego, zaraz po tym szybką kontrę zaprezentowała Magdalena Ziętara, która dzięki temu dopisała 2pkt dla swojego teamu. Tym samym po 1 kwarcie Wisła prowadziła 21:16. Drugą ćwiartkę rozpoczęły Ostrowianki, lecz nadal niezbyt skutecznie w ataku. Pierwsze 3pkt w tym meczu zaliczyła Sandra Ygueravide, do gry poderwała się Jordan Jones, która oddając rzut zza łuku skutecznie umieściła piłkę w koszu. Faul Katarzyny Motyl na Ewelinie Kobryn spowodował dopisanie 2 punktów z rzutów wolnych dla drużyny z grodu Kraka. Sprytem boiskowym wykazała się Meighan Simmons, która w idealnym momencie przechwyciła piłkę od jednej z Ostrowianek, a akcje celnym rzutem za 2pkt wykończyła Ziomara Morrison. Zawodniczki z Wielkopolski nie zamierzały jednak odpuszczać, za 3pkt trafiła jedna z koszykarek gospodarzy, by zaraz potem dopuścić się przewinienia na Sandrze Ygueravide i 2pkt znów trafiły na rzecz gości. Agnieszka Szott-Hejmej także z linii rzutów wolnych dopisała 2pkt dla Wiślaczek i po dwóch kwartach jej zespół prowadził 44:31. Na ten moment najwięcej punktów po stronie Wisły zaliczyła Ewelina Kobryn - 11pkt.

Po przerwie grę wznowiły Wiślaczki niecelnym rzutem za 3pkt Agnieszki Szott-Hejmej, po chwili przechwyt zaliczyła Ewelina Kobryn, by punkty zdobyć mogła kapitan Wisły - Agnieszka Szott-Hejmej. Przewinienie Hind Ben Abdelkader na Azi Bishop spowodowało przyznanie 2 rzutów wolnych. Bardzo skuteczna w sobotnim meczu Jordan Jones po raz kolejny wpakowała piłkę do kosza rzucając zza łuku i 3pkt powędrowały dla drużyny gospodarzy. Nasza drużyna zaliczyła dość poważny przestój, wygrywając 18pkt straciły 14 z rzędu, również za sprawą bardzo dobrze grających gospodyń, zupełnie gubiąc sie w ataku i w obronie. Znów niecelne rzuty, więcej strat, błędy w obronie doprowadziły do tego iż na 2min przed końcem kwarty Wisła prowadziła tylko 4pkt. Chwilową nadzieje na podwyższenie wyniku dała nam Ziomara Morrison, lecz stając na linii rzutów osobistych nie wykorzystała przyznanych 2 rzutów wolnych, na szczęście Meighan Simmons przechwytując piłkę trafiła celnie za 2pkt i w taki o to sposób po 3 kwartach wynik na tablicy brzmiał 57:52 dla krakowskiej Wisły. Ciąg dalszy problemów w ostatniej ćwiartce meczu, faul Wiślaczki popełniony na Azi Bishop skutkował utratą 2 punktów, Ziomara Morrison ratując sytuację trafiła z pod kosza za 2pkt, w ślad za nią poszła również rozgrywająca Hind Ben Abdelkader i również rzuciła "dwójkę", tym samym mieliśmy 7pkt przewagi (61:54). Nie trwało to jednak długo bowiem Karolina Kaczmarek trafiła za 3pkt dokładając do tego jeden celny rzut wolny i tak o to strata dzieląca ekipe z Ostrowa do Wisły zmniejszyła się już tylko do 2pkt (63:61). Wreszcie po dość długim czasie "trójkę" rzuciła Sandra Ygueravide, 2pkt dołożyła Ewelina Kobryn i znów Wiślaczki wygrywały 7pkt (68:61), Hind Ben Abdelkader w świetnym momencie podwyższyła prowadzenia swojej ekipy do 10pkt za sprawą rzutu za 3pkt. Ambitnie walczące Ostrowianki wcale nie miały zamiaru oddawać tego meczu tak łatwo, celne rzuty za 2 oraz 3pkt oddały kolejno Azia Bishop i Katarzyna Motyl, dodając jeszcze 1pkt z rzutu wolnego. Nasz zespół pokazał,że do Ostrowa przyjechał tylko po zwycięstwo, Meighan Simmons celnie trafiła za 3pkt, a faulowana Sandra Ygueravide wykorzystała 1 z 2 rzutów wolnych. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w sobotnim meczu były Meighan Simmons zdobywczyni 19pkt, Hind Ben Abdelkader - 18pkt oraz Ewelina Kobryn - 17pkt.