Dramatyczny mecz i zwycięstwo Wisły!
Wpisany przez Marta
piątek, 21 października 2016 13:01

alt

Koszykarki krakowskiej Wisły po fatalnym meczu, lecz dobrej IV kwarcie pokonały u siebie gdyński Basket 72:60 i uplasowały się na 2. miejscu ekstraklasowej tabeli.

Początek środowego spotkania nie zapowiadał późniejszych problemów, bowiem Wiślaczki po 3 minutach gry i dwóch celnych rzutach wolnych w wykonaniu Ziomary Morrison wygrywały różnicą 11pkt (17:6). Niestety ku wielkiemu zdziwieniu zawodniczki krakowskiej Wisły w pewnym momencie przestały radzić sobie tak w ataku jak i w obronie. Druga kwarta dobitnie pokazała jak nierówno potrafią grać nasze koszykarki i po raz kolejny odsłoniła ich ogromne problemy z utrzymaniem wypracowanej przewagi. Mnóstwo strat, niecelnych rzutów oraz odpuszczone zbiórki spowodowały iż na długą przerwę Wiślaczki schodziły przegrywając różnicą 9pkt.

Wydawać by się mogło iż przerwa zmieni coś w grze naszego zespołu, nic bardziej mylnego wprawdzie trzecia kwarta była nieco bardziej wyrównana, lecz w dalszym ciągu krakowianki były zmuszone gonić wynik, gdyż w najgorszym momencie przegrywały różnicą nawet 11pkt. W ostatniej ćwiartce meczu zawodniczki "Białej Gwiazdy" chcąc myśleć o zwycięstwie musiały odrobić 11pkt straty dzielącej ich od Basketu. Na szczęście Wiślaczki zagrały w taki sposób jaki oczekiwano od nich od początku spotkania. Punkty po zbiórkach zdobyła Ewelina Kobryn, na rozegraniu dobrze spisywała się Hind Ben Abdelkader, a Meighan Simmons w doskonałym momencie przymierzając zza łuku rzucała "trójki". Widząc wynik z ostatnich 10min gry (27:5) można stwierdzić,że jeżeli tylko nasz team się zmobilizuje da rade grać skutecznie. Patrząc z perspektywy występów w Eurolidze jedna dobrze rozegrana kwarta to zdecydowanie za mało, martwi również brak wsparcia z ławki, gdyż 1pkt zdobyty przez Małgorzatę Misiuk nie napawa optymizmem. W dodatku kontuzja, której nabawiła się Claudia Pop mocno osłabiła drużynę. Zatem przed trenerem Jose Hernandezem ogromne wyzwanie. Można również śmiało powiedzieć,że środowy mecz został wygrany dzięki trzem zawodniczkom Ewelinie Kobryn zdobywczyni 27pkt, Meighan Simmons - 22pkt oraz Hind Ben Abdelkader - 15pkt.