Ostatnio na forum:

Złoto dla Wiślaczek!
Wpisany przez Marta   
czwartek, 05 maja 2016 00:00

Mecz rozpoczął się od punktów jednej z zawodniczek Artego - Martyny Koc, na które "trójką" odpowiedziała Yvonne Turner i tym samym Wiślaczki wyszły na prowadzenie 3:2. 

Potem jednak Artego odskoczyło na 5 punktów (8:13), szybko dystans zmniejszyły Denesha Stallworth oraz Agnieszka Szott-Hejmej i na tablicy wyświetlił się wynik 12:13. Pierwsza kwarta należała jednak do Bydgoszczanek, które wygrywały różnicą 4 punktów (12:16).

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od trafienia Justyny Żurowskiej-Cegielskiej, by za chwilę celną "trójką" na prowadzenie swój zespół wyprowadziła Yvonne Turner (19:18). Po rzutach Denesha Stallworth i Justyny Żurowskiej-Cegielskiej Wisła prowadziła już 25:20. Artego nie miało zamiaru odpuszczać i po udanych trzech akcjach z rzędu zrobiło się 25:26. Faulowana Laura Nicholls doprowadziła do remisu i pomimo celnego rzutu Elżbiety Międzik dzięki Denesha Stallworth oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 28:28.

Drugą połowę meczu zarówno Wisła jak i Artego zaczęły bardzo nerwowo i nieskutecznie. Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie spotkania padły po stronie zespołu gości za sprawą Darxia Morris (30:28). Dopiero Justyna Żurowska-Cegielska po prawie 3 minutach przestoju trafiła "za dwa" dając remis po 30. Następne punkty Wiślaczki zdobyły dzięki Laurze Nicholls odzyskując prowadzenie 32:30, z kolei na 34:30 wynik podwyższyła Justyna Żurowska-Cegielska,a Yvonne Turner trafiając zza łuku poprawiła rezultat na 37:30. Kolejne punkty dla naszej ekipy dołożyła Denesha Stallworth, następnie na 3 minuty przed zakończeniem przedostatniej kwarty dla Artego rzuciła Amisha Carter. Faulowane Yvonne Turner i Agnieszka Szott-Hejmej natychmiast odpowiedziały celnymi rzutami wolnymi co dało im aż 10 punktową przewagę (42:32). Ostatnie słowo w tej kwarcie należało do Amisha Carter, która udaną akcją 2+1 zmniejszyła nieco dystans do Wisły, takim sposobem po trzech kwartach wynik brzmiał 42:35 dla krakowskiego teamu.

W ostatniej odsłonie spotkania pierwsze celne trafienia dla Białej Gwiazdy zaliczyła Magdalena Ziętara (44:35), po chwili skutecznie odpowiedziała Amisha Carter (44:37). Trójką popisała się Maurita Reid (44:40) na co Yvonne Turner zrewanżowała się w takim samym rzutem i Wisła odskoczyła więc na 7 punktów (47:40). Za sprawą Justyny Żurowskiej-Cegielskiej oraz Magdaleny Ziętary dystans między obydwoma zespołami wzrósł do 10 "oczek" (50:40!). Elżbieta Międzik i Martyna Koc celnymi rzutami zmniejszyły przewagę krakowianek (50:45) lecz faulowana Yvonne Turner rzucając 1 z 2 wolnych doprowadziła do wyniku 51:46. W końcówce ostatniej kwarty z dystansu trafiła Maurita Reid (51:48), ale to faulowana Justyna Żurowska-Cegielska ustaliła wynik na 53:48 i tym samym Wiślaczki po raz 25 w historii i 3 raz z rzędu zdobyły Mistrzostwo Polski! Warto dodać, iż MVP została Yvonne Turner zdobywczyni double-double 19pkt i 11zb!

Poprawiony: sobota, 07 maja 2016 08:25
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież