Dobra zaliczka przed rewanżem
Wpisany przez Bogdan
wtorek, 25 października 2016 22:30

alt

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Wisła Kraków zremisowała z Lechem Poznań 1:1. Na prowadzenie „Białą Gwiazdę” wyprowadził Paweł Brożek, a wyrównał Dawid Kownacki. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.

Początek spotkania wyglądał inaczej niż w poprzednim spotkaniu tych zespołów, które miało miejsce w ramach 12. kolejki ekstraklasy. Wtedy na początku przeważał Lech, teraz gra toczyła się głównie w środku pola. W 9. minucie z rzutu wolnego uderzał Arkadiusz Głowacki, jednak żadnych problemów z interwencją nie miał Jasmin Burić.

Kolejne minuty to dwie groźne akcje „Kolejorza”. Najpierw z dystansu uderzał Radosław Majewski, a piłkę chwycił Łukasz Załuska, a później po wrzutce z lewej strony pola karnego żaden z lechitów nie potrafił oddać strzału na bramkę.

W pierwszych dwóch kwadransach częściej na połowie Wisły przebywał Lech. Poznaniacy podchodzili wysokim pressingiem, co powodowało, że wiślacy mieli problem z wyprowadzeniem piłki. Jednak piłkarze Nenada Bjelicy w żaden sposób nie byli w stanie zagrozić bramce Załuski.

Pierwszą połowę zakończył jeszcze celny strzał Majewskiego, z którym nie miał problemów golkiper Wisły. To była jedna z najnudniejszych pierwszych części spotkania z jakimi musieli mierzyć się kibice „Białej Gwiazdy”, ponieważ ani drużyna z Krakowa, ani nawet jej rywale nie zrobili nic by stworzyć choć minimalnie emocjonujące widowisko.

Błyskawicznie po rozpoczęciu pierwszej połowy na prowadzenie wyszła Wisła. Z prawej strony dośrodkował Boban Jović, a na 5. metrze z zawodnikiem na plecach obrócił się Brożek i pod brzuchem interweniującego Buricia wpakował piłkę do bramki.

Z meczu rewanżowego głupim faulem wykluczył się Maciej Sadlok. Wcześniej również mógł dostać żółtą kartkę, ponieważ niezbyt dobrze kontrolował lot futbolówki i ta trafiła go w rękę. Sędzia Tomasz Kwiatkowski, był dla niego wyjątkowo pobłażliwy.

W 67. minucie dobrze pograli piłkarze Lecha. Maciej Makuszewski zbiegł do środka, odegrał do Majewskiego, „Maja” przyjął i zagrał z powrotem na wolne pole do Makuszewskiego, jednak jego strzał zablokowali obrońcy „Białej Gwiazdy”. Trzy minuty później z głębi pola w szesnastkę wrzucił Łukasz Trałka, tam niepilnowany był Kownacki, jednak strzelił obok bramki.

Poznaniacy naciskali i dopięli swego w 78. minucie. Na strzał z 17. metra zdecydował się niewidoczny do tej pory Marcin Robak, piłkę do boku odbił jeszcze Załuska, jednak wobec dobitki wprowadzonego kwadrans wcześniej Kownackiego był już bezradny. Pecha mieli obrońcy „Białej Gwiazdy”, którzy dobrze zastawili pułapkę ofsajdową, jednak sędzia liniowy zaspał i nie zauważył nieprawidłowego ustawienia rezerwowego Lecha.

Po bardzo nudnym „widowisku” w pierwszym meczu ćwierćfinałowym, Wisła wywiozła cenny, bramkowy remis ze stadionu przy ul. Bułgarskiej. Mecz rewanżowy odbędzie się pod koniec listopada przy Reymonta, a Wiśle do awansu wystarczy nawet bezbramkowy remis. Wiślakom jednak nie wolno podejść do tego spotkania minimalistycznie, ponieważ to może się zemścić, tak jak dziś, gdy podopieczni Dariusza Wdowczyka zostali zepchnięci do defensywy, a „Kolejorz” wyrównał, wykorzystując błąd liniowego.

Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Brożek 48, 1:1 Kownacki 78
Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Bednarek, Wilusz – Trałka – Makuszewski, Gajos (Jevtić 76), Majewski, Formella (Kownacki 62) – Robak.
Wisła: Załuska – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Boguski (Brlek 63) , Mączyński, Popović, Małecki – Brożek (Zachara 90), Ondrasek (Cywka 81).
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Trałka - Guzmics, Sadlok.