Derbowy remis
Wpisany przez Bogdan
poniedziałek, 12 grudnia 2016 00:25

alt

Derby na remis 1:1. Wynik spotkania otworzył Petar Brlek, a wyrównał Krzysztof Piątek.

Od początku do ataku ruszyła Wisła. Pierwszy groźny strzał zakończył się bramką. Brlek przejął piłkę na połowie boiska, popędził w kierunku szesnastki, odpalił Petar(dę), a futbolówka wpadła za kołnierz Grzegorza Sandomierskiego.
Cracovia mogła odpowiedzieć w 16. minucie za sprawą Krzysztofa Piątka, jednak na posterunku był Łukasz Załuska i zastopował zawodnika Cracovii, który chciał wykorzystać niezdecydowanie obrońców Wisły. Po tych sytuacjach tempo zdecydowanie siadło. Gra toczyła się głownie w środku pola, ale to „Biała Gwiazda” częściej przebywała na połowie rywali, którzy uciekali się najczęściej do prymitywnych fauli. W 40. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Budziński, jednak minimalnie minął słupek Załuski.

Już na samym początku drugiej połowy z rzutu rożnego podanie przed pole otrzymał Maciej Sadlok, miękko wrzucił wprost na głowę Arkadiusza Głowackiego, ten mierzył tuż przy słupku, jednak dosyć szczęśliwie obronił Sandomierski. W 65. minucie ostro z lewej flanki wrzucał Sadlok, jeden z obrońców skiksował i o mało nie pokonał własnego bramkarza. W odpowiedzi Cracovia mogła wyrównać. Zbyt krótkie podanie Jovicia do Głowackiego przejął Krzysztof Piątek, zagrał do Budzińskiego, ten znalazł się sam na sam z Załuską, jednak bramkarz Wisły poradził sobie z tym strzałem.
W 72. był już bezradny. Kolejny fatalny błąd Jovicia, tym razem zbyt krótkie wybicie, spowodowało, że do piłki doszedł Piątek i obok golkipera Wisły umieścił futbolówkę w siatce. Wcześniej jednak arbiter mógł wyrzucić napastnika „Pasów” z boiska za bezczelne zachowanie względem Sadloka, który umiejętnie zablokował go w walce o piłkę.  W doliczonym czasie gry wiślacy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Małecki urwał się Deleu, wycofał do Brleka, który został zablokowany i piłka wyszła na korner, z którego nic już nie udało się zdziałać wiślakom. W następnej kolejce, kończącej 2016 rok, Wisła uda się do Chorzowa, a Cracovia podejmie Lecha Poznań.

Wisła Kraków – Cracovia 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Brlek 3, 1:1 Piątek 72.
Wisła: Załuska – Jović (Bartosz 73), Głowacki, Uryga, Sadlok – Mączyński, Popović – Boguski, Brlek, Małecki – Brożek (80 Ondrasek).
Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Brzyski – Steblecki (Dąbrowski 56), Covilo – Wójcicki (Jendrisek 60), Budziński, Szczepaniak – Piątek (Cetnarski 81).
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Sadlok – Steblecki, Brzyski, Piątek, Dąbrowski.
Widzów: 28 907.