Wiślackie Kalendarium: inwazja na Rzym
Wpisany przez Patrycja   
środa, 13 lutego 2013 23:39

alt

Najbardziej godne uwagi  lutowe wydarzenia z historii piłkarskiej Wisły miały miejsce już w XXI wieku. Najważniejszym z nich jest mecz Białej Gwiazdy z Lazio Rzym.

 

20 lutego 2003

Za kilka dni minie 10 lat od pamiętnego wyjazdu do Rzymu i meczu Wisły z Lazio. W 2003 roku około 6 tysięcy kibiców wspierało na Stadio Olimpico Białą Gwiazdę w pojedynku z włoskim klubem. Dwumecz z Lazio rozgrywany był w ramach IV rundy Pucharu UEFA, a pierwsze spotkanie odbyło się właśnie w stolicy Italii. Faworyzowani Rzymianie co prawda prowadzili po pierwszej części gry, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3 – bramki dla Wisły zdobywali Kalu Uche i Maciej Żurawski (dwie). Korzystny wynik wywieziony z Włoch dawał przed rewanżem w Krakowie dużą nadzieję na awans do dalszego etapu rozgrywek. Wyprawa do Rzymu do dziś jest najliczniejszym wyjazdem wiślackich fanatyków.

 

26 lutego 2008

Po 5 miesiącach od rozpoczęcia budowy, do użytku oddany został pawilon medialny, tzw. „okrąglak”, znajdujący się w rogu dzisiejszych sektorów G i H. Wzniesienie budowli pochłonęło około 12 mln złotych, a czas jej oddania do użytku opóźnił się o 1,5 miesiąca. Początkowo zakładano, że sektor gości z trybuny G (wówczas E) będzie przeniesiony w inne miejsce stadionu, natomiast w najbliższym sąsiedztwie okrąglaka umiejscowiony zostanie sektor rodzinny – byłyby to sprzyjające warunki do zaaranżowania na balkonie pawilonu studia telewizyjnego. Dziś już wiemy, że żadna część tego planu nie została zrealizowana.

 

27 lutego 2010

W swoim pierwszym meczu wiosennym sezonu 2009/2010, Wisła mierzyła się w Bełchatowie z tamtejszym GKSem. Spotkanie zakończyło się porażką krakowian 0:1 – tym samym Biała Gwiazda przerwała swoją passę 13 meczów inaugurujących rundę wiosenną bez porażki.

 

 
Komentarze   

#1 TomaSz » 2013-02-14 13:28

Byłem w Rzymie ,piękne czasy wtedy były ,wyjazd kozacki nasi czuli się jak w domu przy takim dopingu.Nie wiem czy 6 tys jest prawdziwe bo pamiętam liczby 8-9 tys w sprawozdaniach.

TomaSz

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież