Sprawy SKWK:

Ze stadionu Wisły po wolność Ojczyzny (VIDEO)
Wpisany przez Wiślaccy Patrioci   
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 21:28
 
Historii stało się zadość. Najpierw na stadionie, w asyście flag, transparentu, hymnu i odpowiedniego dopingu, przypomnieliśmy o pewnym doniosłym wydarzeniu z wiślackiego kalendarza, a po skończonym meczu, w mocno deszczową pogodę, wykonaliśmy krótki przemarsz w kierunku zbiegu ulic Ingardena i Oleandry.
 
Po chwili kilkudziesięciometrowy transparent zostaje rozświetlony blaskiem stu odpalonych rac. Tak, to już 100 lat mija od odzyskania niepodległości, ale ci, którzy chcieli o nią walczyć z Pierwszą Brygadą Kadrową, wyruszyli z Parku Sportowego Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie 4 lata wcześniej. A nasz klub, który ofiarował świeżo utworzonej Kadrówce swój pierwszy stadion (usytuowany właśnie u zbiegu dzisiejszych ww. ulic) na koszary, uszczuplił kosztem tej Kadrówki... swoją własną kadrę - i to na tyle wydatnie, że musiał zawiesić działalność na okres Pierwszej Wojny.
 
Pamiętajmy o tym, że jesteśmy polską stroną Krakowa. I jakimi ideałami kierowali się ci, którzy tę naszą Wisłę zakładali.
Nie łudźmy się - nie brakuje i nie zabraknie życzliwych znawców, którzy chętnie napiszą wypasioną wersję naszej historii, jeśli sami nie zadbamy o to, by tę prawdziwą należycie wyeksponować. Będą bełkotać coś o rodowodzie klubu, który powstał jako namiastka polskości 112 lat temu(!) - na przekór uległościowym postawom chociażby maleńczukowej kamaryli (cóż bardziej polskie jest).
 
Słowa uznania i podziękowania kierujemy do tych, którzy pomogli nam w zorganizowaniu całego wydarzenia (Ultrasi, fankluby, SKWK, Starzy Bywalcy, ludzie z portalu HistoriaWisly.pl i kilka prywatnych osób z Białą Gwiazdą w sercu). Dziękujemy także wszystkim uczestnikom naszej pomeczowej uroczystości.
 
Za Wisłę, za nasz TS!
Było warto. Ze stadionu Wisły po wolność Ojczyzny!
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież