Sprawy SKWK:

35. rocznica. Wiślaku, oddaj cześć
Wpisany przez Wiślaccy Patrioci   
piątek, 13 października 2017 07:22

alt13 października 1982 roku komuniści zamordowali Bogdana Włosika.

Wiślaccy Patrioci, w imieniu organizatorów serdecznie zapraszają wszystkich kibiców Wisły, zwłaszcza tych związanych z Nową Hutą, do licznego uczestnictwa w obchodach 35. rocznicy zabójstwa, Bogdana Włosika. Spotykamy się w kościele Arka Pana w najbliższy piątek o godzinie 18:00.

 

Poniżej szczegółowy program obchodów

"13 października 1982 to szczególna data w historii Nowej Huty, a także całej Polski. Tego dnia, podczas comiesięcznej demonstracji zastrzelony został, przez funkcjonariusza SB, Bogdan Włosik. Śmierć tego 20 letniego robotnika Huty im. Lenina stała się symbolem walk z ustrojem komunistycznym. Na jego pogrzeb przybyło ponad 20 tysięcy osób, chcących zamanifestować swój sprzeciw wobec ówczesnej władzy.

W tym roku od tamtych wydarzeń mija 35 lat. Z tej okazji chcielibyśmy uczcić śmierć młodego bohatera Bogdana i zaprosić do udziału w uroczystościach, które odbędą się 13 i 14 października 2017 r.

 

13 października 2017

18:00 - msza w intencji za Bogdana Włosika i innych zamordowanych w kościele Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana)

19:00- złożenie kwiatów, zniczy oraz wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych pod pomnikiem Bogdana Włosika, a także rozpoczęcie pochodu do innych pomników na terenie Nowej Huty.

14 października 2017

17:00- Koncert Tadeusza Polkowskiego - „Tadek Firma” pt. „Niewygodna Prawda”, oraz uroczyste uhonorowanie 50 osób walczących o wolność odznaczeniem „Niezłomni w słowie”.

Po uroczystościach zapraszamy do udziału w spotkaniu przedstawicieli środowisk patriotycznych i nowohuckich

Adres: Nowe Centrum Administracyjne, Sala Teatralna (budynek S)

ul.Ujastek 1, Kraków

Wstęp bezpłatny

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież