Ostatnio na forum:

"Jeśli zapomnimy o nich, Ty, Boże zapomnij o nas"
Wpisany przez Wiślaccy Patrioci   
wtorek, 11 lipca 2017 19:47

alt

Wiślaccy Patrioci upamiętnili "Krwawą Niedzielę" 11 lipca 1943 roku.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”. Dlatego pamiętamy. Odpalenie zniczy, złożenie kwiatów, krótka modlitwa. Nic więcej. Pamięć o wydarzeniach takich jak Wołyń to nie tyle potrzeba serca, co powinność, wielu by powiedziało że obowiązek.

11 lipca 1943 roku miało miejsce apogeum Rzezi Wołyńskiej. Tego dnia oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii zaatakowały jednocześnie 99 polskich miejscowości na Wołyniu. Zginęło kilka tysięcy osób.

alt

alt

To co działo się w 1943 roku na terenach dzisiejszej Ukrainy nie mieści się w kategoriach nieabstrakcyjnych. Bestialstwo, zdziczenie, barbarzyństwo… czy to w ogóle w jakimkolwiek stopniu oddaje wydarzenia tamtych dni?

 

 

Jesteś Wiślakiem, więc masz obowiązki polskie.

Wiślaccy Patrioci

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież