Przegrywamy z tureckim Yakin Dogu
Wpisany przez Marta   
czwartek, 18 stycznia 2018 00:00

alt

Zawodniczki Wisły Can-Pack Kraków zaliczyły pierwszą porażką w bieżącym roku. W rozgrywkach euroligowych musiały uznać wyższość znacznie wyżej notowanego Yakin Dogu Universitesi 74:82

Najskuteczniejszą koszykarką w ekipie Białej Gwiazdy była Cheyenne Parker zdobywczyni 18pkt, w szeregach naszych przeciwniczek były to Jantel Lavender oraz Kayla McBride - 23pkt. Spotkanie z Tureckim teamem od samego początku było niezwykle ciężkie bowiem pierwsza kwarta została bardzo wysoko przegrana przez nasz zespół aż 15:31. W drugiej odsłonie meczu Wiślaczki starały się jak mogły by Turczynki nie odskoczyły im na jeszcze większą przewagę, jednakże na długą przerwę schodziły w dalszym ciągu tracąc 15pkt do prowadzącej drużyny gości (33:48).

Przedostatnia ćwiartka spotkania wyglądała już znacznie lepiej, dzięki trafieniu Tamary Radocaj Krakowianki jeszcze bardziej odrobiły straty i tym samym traciły już tylko 8pkt do obecnego lidera grupy A (47:55). Niestety w tej kwarcie Wiślaczki na nic więcej nie mogły sobie pozwolić, kolejne punkty padły łupem teamu przyjezdnych. W ostatnich minutach meczu Krakowianki pokazały, iż są w stanie prowadzić wyrównaną walkę z wyżej notowaną drużyną, głównie za sprawą skutecznych w ataku Farhyi Abdi, Cheyenne Parker i Leonor Rodriguez na około 5min przed końcową syreną Wisła traciła tylko 10pkt - 60:70. Na sam koniec spotkania zza linii rzutów 3pkt celnie trafiła Leonor Rodriguez, rzuty wolne wykorzystała Cheyenne Parker, a kolejne punkty od siebie dorzuciła Sonja Greinacher i w taki o to sposób na tablicy pojawił się wynik 72:76. W ostatnich sekundach celnymi trafieniami popisały się Kayla McBride oraz Sandrine Gruda, które ustaliły końcowy wynik na 82:74.  

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież