Ostatnio na forum:

Zabrakło sekund i szczęścia
Wpisany przez ewcia
czwartek, 02 listopada 2017 09:23

Zabrakło sekund by to Wiślaczki po końcowej syrenie mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach Euroligi.

Wiślaczki przystąpiłu do gry osłabione nieobecnością kontuzjowanej Dominiki Owczarek, a na dodatek w pierwszej kwarcie urazu kolana doznała Jelena Antic. Przez co trener dysponował siedmioosobowym składem. Mimo tak skromnej ławki zawodniczki Białej Gwiazdy przez całe spotkanie ambitnie walczyły i toczyły wyrównany bój z włoskim zespołem Famila Schio.

Po pierwszej kwarcie prowadziły 23-20, kwart ta mogła zakończyć się remisem 20-20, ale świetnym rzutem z połowy boiska popisała się Magdalena Ziętara. Jeszcze lepiej nasze zawodniczki radziły sobie w kolejnej odsłonie meczu podwyższając prowadzenie do 6 oczek. W 3 kwarcie włoski zespół zacząć odrabiać straty (17-22).

Emocje wzrastały z minuty na minute by apogeum osiągnąć w ostatnich sekundach spotkania. Przy stanie 72-72 na kilka chwil przed końcową syreną, Ride zdecydowała się na rzut z nieprzygotowanej pozycji, piłka nie wpadła do kosza, Parker po zbiórce próbowała ponowić trafienie - równie niecelnie. Z kontrą wyszły rywalki i w ostatniej sekundzie Anderson ustaliła wynik na 74-72 dla drużynyz Schio.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy wsparli w środę koszykarki Białej Gwiazdy i zapraszamy na kolejne spotkanie które odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 15.30. Rywalkami Wiślaczek będzie drużyna z Lublina.

Wisła CANPACK Kraków – Famila Schio 72-74 (23-20, 17-14, 17-22, 15-18)

Wisła CANPACK Kraków: Cheyenne Parker 22, Maurita Reid 19, Leonor Rodriguez 13, Magdalena Ziętara 7, Giedre Labuckiene 7, Jelena Antić 2, Sonja Greinacher 2, Klaudia Niedźwiedzka 0.

Famila Schio: Cecilia Zandalasini 19, Jolene Anderson 11, Eva Lisec 11, Isabelle Yacoubou 9, Marzia Tagliamento 9, Endene Miyem 6, Francesca Dotto 4, Raffaella Masciadri 3, Laura Macchi 2, Giulia Gatti 0.
Poprawiony: czwartek, 02 listopada 2017 23:50