TWORZYMY HISTORIĘ! WSZYSCY NA KOSZA!
Wpisany przez DK   
niedziela, 29 października 2017 00:00

alt

We środę widzimy się na hali!

Była środa 1 listopada 1978 roku. Wisła grała mecz ze Zbrojovką Brno, którego stawką był ćwierćfinał Pucharu Europejskich Mistrzów Krajowych. Biała Gwiazda po meczu w ówczesnej Czechosłowacji była w uprzywilejowanej pozycji, gdyż przywiozła do Krakowa remis 2-2. Mecz przy Reymonta ostatecznie kończy się wynikiem 1-1, tym samym trójkolorowy zespół osiąga swój największy sukces w historii piłkarskich potyczek na arenie międzynarodowej jakim jest awans do 1/4 finału PEMK. W składzie ówczesnej Wisły między innymi żywa legenda Białej Gwiazdy Kazimierz Kmiecik, dzisiejszy selekcjoner polskiej reprezentacji Adam Nawałka i Andrzej Iwan, czyli ludzie, którzy tworzyli i nadal tworzą historię polskiego sportu.

Mija trzydzieści dziewięć lat. We środę 1 listopada 2017 roku swój mecz rozegrają koszykarki- aktualnie jedyna drużyna z Reymonta występująca na arenie międzynarodowej. Póki co nasze zawodniczki mają na koncie trzy porażki, ale ich postawa we wszystkich rozegranych meczach zasługuje na szacunek, a co godne podkreślenia Wisła występuje w szalenie trudnej grupie. Teraz musimy wygrać z Familą Schio, a do tego niezbędne jest nasze wsparcie. Mobilizujemy się na osiedlach i fan-clubach i przychodzimy na halę tworząc po raz kolejny atmosferę godną Legendy, Tradycji i Chwały.

Wisła Kraków to niekończąca się historia. Widzimy się we środę o 19:00, żeby napisać jej kolejny rozdział.

AVE WISŁA!
 

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież