Wisła najlepsza na turnieju koszykarskim w Gdyni!
Wpisany przez Marta
niedziela, 17 września 2017 16:11

alt

Koszykarki Białej Gwiazdy wygrały Gdynia Super Team.

W pierwszym meczu II Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek Gdynia Super Team zawodniczki krakowskiej Wisły pokonały po dogrywce węgierskie CEKK Cegled 85:81.

Podczas drugiego dnia turnieju Gdynia Super Team Wiślaczki stanęły na przeciwko drużyny gospodyń. Po bardzo dobrej pierwszej połowie nasz zespół schodził na przerwę przy wyniku 35:27. W trzeciej kwarcie Krakowianki podwyższyły jeszcze prowadzenie do 14pkt, lecz pod koniec Gdynianki zaczęły odrabiać straty i tak o to przed ostatnią ćwiartką spotkania na tablicy widniał remis po 50. Czwarta kwarta sobotniego meczu była niezwykle nerwowa w wykonaniu obu teamów, co jakiś czas na prowadzenie wychodziły gospodynie, w pewnym momencie prowądzac już 5pkt! Na szczęście głównie za sprawą celnej trójkowej akcji Maurity Reid Wiślaczki odrobiły stracone punkty, po czym znów wyszły na prowadzenie i wygrały z Basketem 65:63.

W ostatnim meczu II Memoriału Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek Gdynia Super Team koszykarki krakowskiej Wisły pokonały łotewskie TTT Riga 75:65 i tym samym triumfowały w całym turnieju. MVP Memoriału została wybrana Leonor Rodriguez! Wiślaczki występowały bez dwóch zawodniczek Jeleny Antić, która powraca do treningów po drobnym urazie, a także Cheyenne Parker, druga z nich w dniu wczorajszym przyleciała do Krakowa i już w nadchodzącym tygodniu rozpocznie treningi z nową drużyną. Mijający turniej był ostatnim sprawdzianem dla Krakowianek, które już 23 września zainaugurują nowy sezon wyjazdowym meczem z zespołem PGE MKK Siedlce.