Wisła zdobywa trzecie miejsce w Turnieju
Wpisany przez Marta
niedziela, 10 września 2017 23:16

alt

W ostatnim dniu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezesa Can-Pack zawodniczki Białej Gwiazdy w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się z drużyną bydgoskiego Artego.

Spotkanie to przebiegało po myśli Krakowianek, które już w pierwszych minutach objęły prowadzenie 4:0, lecz po paru błędach i niecelnych rzutach Bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania. Po kilku remisach i świetnej grze Wisły pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:13 dla krakowskiego teamu. W drugiej odsłonie dzisiejszego spotkania Wisła w dalszym ciągu starała się utrzymywać dystans dzielący je od Artego, Krakowianki skutecznie uniemożliwiały atak swoim przeciwniczkom, choć nie zdołały ustrzec się błędów to i tak na przerwę schodziły przy 8pkt prowadzeniu (39:31) dzięki skutecznej trzy punktowej akcji w wykonaniu Maurity Reid.

Długa przerwa nie zaburzyła rytmu w szeregach naszego zespołu, który w dalszym ciągu grając skutecznie powiększał prowadzenie nad swoimi rywalkami, w taki o to sposób zdołał przekroczyć barierę 10pkt przewagi i choć w pewnym momencie Bydgoszczanki zaczęły odrabiać straty to i tak wynik po trzeciej kwarcie brzmiał 50:42. W ostatnich 10 minutach spotkania zespół Artego robił wszystko by dogonić team Białej Gwiazdy, o swoich trzy punktowych umiejętnościach przypomniała nam Julie McBride, która starając się zniwelować straty do prowadzącej przez prawie cały mecz Wisły celnie kończyła swoje akcje. Dzięki większej mobilizacji i skupieniu Artego zmniejszało dystans dzielący obydwie ekipy, co spowodowało zmniejszenie przewagi Wisły do czterech punktów, gra naszego teamu stała się znacznie bardziej nerwowa, lecz mimo to Wiślaczki utrzymały swoje prowadzenie i zwyciężyły 66:60. Najwięcej punktów i double double zdobyła Leonor Rodriguez 14pkt i 10 asyst.