Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Can-Pack
sobota, 09 września 2017 14:06

alt

Relacja z meczów Białej Gwiazdy na koszykarskim turnieju.

Przerwany mecz i przegrana na inauguracje turnieju.

8 września o godzinie 10 w hali przy ulicy Reymonta 22 został zainaugurowany Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Can-Pack. Zawodniczki krakowskiej Wisły zagrały przeciwko słowackim Mistrzyniom - Good Angels Kosice, niestety spotkanie to od początku nie szło po myśli naszego zespołu. Na trzy minuty przed zakończeniem przedostatniej ćwiartki z powodu awarii prądu spotkanie to musiało zostać zakończone niekorzystnym dla Wiślaczek wynikiem 35:53. W pierwszym meczu turnieju najwięcej punktów dla Białej Gwiazdy zdobyła Hiszpanka Leonor Rodriguez - 15pkt, lecz to nie koniec zmagań na dziś bowiem o godzinie 19:30 Wiślaczki zmierzą się z drużyną Basket 90 Gdynia.

Drugi mecz i pierwsze zwycięstwo. Pokonujemy gdyński Basket.

W drugim meczu pierwszego dnia Międzynarodowego Turnieju Wiślaczki podejmowały gdyński Basket. Mecz ten choć nie rozpoczął się najlepiej był dużo bardziej wyrównany. Pierwszą kwartę Krakowianki przegrały 14:18 lecz mając w pamięci poranne spotkanie przeciwko "Dobrym Aniołom" robiły co mogły by być jak najbliżej uciekającym Gdyniankom. Tak więc po dwóch kwartach wynik brzmiał 28:28 co zapowiadało emocje w drugiej części meczu. Niestety po długiej przerwie w szeregi gospodyń znów wkradła się spora ilość błędów i niecelnych rzutów co skrzętnie wykorzystywały Gdynianki. Na szczęście Krakowianki nie pozwoliły przyjezdnym na zbytnie oddalenie się i tym samym trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 44:46. Najwięcej emocji dostarczyło nam ostatnie 10 minut piątkowego meczu, kiedy to Wiślaczki włączając "piąty bieg" odjechały drużynie z Gdyni na 7pkt, wydawać by się mogło,że już do końca będą kontrolowały przebieg owego meczu, nic bardziej mylnego. Wystarczyła chwila przestoju w grze naszego teamu, by rywalki zniwelowały całkowicie wypracowaną przewagę. Tym razem czujne koszykarki Białej Gwiazdy skutecznie udaremniły próbę przejęcia inicjatywy i znów weszły na odpowiednie tory wygrywając w ostatnich sekundach 65:63. Najskuteczniejszą zawodniczką była zdobywczyni 15pkt - Sonja Greinacher.