Ostatnio na forum:

Deklasacja CCC i lider dla Wisły!
Wpisany przez Marta   
niedziela, 30 października 2016 00:00

Koszykarki krakowskiej Wisły w hicie 6. kolejki Basket Ligi Kobiet rozbiły drużynę CCC Polkowice 91:67!

 

Spotkanie to od początku należało do zespołu Białej Gwiazdy, prym pod koszem wiodły obydwie środkowe Ewelina Kobryn oraz  Ziomara Morrison, aktywna była również rzucająca Meighan Simmons, lecz ta ostatnia pełnie swoich umiejętności pokazała dopiero w trzeciej kwarcie. Natomiast w ekipie z Polkowic ponad przeciętność wybijała się Ewelina Gala oraz Valerija Musina.

Wiślaczki świetnie radziły sobie zarówno w ataku jak i w obronie, co skutkowało tym iż na nieco ponad 2min przed końcem pierwszej odsłony meczu Wisła prowadziła już 10pkt (20:10). Polkowiczanki w żaden sposób nie potrafiły przeciwstawić się tak świetnie grającym przeciwniczkom, Krakowianki grały wręcz koncertowo, nie pozwalając ekipie CCC na zbliżanie się pod ich kosz i co najważniejsze nareszcie można było zauważyć walkę pod tablicami. Starsza z pary rozgrywających Sandra Ygueravide nie tylko kapitalnie rozgrywała ale i zdobywała punkty dla swojego zespołu. Sposób na odwrócenie losów spotkania próbowała znaleźć m.in Magdalena Leciejewska, lecz jej starania nie przyniosły żądanego efektu.

W ekipie Mistrzyń Polski niesamowicie spisywała się Ewelina Kobryn, która po dwóch kwartach na swoim koncie zapisała 18pkt i tak o to Wiślaczki wygrywały 42:27.

Po przerwie ekipa z Dolnegośląska poderwała się do walki, lecz Ziomara Morrison wraz z Sandrą Ygueravide w porę wkroczyły do akcji. W taj partii meczu dała o sobie znać Wiślacka strzelczyni - Meighan Simmons, dzięki jej rzutom za 3pkt i akcji "2+1"wynik na tablicy brzmiał 55:36 dla zespołu z grodu Kraka! Niesamowicie spisywała się również Sandra Ygueravide, która zwiększyła dorobek krakowskiego teamu do 25pkt. Chociaż z dystansu rzuciła Valerija Musina to Wisła kontrolowała przebieg spotkania od początku do końca i to ona mogła się cieszyć ze zwycięstwa oraz objęcia prowadzenia w ligowej tabeli.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w sobotnim spotkaniu były zdobywczyni double-double Ewelina Kobryn - 23pkt i 15zb, Meighan Simmons - 19pkt oraz Sandra Ygueravide - 17pkt.

Poprawiony: poniedziałek, 31 października 2016 22:15
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież