Ostatnio na forum:

Emocje we Wrocławiu i wygrana Wisły!
Wpisany przez Marta   
wtorek, 18 października 2016 00:11

alt

Po niezwykle emocjonującym meczu koszykarki krakowskiej Wisły pokonały na wyjeździe wrocławską Ślęze 71:65.

Wiślaczki wyjazdowe spotkanie rozpoczęły w najgorszym możliwym stylu przegrywając 13 punktami i tym samym już od początku były zmuszone do odrabianiu dzielącego ich dystansu. Dopiero po 4 minutach gry pierwsze punkty dla naszej drużyny zdobyła Ewelina Kobryn. Jednak w drugiej kwarcie zespołowi Białej Gwiazdy udało się zdobyć bardzo ważne punkty głównie za sprawą Magdaleny Ziętary i Meighan Simmons. Dzięki temu dystans dzielący obydwa zespoły znacznie się zmniejszył i na długa przerwę ekipa z grodu Kraka schodziła przegrywając już tylko 33:37.

Początek drugiej połowy był już nieco lepszy bowiem nasz team pierwszy raz w tym meczu wyszedł na prowadzenie 41:40 po celnym rzucie Eweliny Kobryn. Ślęza jednak szybko odzyskała prowadzenie, lecz na szczęście dla Krakowianek po celnej "trójce" Hind Ben Abdelkader na tablicy pojawił się remis po 49. Po chwili dla Ślęzy "trójką" popisała się Marissa Kastanek, a protesty trenera Jose Ignacio Hernandeza zirytowały sędziów na tyle by ukarać Hiszpana przewinienie technicznym. Nie dość,że nasze zawodniczki straciły posiadanie piłki to jeszcze punkty z rzutu wolnego dla swojego teamu dołożyła Sharnee Zoll, więc po trzeciej kwarcie Wiślaczki przegrywały 52:57. Na początku ostatniej kwarty dzięki trafieniom Eweliny Kobryn na tablicy znów pojawił się remis po 57 i chociaż gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie to końcówka należała już do przyjezdnych. Na 63 sekundy do końca meczu akcją "2+1" kolejny remis zapewniła nam Ewelina Kobryn (62:62) po czym Wrocławianki popełniły stratę, a kontratak w wykonaniu Meighan Simmons zakończył się zdobyciem łatwych punktów przez Wiślaczki i prowadzeniem 64:62. W kolejnej akcji faul w ataku popełniła Nikki Greene, a dzięki Hind Ben Abdelkader Krakowianki uciekły na 67:62. Wprawdzie w odpowiedzi "trójkę" rzuciła Marissa Kastanek (67:65) to zarówno Meighan Simmons jak i Sandra Ygueravide nie zamierzały pudłować i po zaciętej walce Wisła Can-Pack Kraków wywiozła z Wrocławia cenne zwycięstwo. Najwięcej punktów i double double zdobyła Ewelina Kobryn (21pkt i 12zb) oraz Meighan Simmons (19pkt).

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież