Ostatnio na forum:

Energa rozgromiona
Wpisany przez Marta
piątek, 04 marca 2016 21:36

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków po znakomitym meczu we własnej hali pokonały toruńską Energę 86:64.

Piątkowe spotkanie rozpoczęły zawodniczki Energi Toruń. Wiślaczki odpowiedziały celnym rzutem za 3 punkty w wykonaniu Małgorzaty Misiuk. Zaraz potem akcją 2+1 popisała się Magdalena Ziętara, by po chwili przez Joanne Walich faulowana została Laura Nicholls. Po czym w odpowiedzi Emilia Tłumak z wyskoku celnie trafiła za 3 punkty. W akcji rzutowej faul popełniła Joanna Walich i 2 rzuty wolne wykorzystała grająca z numerem 14. Denesha Stallworth.

Przymierzając zza łuku celne 3 punkty dopisała dla krakowskiej Wisły rozgrywająca Yvonne Turner. Tym samym 1 kwartę zespół spod Wawelu zakończył z wynikiem 21:18. Drugą odsłonę meczu rozpoczęły Torunianki niesportowym przewinieniem na Laurze Nicholls, która wykorzystała przyznane 2 rzuty wolne. Następnie Yvonne Turner w świetnym stylu przechwyciła piłkę jednej z Torunianek i trafiając spod kosza zdobyła cenne 2 punkty. Po czym Charity Szczechowiak gubiąc obronę Wiślaczek sprytnie umieściła piłkę w koszu. Kolejny raz faulowana została Laura Nicholls tym razem przez Magdalene Skorek i 2 punkty z rzutów wolnych hiszpanka dopisała dla swojej drużyny.

Po pewnym czasie następne przewinienie złapały zawodniczki Energi Toruń, a faulowana została druga z hiszpanek Cristina Ouvina, która oba rzuty wolne wykorzystała. Koszykarki Wisły Kraków na długą przerwe schodziły prowadząc z toruńską ekipą 41:37. Natomiast 3 kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu za 2 punkty Laury Nicholls. Faul Cristiny Ouvina na Matee Ajavon skutkował przyznaniem 2 rzutów wolnych, które okazały się celne. Znajdując się na czystej pozycji celny rzut za 3 punkty oddała Cristina Ouvina. Magdalena Ziętara idąc w jej ślady przymierzyła zza łuku i celnie trafiła za 3 punkty. Za chwile błąd 24 sekund popełniły Torunianki. Svetlana Kudrashova faulowała Justynę Żurowską-Cegielską i 2 punkty powędrowały na konto Wisły.

Po krótkim czasie Agnieszka Szott-Hejmej celnie trafiła za 3. Joanna Walich w odpowiedzi rzuciła za 2 punkty, a na koniec 3 kwarty Yvonne Turner również popisała się celną "dwójką" i na tablicy pojawił się wynik 68:49 dla ekipy spod Wawelu. Ostatnia odsłona spotkania zaczęła się od 2 punktów zdobytych przez Justynę Żurowską-Cegielską, by po chwili kolejną "dwójkę" trafiła Małgorzata Misiuk. Rozgrywająca bardzo dobre spotkanie hiszpanka Laura Nicholls dopisała 3 punkty dla zespołu gospodarzy, a zaraz po niej "dwójkę" rzuciła Joanna Walich, która trafiła na konto drużyny z Torunia.

4 kwarta była również bardzo dynamiczna zarówno po stronie Wisły jak i Energi, można było zauważyć w niej dużo fauli, sporo celnych rzutów oraz trochę błędów. Finalnie to Krakowianki wyszły z tego starcia zwycięsko i umocniły się na 1. miejscu Tauron Basket Ligii Kobiet. Najwięcej punktów dla "Białej Gwiazdy" zdobyła niekwestionowana liderka Yvonne Turner - 19pkt. Z 54 rzutów z gry celnych było 33, co daje nam skuteczność na poziomie 61,1%.

Poprawiony: sobota, 05 marca 2016 21:44