Ostatnio na forum:

Nieudany rewanż Wiślaczek
Wpisany przez Marta
niedziela, 28 lutego 2016 21:35

Nieudany rewanż Wisły za półfinał Pucharu Polski, nasza drużyna po dogrywce przegrała we Wrocławiu z miejscową Ślęzą 81:86.

Niedzielne spotkanie nasze dziewczyny rozpoczęły w niezbyt dobrym stylu, lecz pomimo większej ilości niecelnych rzutów pierwszą kwartę wygrały 23:20. Początek drugiej odsłony meczu to zdecydowanie lepsza gra Wiślaczek. Faul na kapitan Wisły Justynie Żurowskiej-Cegielskiej i wykorzystany tylko 1 z 2 rzutów wolnych. Bardzo szybko złapane 7 fauli Wrocławianek i po 4 minutach 2 kwarty Wiślaczki prowadziły już 30:22 po rzutach wolnych Agnieszki Szott-Hejmej. Niestety chwila dekoncentracji i znów nieco lepsza gra Ślęzy doprowadziła do zmniejszenia prowadzenia naszego zespołu. Tym samym na długą przerwę Wiślaczki schodziły prowadząc 38:35.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od celnego rzutu za 2 punkty w wykonaniu Yvonne Turner, zaraz potem "trójką" odpowiedziała Katarzyna Krężel. Po chwili za sprawą Sharnee Zoll na tablicy pojawił się remis po 46. Niestety po raz kolejny pojawiły się błędy i niecelne rzuty po stronie krakowskiego teamu, których na szczęście Ślęza nie była w stanie wykorzystać. Piękną akcją popisała się Agnieszka Szott-Hejmej w idealnym momencie trafiając z dystansu za 3 punkty. Po chwili w jej ślady podążyła również Yvonne Turner przymierzając zza łuku i trafiając "trójkę". Niestety zaraz potem myliła się Justyna Żurowska-Cegielska nie trafiając do kosza, na szczęście błąd popełniła również Sharnee Zoll. Na 55 sekund przed końcem 3 kwarty faul w ataku popełniała Kateřina Zohnová, który skutkował 2 wykorzystanymi rzutami wolnymi przez Wrocławianke.

Początek 4 odsłony to niecelne rzuty i błędy po obu stronach. Przełamanie nastąpiło dopiero za sprawą amerykańskiej rozgrywającej - Yvonne Turner po celnym rzucie za 2 punkty. Zaraz po niej "trójkę" trafiła grająca z numerem 5 hiszpanka Cristina Ouvina. Chwile później litwinka Sulciute odpowiedziała celną "trójką", a na 5 minut przed końcem kwarty faul popełniony na naszej kapitan, która wykorzystuje przyznane 2 rzuty wolne. Ostatnie minuty 4 odsłony meczu to bardzo wyrównana gra obu drużyn. Niestety pod koniec 4 kwarty Ślęza doprowadza do dogrywki, która zostaje przez nie wygrana i w efekcie to ekipa z Wrocławia wychodzi zwycięzko z tego pojedynku. Najwięcej punktów dla krakowskiej Wisły zdobywają dziś kapitan Justyna Żurowska-Cegielska - 22 oraz Yvonne Turner - 20. Z 63 rzutów z gry celnych było 28, co daje nam skuteczność na poziomie 44,4%.