Ostatnio na forum:

Wygrana i awans do play-off!
Wpisany przez Marta
środa, 10 lutego 2016 22:31

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków po zaciętym meczu wygrały na wyjeździe z ekipą Agu Spor Kayseri 68:66. Tym samym awansując do fazy play-off Euroligi Kobiet, w której zmierzą się z Fenerbahce Stambuł.

Zawodniczki krakowskiej drużyny w dobrym stylu rozpoczęły środowe spotkanie wygrywając w początkowej fazie gry 6 punktami. W połowie I kwarty wynik oscylował wokół remisu, świadczy to o wyrównanej grze obu zespołów. Wiślaczki kładły duży nacisk zarówno na atak jak i obronę. Kwarta zakończyła się remisem po 19.

II odsłonę meczu krakowski zespół rozpoczął od celnego rzutu za 2 punkty w wykonaniu Kateriny Zohnovej. Następnie nieudaną akcje 2+1 zaliczyła Cristina Ouvina. W tej odsłonie spotkania mogliśmy zauważyć ostrzejszą grę zarówno Wisły jak i Kayseri. Końcówka kwarty charakteryzowała się sporą ilością przechwytów, celnych rzutów zarówno za 2 i 3 punkty oraz dużą skutecznością w obronie i ataku obu drużyn. Wiślaczki na przerwę schodziły prowadząc z tureckim Agu Spor 39:37.

Drugą połowę meczu rozpoczęliśmy celnym rzutem za 2 punkty Yvonne Turner. Kilka minut później celną "trójką" popisała się Agnieszka Szott-Hejmej. W rezultacie Wiślaczki zakończyły III kwartę 57:49. IV kwarta była pełna nerwów, celna "trójka" w wykonaniu Cristiny Ouviny na 2 minuty przed końcem meczu doprowadziła do remisu po 64. Rzuty za 2 punkty Agnieszki Szott-Hejmej i Laury Nicholls oraz świetna obrona skutkowały wygraną naszego teamu.

Najwięcej punktów zdobyła dziś Yvonne Turner - 23. Z 57 rzutów z gry celnych było 26 co daje nam skuteczność na poziomie 45,6%. Ogromne brawa i gratulacje należą się naszym dziewczynom i oczywiście obu trenerom!