Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Pokój służący do dyskusji na tematy sportowe, nie związane bezpośrednio z Wisłą Kraków.

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez Salem » 10 wrz 2012, o 13:11

A ja, że niedługo za odcinek "Klanu" będzie trzeba płacić pay per view. Co nie oznacza, oczywiście, że się z Tobą nie zgadzam. ;)
- To bardzo porządna dziewczyna.
- Trudno, co robić.
Avatar użytkownika
Salem
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 19:50

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez opt » 16 paź 2012, o 21:21

Nie wierzę w to co dzieje się w Warszawie :roll:
opt
 
Posty: 200
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:44

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez WKU » 16 paź 2012, o 21:27

Żenada!!! ciekawe co na to powiedzą całkowite niedopatrzenie organizatorów ! Zmarnowana kasa na stadion po to żeby teraz wstyd był
Avatar użytkownika
WKU
 
Posty: 1267
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 18:19

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez krakus76 » 16 paź 2012, o 23:43

Był sukces Tuska to a teraz mamy ..... Panie Tusk ... znowu kibole ? A może to przez race takie anomalie pogodowe ?
krakus76
 
Posty: 279
Dołączył(a): 26 sty 2012, o 00:01

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez opt » 17 paź 2012, o 00:05

pewnie, że kibole

opt
 
Posty: 200
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:44

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez koGoooD » 17 paź 2012, o 16:53

Prawo Polskie powinno być takie samo dla wszystkich obywateli - w związku z tym Wszyscy dzisiaj (dzwoniąc i pisząc maila) donosimy do odpowiednich organów Państwowych o próbie popełnienia przestępstwa przez organizatora spotkania Polska - Anglia oraz o nielegalnym zgromadzeniu na Stadionie Narodowym w Warszawie planowanym na godz. 17:00.

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprezach masowych, dzisiaj o godz. 17:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie miało miejsce nielegalne zgromadzanie: http://bit.ly/S3clQe

Wszyscy odpowiedzialni obywatele, poinformują odpowiednie służby - można to zrobic:

dzwoniąc:
Komenda Stołeczna Policji tel. 22 603-66-26, 22 603-65-55, 022 603-68-48

pisząc e-mail: prewencja.ksp@policja.waw.pl
koGoooD
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 21:38

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez Dudek » 17 paź 2012, o 17:36

tak, donośmy, brawo, super, później dostaniemy może specjalne podziękowania od policji. Akcja godna pozazdroszczenia.
Avatar użytkownika
Dudek
 
Posty: 295
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 17:48

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez koGoooD » 6 lis 2012, o 17:44

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... HZ3c9MPI2w Jest coraz gorzej, wydaje mi się że Ruch Kibicowski za parę lat upadnie.
koGoooD
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 21:38

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez SOUTH » 6 lis 2012, o 21:24

ale Boniek głupoty gada. Ranking zachowania kibiców uefa? W takim razie jeżeli my zajmujemy jedno z ostatnich miejsc to, kto zajmuje ostatnie ? Bo z krajów ,które mi przychodzą do głowy to z nami mogą ew.konkurować :Grecja,Rosja,Serbia może ktoś jeszcze ,a wszystkie te kraje grają normalnie w pucharach... . Jedyne za co mogli by nas wykluczyć to za tą żenadę jaką prezentują piłkarzyki(zwłaszcza kluby w pucharach),a także działacze .Boniek zabiera się do zmian ,ale od dupy strony
SOUTH
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2012, o 19:23

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez koGoooD » 6 lis 2012, o 22:39

Czyli możemy się spodziewać że nic się nie zmieni, a raczej pogorszy.
koGoooD
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 21:38

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez SOUTH » 7 lis 2012, o 00:18

Ciężko wyrokować,aczkolwiek dobrze to nie wygląda. Pewną nadzieją jest zalegalizowanie piro,no i tutaj chyba będziemy mieć dosyć wyraźny podział wśród kibiców ,na zwolenników i przeciwników tej legalizacji. Wiadomo ,że to w pewnym sensie zabija ducha ultras,ale może być tak ,że żeby istnieć fanatycy będą musieli iść na pewne układy(na pewno plusem tu będzie ukrócenie wpływów z kar do kieszeni tych buców) . Z drugiej strony może być ciągła walka i opór pozwoli wygrać coś więcej ,chociaż w tym POlicyjnym państwie wydaje się to mało prawdopodobne. Jednak piro to tylko wierzchołek góry lodowej, tak naprawdę wykańczają nas chore ustawy, problemy stawiane przez psy na każdym kroku,zakazy stadionowe za byle gówno,permanentna inwigilacja itd. co najbardziej denerwuje ,to ,to że wiele z tych rzeczy jest tak naprawdę nie zgodne z prawem,a i tak funkcjonuje,(np.zakazy stadionowe nakładane przez klub od których ciężko się odwołać) Przy tym wszystkim staliśmy się także wygodnym wrogiem rządu,na którym pokazuje swoją władze i pseudo sukcesy.

Ja ciągle liczę ,że OZSK ruszy z jakaś inicjatywą,chociaż ich opieszałość nie napawa optymizmem.Wydaje mi się ,że jeszcze mamy w ręku jeden mocny argument ,bez fanatyków przy obecnej chujozie w Polskiej lidze, frekwencja poleci na łeb na szyje.
SOUTH
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 mar 2012, o 19:23

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez dudi » 27 lis 2012, o 16:50

Jak się robiło interesy w PZPN? Ile pieniędzy wyprowadzano z kasy związku w sposób co najmniej kontrowersyjny? Co działo się przy okazji tzw. taśm prawdy? Jak zabezpieczono się przed nowym rozdaniem? Jak wyglądały kontakty Grzegorza Kulikowskiego z Grzegorzem Latą? Czym upadła kolejna legenda - tym razem Władysława Żmudy? Czy już niedługo prokuratura będzie miała pełne ręce roboty? Odkąd zmieniły się władze w związku, w kuluarach aż huczy od plotek o trupach, które wypadają z szafy. Dzisiaj Weszło ujawnia jedną z najbardziej szokujących umów, jakie zawarł kierowany przez Grzegorza Lato związek. A być może to tylko początek prawdziwej lawiny…

Zacznijmy od przedstawienia tła. Władysław Żmuda lata temu założył Akademię Piłkarską. Według Krajowego Rejestru Sądowego aktualne władze akademii to:

Grzegorz Kulikowski - prezes zarządu.
Beata Kulikowska - członek rady nadzorczej.
Joanna Dousa - członek rady nadzorczej.
Władysław Żmuda - członek rady nadzorczej.

Akademia wbrew pozorom nie zajmowała się tylko szkoleniem dzieci, ale także wynajmowała PZPN-owi autokar, później świadczyła ogólne usługi związkowi w tym zakresie. Niewielkie, ale jednak. Sam Kulikowski na łamach "Przeglądu Sportowego" tak opowiadał o swoich biznesowych kontaktach ze związkiem:

- Z PZPN jednak robi pan interesy.
- Jakie?

- Założona przez pana akademia piłkarska świadczy usługi PZPN. Związek wynajmuje autokary należące do tej akademii.
- Nie jestem założycielem akademii, jedynie wspomagałem ją finansowo i organizacyjnie. Chciałem znaleźć system, który sfinansuje działalność akademii. Kiedyś zgłosił się do mnie Kręcina, który chciał obrendować autokar w barwy reprezentacji, a wiedział, że akademia autokar posiada. Niby się dogadaliśmy, dałem autokar, pomalował go w barwy narodowe, ale potem zaczęła się ze mną gra w ciuciu-babkę. Akademia nie otrzymała uzgodnionej kwoty za obrendowanie.

Więc poszedł pan do Laty.
- Tak.

I Lato zgodził się podpisać z panem umowę.
Nie ze mną, tylko z fundacją.

Ale to pan przyszedł po prośbie.
- Tak, czytam, że to nieczyste interesy, w „Cafe Futbol" był kiedyś o tym program. Tłumaczyłem to wtedy: zarabiamy na umowie z PZPN 100 tysięcy złotych rocznie. Pieniądze idą na fundację, więc muszą być wykorzystane na cele statutowe. To źle, że PZPN daje pieniądze na dzieci? W akademii, którą założyłem, rodzice nie musieli płacić składek, dzieci trenowały za darmo i uczestniczyły w 20 wyjazdach zagranicznych. Dwóch chłopców, którzy szkolili się w akademii, gra teraz w reprezentacji U-15. Gdzie tu przekręt?

No właśnie - gdzie tu przekręt? Pod koniec zeszłego roku w PZPN robi się bardzo ciekawie. Związek od środka rozsadza Kulikowski, który przekazuje tzw. taśmy prawdy. Pracę traci między innymi Zdzisław Kręcina, sekretarz generalny. Grzegorz Lato chowa się, niby odgryza się Kulikowskiemu, ale jakoś bez przekonania. Dzisiaj można się zastanawiać, dlaczego tak naprawdę taśmy zostały ujawnione i… czy było nagrane coś więcej? Czy te fragmenty, które trafiły do opinii publicznej, były tylko straszakiem? Okazuje się bowiem, że panowie robili interesy w sposób co najmniej tajemniczy.

Niedługo przed taśmami prawdy PZPN podpisuje przedziwny aneks do umowy z Akademią. O ile wcześniej można było się zastanawiać, czy związek w ogóle z Akademią powinien współpracować, o tyle sama forma współpracy nie wyglądała szczególnie podejrzanie. Czyli jeśli już wybrano takiego akurat partnera (pytanie - czy PZPN-u nie powinna wozić profesjonalna firma, zajmująca się taką właśnie działalnością), to współpracowano z nim w sposób w miarę normalnie. Tymczasem aneks…

…uwaga…

Aneks zmienił warunki wypowiedzenia umowy. Od tego momentu PZPN po wypowiedzeniu umowy Akademii Kulikowskiego i Żmudy musiał przez 36 miesięcy liczone od nowego roku kalendarzowego płacić po 75 tysięcy złotych miesięcznie. Za nic.

75 TYSIĘCY ZŁOTYCH PRZEZ 36 MIESIĘCY.

Plus miesiące do końca roku kalendarzowego. Razem daje to 2,7 miliona złotych w trzy lata plus 75 tysięcy złotych za każdy miesiąc do końca pierwszego roku.

Można ludziom różne rzeczy wmówić. Na przykład że działka warta była nie trzy miliony złotych, tylko osiem i że tyle należało za nią zapłacić. Można bronić absurdalnego projektu siedziby, do której wjazd miał prowadzić przez osiedle. Można udawać, że w biurowcu powinien być basen i siłownia. Natomiast jak wytłumaczyć, że okres wypowiedzenia dla firmy przewozowej wydłuża się do 36 miesięcy, w trakcie których trzeba płacić po 75 tysięcy złotych miesięcznie?!

Dlaczego korzystną / normalną umowę poprzez aneks zmienia się na umowę skandalicznie niekorzystną?!

75 tysięcy złotych miesięcznie - takiej odprawy. Dlaczego nie 175 tysięcy albo 275 tysięcy? Czemu nie dziesięcioletni okres wypowiedzenia? Dlaczego nie pójść na całość?

Ta umowa pokazuje, co działo się w Polskim Związku Piłki Nożnej. Pojawiają się jednak pytania… Czy to dlatego Władysław Żmuda był taki potulny i na żądanie Laty podpisywał się pod wnioskiem o wyrzucenie Jana Tomaszewskiego z Klubu Wybitnego Reprezentanta? Czy kolejna piłkarska legenda ostatecznie upadła? I wreszcie pytanie najważniejsze - jakie były faktyczne powody ujawnienia taśm prawdy? Co nagle wszystkich tak poróżniło, a może… wcale panowie poróżnieni nie zostali, lecz mieliśmy do czynienia ze wspaniałym przedstawieniem?

75 tysięcy złotych przez 36 miesięcy.

Żaden prezes nie podpisze takiej umowy, jeśli nie ma w tym wszystkim drugiego dna. Ile jeszcze jest takich umów? Ile pieniędzy wycieka na podstawie tak skandalicznych aneksów? Czy taka niegospodarność podpada pod paragraf?

Sprawa jest rozwojowa.

Oczywiście zadzwoniliśmy do Zbigniewa Bońka, nowego prezesa PZPN. - Nie będę komentował tego, co mi pan powiedział, ale nie będę też niczemu zaprzeczał. Robimy porządki w związku, niczego nie zamiatamy pod dywan. Natomiast obowiązują procedury, najpierw musimy wewnętrznie zająć się każdą sprawą. Później o wszystkim poinformujemy podczas konferencji prasowej - powiedział. Warto dodać, że już kilka osób w piłkarskiej centrali straciło pracę.


Legendarny działacz, Zdzisław Kręcina też miał podobną umowę, tylko że jemu płacili przez rok, a nie trzy lata (rok kalendarzowy liczony od 1. stycznia po wypowiedzeniu). Ładnie się świnie nażarły przy korycie. Ciekawe co będzie dalej.
Prawą ręką ci pogrożę zdrajco, a nie lewą
dudi
 
Posty: 953
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 12:00

Re: Kadra, reprezentacja Polski, czy może PZPN?

Postprzez krzywy » 25 cze 2015, o 22:15

Wybiera się ktoś na Niemcy - Polska do Frankfurtu? Szukamy z ziomkiem transportu
krzywy
 
Posty: 330
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 09:58

Poprzednia strona

Powrót do Dział Sportowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron