Polityka

Forum służące do wymiany poglądów na wszelakie tematy nie mieszczące się w obrębie pozostałych kategorii.

Re: Polityka

Postprzez Jedrek » 6 maja 2014, o 15:09


Tutaj całość
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/ ... 4/14825948

W 8.43 myślałem, że kartofel łomot spuści Dobrosz-Oracz (w sumie żal by mi jej nie było, choć ponoć Kobita, za wywiad ze ślepowronem). Jak się to ogląda, to z jednej strony można się setnie uśmiać, z drugiej natomiast przerażenie człowieka ogarnia co za półgłówki się pchają do tej polityki (a raczej do naszych pieniędzy). Skompromitowali się kompletnie, choć przez to, że Jędrzejczak więcej się pchała do mikrofonu, wydaje mi się, że wyszła na większą idiotkę, od Żurawskiego.
WISŁA PANY!!!
Avatar użytkownika
Jedrek
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 30 mar 2012, o 00:20

Re: Polityka

Postprzez puti » 9 maja 2014, o 01:09

Deyz napisał(a):Odpłynął to Winnicki, który mówi o wolności, a sprzeciwia się liberalizmowi. :jezuuu:


Jeśli uważasz, że to co teraz się nazywa liberalizmem, demo-liberalizmem, i jak to tam zwać, ma coś wspólnego z wolnością/wolnym rynkiem/itd (dla każdego! a nie wybranych) to szczerze współczuję. I odrzucenie tego syfu, tak jak i euro-socjalistycznego (o różnice w obecnej rzeczywistości w sumie ciężko, jedno i drugie prowadzi w sumie do neofeudalizmu) i skupienie się na własnych - narodowych - interesach, beż żadnej sztucznie przypisanej (czyt. narzuconej) śmiesznej doktryny jest jedyną jakąkolwiek szansą żeby coś zmienić.

A co do pana JKM, to czym on się różni od reszty bandy z parlamentu, nie licząc rzucania innymi populizmami? Organizacyjnie, strukturalnie, decyzyjnie, działalnością wykraczającą internet itd.? Niczym, zresztą nie raz dał dowody swojej hipokryzji (jeszcze nawiązując do innych partyjnych wodzów), wypinając się na starych kolegów czy odkrywając nagle, że 11.11. to jednak socjalistyczne święto, no cóż lepiej późno niż wcale.
Avatar użytkownika
puti
 
Posty: 117
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:23

Re: Polityka

Postprzez -J- » 9 maja 2014, o 10:10

Według mnie wolny rynek to najprostsza droga do upadku państwa, wolny rynek prowadzi do kapitalizmu,którego w tym wypadku za żadne skarby świata nie jesteś w stanie uniknąć.Co to jest kapitalizm i jakie są jego skutki ,chyba każda zainteresowana osoba odpowie sobie sama.


1. Co to jest kapitalizm według Ciebie?
2.Gdzie według Ciebie był kapitalizm? Gdzie doprowadził do upadku państwa?
3.Skoro jesteś przeciwny wolnemu rynkowi to jakie bariery wejścia na wolny rynek są potrzebne/słuszne?
Ave Wisła!
Si vis pacem, para bellum!
Avatar użytkownika
-J-
 
Posty: 193
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 20:45

Re: Polityka

Postprzez Semper Fidelis » 13 maja 2014, o 19:16

-J- napisał(a):1. Co to jest kapitalizm według Ciebie?
2.Gdzie według Ciebie był kapitalizm? Gdzie doprowadził do upadku państwa?
3.Skoro jesteś przeciwny wolnemu rynkowi to jakie bariery wejścia na wolny rynek są potrzebne/słuszne?


Może zabrzmieć jak sucha formuła, ale sam prosiłes, posiłkowałem sie wiedza swoją i zdobytą z innych źródel oraz od kolegów i koleżanek.

Kapitalizm jest systemem w którym nad gospodarką krajową kontroli nie ma ani państwo ani tym bardziej naród, a jest ona w posiadaniu a) rodzimych oligarchów którzy mając w posiadaniu gospodarkę wpływają na decyzję całego państwa b) międzynarodowej finansjery która eksploatuje całe światowe zasoby oraz wyprowadza pieniądze z krajów chociażby takich jak Polska (polecam zapoznać się ile pieniędzy jest z Polski wyprowadzane do Niemiec, Francji, GB chociażby przez zagraniczne hipermarkety obecne u nas).

W końcu to system de facto lewacki, w którym najważniejszy jest tylko zysk. Skąd w Europie zachodniej taki zalew arabów i czarnych? Z powodu zasiłków? – kłamstwo. Cofnijmy się do czasów
powojennych gdy Europa podjęła ideologię niezahamowanego zysku kosztem wszystkiego. Potrzebna była tania siła robocza. Po co zatrudniać swoich skoro można było sprowadzić araba czy czarnego który będzie pracował za 1/5 normalnej pensji? Tak właśnie dzieje się gdy rządzi „rynek” czyli pieniądz. Zasiłki dla imigrantów pojawiły się o wiele później, gdy rządy europejskie nie potrafiły już sobie radzić z przestępczością dzikusów, których sprowadzały wielkie firmy.
2. Kapitalizm był chociażby w Wenezueli – gdzie panowało skrajne ubóstwo a cała ropa naftowa była wykupywana przez USA. Dopiero rządy Hugo Chaveza który wykopał z kraju kapitalistów i znacjonalizował wydobycie surowców przyniosły temu państwu gospodarcze ożywienie i podniesienie poziomu życia, a przede wszystkim dały im niepodległość od sąsiadującego mocarstwa.
A popatrzmy na kraje dalekiego zachodu np. – Taiwan, Indie. Tam ludzi potrafi się zatrudniać za dolara dziennie a większość społeczeństwa żyje w slumsach. I to z tego powodu, że nie ma tam żadnych praw chroniących pracowników, co wykorzystują międzynarodowe korporacje. To też dobrodziejstwa kapitalizmu.
Najbliższy przykład? – Polska. Co stało się z jedną z najlepszych stoczni w Europie, którą posiadaliśmy w Gdańsku? Teraz to tylko kupa zardzewiałych magazynów i pozostaliśmy krajem bez stoczni i bez floty morskiej. Co stało się z kopalniami na Śląsku? Wszystkie przez wyprzedaż popadły w ruinę a węgiel sprowadzać obecnie musimy … zza granicy. Czego skutkiem jest 30-40% bezrobocie w niektórych polskich miastach skoro nie zlikwidowaniem zakładów pracy (które przynosiły zyski!).

Kapitalizm jest tylko i wyłącznie systemem gdzie słabych (takich jak nas) wykorzystują bogatsze państwa. Dla przykładu nasze linie telekomunikacyjne zostały nie dawno sprzedane francuskiej firmie, która jest firmą … państwową. Polacy także stają się niewolnikami obcego kapitału. Ilu to polskich sklepikarzy, którzy splajtowali przez budowę zagranicznych marketów z tanią chemiczną tandetą skończyli jako pracownicy kas we francuskim hipermarkecie, zarabiając grosze? Komu w takim razie służy ten system?

3. Nam potrzeba systemu który przede wszystkim odbuduje polski przemysł. A tego nie zrobi żaden „wolny rynek” bo zachód woli byśmy byli jednym wielkim rynkiem zbytu dla ich produktów niż potrafili wyprodukować własne. Państwo niepodległe – to państwo jak najbardziej samowystarczalne.
Potrzebne nam jest silne państwo które zablokuje eksploatowanie Polski i wyprowadzanie naszych pieniędzy do Niemiec, Francji czy USA.
Państwo które będzie blokowało wyniszczanie polskiego handlu, opodatkowywało zagraniczne koncerny a jednocześnie zmiejszało podatki dla małych polskich właścicieli.
Wkońcu państwo w którym młodzi Polacy będą mogli założyć rodzinę nie bojąc się utraty pracy z powodu wychowywania dzieci.
Wisła Kraków
Młodzież Wszechpolska
Decyzje podjęte raz nigdy się nie zmieniają.
Avatar użytkownika
Semper Fidelis
 
Posty: 54
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 21:56
Lokalizacja: XIII

Re: Polityka

Postprzez WKU » 16 maja 2014, o 18:48

Do polityki europejskiej ze względu na duże wpływy do kieszeni , pcha się dużo powiedzmy sobie szczerze dziwnych postaci które z polityką nigdy nawet nie mieli nic wspólnego. Tak apropo jednej z kandydatek Twojego Ruchu przypomniało mi się :
http://www.youtube.com/watch?v=zGaids_Rebs
Avatar użytkownika
WKU
 
Posty: 1267
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 18:19

Re: Polityka

Postprzez Semper Fidelis » 16 maja 2014, o 19:17

Nawet nie staram się nad tym panować, dla mnie oczywiste że to koryto źródło pożywienia dla całej starej sceny politycznej typowych świń, powinno jak najszybciej zostać zlikwidowane i tyle.
Wisła Kraków
Młodzież Wszechpolska
Decyzje podjęte raz nigdy się nie zmieniają.
Avatar użytkownika
Semper Fidelis
 
Posty: 54
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 21:56
Lokalizacja: XIII

Re: Polityka

Postprzez Deyz » 17 maja 2014, o 17:49

@puti Jak słusznie uważał Konfucjusz: "Naprawę Państwa trzeba zacząć od naprawy pojęć." Więc ja staram się używać prawdziwej definicji liberalizmu. Wszystkich chętnych odsyłam do książki Michalkiewicza >>Dobry "zły" liberalizm<<

@Semper To przez wolny rynek i prawdziwy kapitalizm Stany Zjednoczone z pustych równin i łąk stały się największą potęgą świata w XIX wieku.

P.S. Wiec z Korwinem w Krakowie
Czwartek godz. 18
Rynek Główny

Tu więcej info: https://www.facebook.com/events/709214729117164/
Nie trzeba być faszystą, by dbać o ziemie Ojczystą.
Avatar użytkownika
Deyz
 
Posty: 235
Dołączył(a): 30 lis 2011, o 16:34

Re: Polityka

Postprzez Semper Fidelis » 18 maja 2014, o 21:06

Deyz napisał(a):@puti Jak słusznie uważał Konfucjusz: "Naprawę Państwa trzeba zacząć od naprawy pojęć." Więc ja staram się używać prawdziwej definicji liberalizmu. Wszystkich chętnych odsyłam do książki Michalkiewicza >>Dobry "zły" liberalizm<<

@Semper To przez wolny rynek i prawdziwy kapitalizm Stany Zjednoczone z pustych równin i łąk stały się największą potęgą świata w XIX wieku.

P.S. Wiec z Korwinem w Krakowie
Czwartek godz. 18
Rynek Główny


Tu więcej info: https://www.facebook.com/events/709214729117164/
Deyz brawo korwinomania widzę niestety w natarciu co do imperium obłudy kłamstwa i zła patrz usrael , czemu nie oficjalne połączenie dwóch największych morderców w dziejach ludzkości ? Moim zdaniem powodem ich sukcesu przede wszystkim była ekspansja strachu i wojny, oraz teraz fakt że terroryzują cały świat zalewając go zgnilizną i największym syfem.
Wisła Kraków
Młodzież Wszechpolska
Decyzje podjęte raz nigdy się nie zmieniają.
Avatar użytkownika
Semper Fidelis
 
Posty: 54
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 21:56
Lokalizacja: XIII

Re: Polityka

Postprzez dudi » 26 maja 2014, o 23:14

No i są oficjalne wyniki. Jednak PO przed PiS o 0.3%. I znowu pismaki będą musieć zmieniać interpretację z "minimalnej przewagi PiS" na "Spektakularny sukces PO". :lol: Acz największym zwycięzcą jest na pewno KPN i liczę, że utrzymają ten kurs do następnych wyborów.

Co zaś do samego zwycięstwa PO, to przeraża mnie to, jak ten naród jest ogłupiony przez media. Ludzie narzekają na służbę zdrowia, bezkarność urzędników, sądownictwo, które służy tym, którzy mają kasę i emigrację młodych ludzi, ale nie są w stanie pojąć, że wszystkie te rzeczy powiązane są z wyborami, których dokonują przy urnach. I tak dzięki tvnowi i GW znowu przerażeni Kaczorem poszli głosować na Donka i jestem pewny, że spora część z tych ludzi nie potrafiłaby powiedzieć dlaczego (poza tym, że "boją się PiS")...

No i skoro był największy zwycięzca, to i największy przegrany - Janusz P. i jego cyrk. Piękna sprawa, oby powtórzyli wynik w najbliższych wyborach.

O tych 10% społeczeństwa, którzy oddali głos na komunistów nawet nie chcę pisać, bo szkoda zdrowia.
Prawą ręką ci pogrożę zdrajco, a nie lewą
dudi
 
Posty: 953
Dołączył(a): 27 lis 2011, o 12:00

Re: Polityka

Postprzez Semper Fidelis » 26 maja 2014, o 23:59

Zdrowia i nerwów :)
Wisła Kraków
Młodzież Wszechpolska
Decyzje podjęte raz nigdy się nie zmieniają.
Avatar użytkownika
Semper Fidelis
 
Posty: 54
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 21:56
Lokalizacja: XIII

Re: Polityka

Postprzez WKU » 6 maja 2015, o 18:36

Każdy mówi że jest źle, że Komorowski na każdym kroku nas ośmiesza : zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Już w niedziele szansa coś zmienić. Niesamowicie dużo jest ludzi którzy zagłosują na Komorowskiego bo jest "taki spokojny i opanowany nie to co reszta" .
Jest kilku kandydatów na których możecie zagłosować nikt wam nie będzie mówił kogo wybrać ale na pewno mówimy jedno NIE GŁOSUJEMY NA KOMOROWSKIEGO . tutaj na forum raczej takiej osoby nie ma która oddałaby mu swój głos, ale na pewno znajdą się osoby które na wybory nie pójdą, a tym samym przybliżą go do wygranej .
Avatar użytkownika
WKU
 
Posty: 1267
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 18:19

Re: Polityka

Postprzez jaro » 6 maja 2015, o 21:06

Dokładnie, ten kto nie idzie na wybory ten daje ciała. Proste wyliczenie, uprawnionych do głosowania jest około 30 mln osób. Na wybory chodzi około 50% uprawnionych. Z tych 50% tylko połowa zadecyduje kto zostanie prezydentem. Tak więc 7,5 mln osób zadecyduje a 15 mln zostanie w domach.
Także jeśli uważasz, że Twój głos nie ma znaczenia to uświadom sobie, że gdyby tylko połowa z tych co to im się nie chce, co ich głosy nie mają znaczenia itp zagłosowała w tych wyborach na jednego kandydata, nazwijmy go X (albo przysłowiowy Kowalski ;) ), to moglibyście sami wybrać nową władzę!
To samo w wyborach parlamentarnych, a tam jeszcze mniej ludzi wybiera władzę, bo raptem 30 kilka % głosujących. Czyli około 6 mln. Tak więc ci co nie głosują by mogli na spokojnie nowe 2 partie wprowadzić do Parlamentu, które by dostały w wyborach więcej głosów niż PO czy PiS...
jaro
 
Posty: 119
Dołączył(a): 13 kwi 2012, o 21:51

Re: Polityka

Postprzez kocur » 25 maja 2015, o 21:54

I można spokojnie odetchnąć.

Już po bulu :)
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Avatar użytkownika
kocur
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 14:16

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości