Strona 1 z 1

Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 27 mar 2012, o 01:48
przez Astro
http://www.mmkrakow.pl/407679/2012/3/26 ... egory=news


Pragnę zaprosić na konferencję do Kina ARS, będzie dotyczyła jego zamknięcia - napisała w mailu do dziennikarzy Kasia Magiera.
Konferencja dziś o 11:00

https://www.facebook.com/events/326963744031134/

:shock:

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 27 mar 2012, o 10:22
przez joshi
obrażam się :foch:

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 27 mar 2012, o 15:57
przez dudi
Ze strony GazoWni, więc bez linka. :lol2:

Płatna strefa w Krakowie coraz większa

Problem parkowania w Krakowie rośnie. Rada dzielnicy V przymierza się właśnie do referendum, w którym zapyta mieszkańców dzielnicy, czy chcieliby wprowadzenia na jej terenie ograniczeń w parkowaniu, które nie objęłyby mieszkańców. Radni nie precyzują jednak, czy chodziłoby o zasady obowiązujące w płatnej strefie C.

Dzielnica zauważyła zapewne zmianę na lepsze sytuacji parkingowej na Kazimierzu, gdzie w zeszłym roku utworzono kolejny obszar strefy. Miasto chce ją teraz rozszerzać na Grzegórzki i na stare Podgórze. To rozwiązanie niemal wszędzie spotyka się z przychylnością mieszkańców, którzy płacąc tani roczny abonament, zyskują gwarancję miejsca do parkowania w pobliżu domu.

Idea nie podoba się jednak wszystkim przedsiębiorcom. Ci z Podgórza zgłosili się ostatnio do radnych dzielnicy i miasta z obawami - płatne parkowanie może ich zdaniem odstraszyć zmotoryzowanych klientów, którzy zaczną omijać Podgórze. - Zasugerowali, że należałoby najpierw przeorganizować przestrzeń do parkowania w Podgórzu na ulicach, by zwiększyć liczbę miejsc, a strefę wprowadzać dopiero wtedy, gdy i to nie pomoże - wyjaśnia Katarzyna Pabian, radna miasta.

Obowiązująca obecnie polityka parkingowa w Krakowie zakłada, że w przyszłości strefa płatnego parkowania obejmie wnętrze drugiej obwodnicy opisanej ulicami: Konopnickiej, Kamieńskiego, Powstańców Śląskich, Herlinga-Grudzińskiego, al. Powstania Warszawskiego, Wita-Stwosza i Alej Trzech Wieszczów.

- Zakładamy, że kiedy na całym tym obszarze wprowadzona zostanie zasada płatnego parkowania, powinna poprawić się sytuacja parkingowa - mówi Łukasz Szewczyk, wicedyrektor wydziału gospodarki komunalnej. - Założenia są takie, że wewnątrz II obwodnicy będziemy rozszerzać strefy płatnego parkowania i budować parkingi, których podstawowym zadaniem będzie nie powiększenie liczby miejsc, ale zaspokojenie potrzeb mieszkańców strefy i oddanie przestrzeni publicznej pieszym i rowerzystom. Ponadto przy pętlach komunikacji powstaną parkingi park & ride. Wtedy jeszcze większa liczba kierowców niż dziś powinna zrezygnować z dojazdu do centrum własnym samochodem i przesiądzie się do komunikacji publicznej - opisuje plany miasta.

- Wydaje się, że miejska polityka parkingowa wymaga przedyskutowania. Przestrzeń publiczna jest niezwykle cenna, chyba nie warto więc za darmo oddawać jej na parkingi. Z drugiej strony warto się zastanowić, jak bardzo mieszkańcy poszczególnych rejonów miasta powinni być uprzywilejowani - mówi Joanna Pokrywa, wicedyrektor wydziału inwestycji. - Jeśli mieszkańcy miasta marzą o parkingach podziemnych, muszą pamiętać, że nie powstaną one za pieniądze publiczne. Będą musiały na siebie zarabiać. Wypada więc zacząć dyskusję o systemie, który usatysfakcjonuje wszystkie strony - dodaje.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu nie przewiduje na razie zmian w uchwale regulującej zasady odpłatnego parkowania. Gdyby analizy komunikacyjne i wola mieszkańców doprowadziłyby do rozszerzenia płatnej strefy na Krowodrzę, na chodnikach stanęłyby parkomaty. Podobnie jak na Kazimierzu zainstalowałaby je firma, która ich koszt pokryłaby z dochodów ze sprzedaży karnetów do parkowania.


Warto na każdym kroku przypominać, że strefę w okolicach Rynku wprowadzono po to, żeby ograniczyć tam ruch samochodowy. Teraz chodzi już tylko o naszą kasę i nikt nawet nie próbuje tego ukryć. :jezuuu: Ciekawe, kiedy poziom wkurwienia osiągnie wystarczający poziom, żeby ludzie wyszli na ulice...

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 27 mar 2012, o 17:16
przez Kalten
Argumenty mają świetne. Już teraz nie ma gdzie zaparkować na mieście a opłaty są spore bo 3zł na godzinę biorąc pod uwagę, że średnio się zarabia 10zł na godzinę to na sam parking plus paliwo idzie pół pensji (wiadomo, że zależy gdzie się mieszka itp.). Następną kwestią to budowanie parkingów to też zajebisty pomysł biorąc pod uwagę, że jest nie tak dawno oddany do użytku przy bulwarach, gdzie stawka to 5zł za godzinę bodajże. Nie wiem kogo na to stać, ale na pewno nie przeciętnych mieszkańców.
Nie mówiąc już o namawianiu do przesiadania się z aut do mpk, jednocześnie ograniczając kursy. Niech się radni przejadą w ciepły dzień w godzinach szczytu autobusem w centrum, zamiast wozić się furami z klimą i tabliczką dzięki, której mogą sobie parkować gdzie chcą, to może przejrzą na oczy.
Zdecydowanie opłaty odciążą miasto... nawet jeśli byłaby to prawda to jednak, gdzieś ci ludzie będą parkować więc zmieni się jedynie to, że będą parkować te kilkaset metrów dalej gdzie z kolei pojawi się ten sam problem, więc może od razu zróbmy strefę na całym mieście...
Jest to świetny pomysł, ale chyba dla producentów parkomatu, firm, które zajmują się fotografowaniem tych co nie uiścili opłaty no i miasta, które czerpie korzyści z rozszerzania strefy. Większa strefa - większa kasa z haraczu.

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 27 mar 2012, o 21:06
przez dudi
Kalten napisał(a):Nie mówiąc już o namawianiu do przesiadania się z aut do mpk, jednocześnie ograniczając kursy.


Nie zapominaj o podniesieniu cen biletów. :radzi:

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 27 mar 2012, o 21:57
przez Tete
Skoro już jesteśmy w temacie MPK, kolejny świetny pomysł.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/13 ... 5209,1,3,5

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 27 kwi 2012, o 19:23
przez Manti
To ja skorzystam z tematu i zaproszę Was na mecz futbolu amerykańskiego. Kraków Tigers w niedzielę o 16:00 podejmą na stadionie Juvenii (Błonia) Seahawks Gdynia. Futbol może wydawać się niezrozumiały, ale w miarę poznawania zasad można ten sport pokochać ;) Doping na meczach prowadzą jakieś panie, nie wiem, mamy zawodników czy coś. Futboliści na pewno się zdziwią jak usłyszą jakiś konkretniejszy doping, a dla nas to może być rozgrzewka przed poniedziałkiem :> Także zapraszam :)

http://www.youtube.com/watch?v=R7zBobQz ... plpp_video (dobrze wytłumaczone zasady, wystarczy żeby ogarniać co się dzieje na boisku) :)

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 27 kwi 2012, o 22:35
przez Markkers
w Polsce tylko Silvers Olkusz!! :D

btw. jutro o 15 na stadionie Wawelu gra Resovia z Garbarnią, wybiera się ktoś popatrzec?

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 29 kwi 2012, o 16:13
przez khukri
Manti napisał(a):To ja skorzystam z tematu i zaproszę Was na mecz futbolu amerykańskiego. Kraków Tigers w niedzielę o 16:00 podejmą na stadionie Juvenii (Błonia) Seahawks Gdynia.


No i Manti wprowadziłeś ludzi w błąd, bo mecz był o 14:00. Szkoda tylko że sobie nie sprawdziłem na stronie Tigersów i dowiedziałem się o 14:30 że już trwa :(

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 29 kwi 2012, o 16:53
przez Manti
khukri napisał(a):No i Manti wprowadziłeś ludzi w błąd, bo mecz był o 14:00. Szkoda tylko że sobie nie sprawdziłem na stronie Tigersów i dowiedziałem się o 14:30 że już trwa

Wszystkich, którzy przez tę informację się spóźnili serdecznie przepraszam! Nie mam pojęcia skąd wzięła mi się ta godzina, sam byłem pewien że mecz jest o 16. Strasznie mi wstyd :/ Przy okazji kolejnych spotkań będę sprawdzał datę kilka razy zanim Wam ją podam. Raz jeszcze przepraszam :(

Dodam tylko, że chłopaki ulegli drużynie z Gdyni 12:61. Kolejny mecz w Tigrers w Krakowie odbędzie się 20.05, godzina nie jest jeszcze znana. Tygrysy zagrają z Eagles Warszawa.

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 24 kwi 2014, o 15:14
przez Manti

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 23 sty 2015, o 17:40
przez Zubin
Gala UFC, 11 kwietnia w Krakowie. :shock:
Tutaj zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=w4hrlOM ... 1421914688

E: W walce wieczoru sam Mirko Cro Cop. :jazda:

Re: Co słychać w Krakowie

PostNapisane: 23 sty 2015, o 19:54
przez ONLY TS
Zubin napisał(a):Gala UFC, 11 kwietnia w Krakowie. :shock:
Tutaj zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=w4hrlOM ... 1421914688

E: W walce wieczoru sam Mirko Cro Cop. :jazda:

Ceny niestety pewnie z kosmosu :(