Strona 1 z 1

10.08.2018 WISŁA KRAKÓW - Wisła Płock

PostNapisane: 3 sie 2018, o 09:01
przez Shady
Kolejnego sierpniowego piątku przyjdzie nam zmierzyć się z Wisłą Płock.

Wracamy na C, wracamy do starych reguł.
1. Wszyscy na CZERWONO.
2. Każdy ŚPIEWA! Nie ma stania z założonymi rękami, gadania z kolegami, narzekania na zagrania. Skupiamy się na dopingu!
3. Nie bawimy się telefonami w trakcie meczu, co jest niestety nagminne ostatnio.

Na Miedzi doping był bardzo dobry, musimy kontynuować ten trend.

Ten mecz będzie ważny z dodatkowego powodu. Będziemy celebrować rocznicę wymarszu pierwszej Kadrówki z historycznego stadionu Wisły. Za niedługo pojawi się o tym komunikat.

Nie czekajcie z zakupem biletów do ostatniej chwili, róbmy frekwencję już teraz :jazda:

AVE WISŁA!

Re: 10.08.2018 WISŁA KRAKÓW - Wisła Płock

PostNapisane: 3 sie 2018, o 09:59
przez ewcia
Komunikat dziś o godz.19.06 ! ;)

Re: 10.08.2018 WISŁA KRAKÓW - Wisła Płock

PostNapisane: 4 sie 2018, o 01:02
przez skw1906
"Polacy i Wisła - to Polska!"

Obrazek
Zbliżający się mecz z Wisłą Płock nie będzie, wbrew pozorom, spotkaniem wagi lekkiej. Gorące, sierpniowe dni to okres obfitujący w istotne daty nie tylko w historii naszej Ojczyzny - święto Wojska Polskiego, w dodatku obchodzone w stulecie odzyskania niepodległości, niewątpliwie wybija się na pierwszy plan w kalendarzu każdego patrioty.


Uczcijmy pamięć tych wydarzeń swoją obecnością w naszym Domu przy Reymonta na najbliższym meczu z Wisłą Płock! Niech każdy z nas przyniesie tego dnia ze sobą narodowe barwy - flagi, nawet szturmówki na plastikowych kijach (ochrona jest poinformowana o tej wyjątkowej okazji i ma nie sprawiać problemów z ich wniesieniem!).
Zarezerwujmy też sobie chwilę po zakończeniu spotkania. Uczyńmy ten mecz wyjątkowym poprzez naszą postawę (bo o to, która Wisła jest lepsza na boisku zawalczą piłkarze).


Warto pamiętać, że także nasze Towarzystwo miało swój udział w odrodzeniu Rzeczypospolitej.

Dokładnie 6 sierpnia 1914 roku z nieistniejącego już, pierwszego stadionu Wisły (zlokalizowanego w rejonie dzisiejszych ulic Ingardena i Oleandrów) wyruszyła na szlak bojowy I Kompania Kadrowa, dowodzona przez Józefa Piłsudskiego. Iście symbolicznie wydarzenie, splatające losy Ojczyzny i patriotycznie nastawionego klubu, który nowopowstałym oddziałom użyczył nie tylko swoich terenów, ale przede wszystkim tego, co najcenniejsze: gros zawodników Wisły zaciągnęło się do "Kadrówki", by czynem wykuwać niepodległość. To z kolei spowodowało... zawieszenie działalności klubu na czas wojny!

Czy było warto? Oczywiście, przecież "Polacy i Wisła - to Polska!".

Nie wolno o tym zapominać także (a może szczególnie!) w kontekście aktualnych wojenek około stadionowych, które zafundowało nam miasto.
Historia bywa przewrotna, ale prawdziwy charakter - "czysto - narodowy" - wykuwa się na przekór nawet największym przeciwnościom.


Jesteśmy Wiślakami, więc mamy obowiązki polskie!
10.08.2018 wszyscy przynosimy flagi!
Widzimy się przy Reymonta!

Re: 10.08.2018 WISŁA KRAKÓW - Wisła Płock

PostNapisane: 8 sie 2018, o 11:42
przez NRW1906
Fc/osiedla , które nie mają jeszcze swoich flag na kij, a chcą takowe mieć zapraszamy pod gniazdo w celu dogadania szczegółów.

Pamiętajcie też o zbiórce pod sektorem C na parkingu po meczu, tylko od Nas wszystkich zależy efekt jaki chcemy osiągnąć , więc mobilizacją wśród znajomych , nie wychodzimy wcześniej ,tylko wszyscy widzimy się pod trybuną! :) Przekażcie też info osobom , które wybierają się na inne sektory żeby do Nas dołączyły.