Sprawy SKWK:

Murem za Wisłą!
Wpisany przez SKWK   
środa, 28 listopada 2018 17:48

alt

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do nietuzinkowego wydarzenia pod Starą Halą Wisły. 

Ostatnie kilkanaście dni to na pewno bardzo trudny okres dla każdego, komu los Wisły leży na sercu. Nasz Klub znalazł się w bardzo poważnych tarapatach, chyba największych od czasów przejęcia klubu przez Bogusława Cupiała w październiku 1997 roku.


Latem tego roku mierzyliśmy się z problemami dotyczącymi stadionu. To właśnie wtedy wszystkie środowiska związane z Wisłą zjednoczył jeden wspólny cel: pomoc Naszemu Klubowi. SKWK zorganizowało wtedy akcję „Walcz o Wisłę”, a na konto Stowarzyszenia kibice Białej Gwiazdy przelewali środki, które potem zostały przekazane klubowi. Był to także czas spotkań i debat nad przyszłością Wisły. Po jednym z takich „meetingów” najbardziej udzielający się w SKWK kibice mieli okazję zamienić kilka słów z Maciejem Stolarczykiem. Konkluzją z rozmowy było stwierdzenie, że de facto o postawę piłkarzy można być spokojnym, bo nie brak w szeregach krakowskiego klubu zawodników, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, aby w Ekstraklasie grać na wysokim poziomie. Trener z kolei zapewnił, że jego podopieczni dadzą z siebie na boisku wszystko. Jak obiecał, tak też się stało.


Po szesnastu kolejkach Wisła zajmuje w tabeli szóste miejsce, a do liderującej Lechii traci dziewięć oczek. Piłkarze Białej Gwiazdy mimo wielu trudności, jakie napotkali w ostatnim czasie na swojej drodze nie poddali się i zapewnili kibicom przy ulicy Reymonta chyba najciekawszą rundę od bardzo wielu lat. Wystarczy przypomnieć mecz o lidera z Lechią, wygrane derby czy fenomenalny klasyk przy Łazienkowskiej. Po tym ostatnim spotkaniu dziennikarze piszący do czołowych piłkarskich periodyków w naszym kraju porównali grę podopiecznych Macieja Stolarczyka do zespołu Henryka Kasperczaka, który półtorej dekady temu zawładnął sercami fanów futbolu w całej Polsce i zatrząsł przez chwilę futbolową Europą. Biała Gwiazda doczekała się także pierwszego od dwóch lat reprezentanta Polski, którym był Rafał Pietrzak. Piłkarz przez wielu skreślany przy „Stolarze” osiągnął chyba najlepszą formę w swoim życiu.


Czasem nawet w najtrudniejszych sytuacjach najlepsze są proste gesty, zwyczajne ludzkie wsparcie. Wiedząc jak ciężka jest sytuacja finansowa w drużynie i zdając sobie sprawę z konieczności mentalnego wsparcia drużyny zdecydowaliśmy się na powitanie ich w nocy z poniedziałku na wtorek po powrocie z Gdyni. Jak czas pokazał było to o tyle niecodzienne, że nasi gracze przegrali na stadionie Bałtyku (tak, tak Bałtyku) 1-4. To jednak tylko utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że temu zespołowi potrzebne jest wsparcie. Około godziny czwartej nad ranem pod Starą Halą Wisły pojawiło się ponad sto osób, niektórych od przybycia nie powstrzymały nawet kontuzje wynikające z uprawiania amatorsko futbolu. Każdy, kto pojawił się pod halą pokazał, że z Wisłą jest na dobre i na złe, zjednoczony wokół jednej idei- pomocy dla Białej Gwiazdy.


Wisła była, jest i będzie wielka, bo o wielkości tego klubu decydują ludzie, legendy z boiska, legendy z trybun… Jednak to właśnie teraz każdy z nas ma szansę do pomocy Wiśle dorzucić swoją cegiełkę. Nie ma co zwlekać, piłkarze liczą na nasze wsparcie już w sobotę w Legnicy, a potem na meczu z Jagiellonią. Frekwencja na poziomie ponad dwudziestu tysięcy na tym spotkaniu i na kolejnym pojedynku przy Reymonta z Lechem naprawdę może okazać się dla Wisły nieocenioną pomocą. Nie zapominajmy, że akurat na kwestię frekwencji mamy ogromny wpływ i każdy z nas nie może przegapić okazji wsparcia dla Białej Gwiazdy. To dzieje się tu i teraz, nie możemy stać z założonymi rękoma.


Za tym co się kocha i w co się wierzy należy stanąć murem. Do zobaczenia na Reymonta!

 

Poprawiony: czwartek, 20 grudnia 2018 00:15
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież