Sprawy SKWK:

"Polacy i Wisła - to Polska!"
Wpisany przez redakcja   
piątek, 03 sierpnia 2018 17:45
 
Zbliżający się mecz z Wisłą Płock nie będzie, wbrew pozorom, spotkaniem wagi lekkiej. Gorące, sierpniowe dni to okres obfitujący w istotne daty nie tylko w historii naszej Ojczyzny - święto Wojska Polskiego, w dodatku obchodzone w stulecie odzyskania niepodległości, niewątpliwie wybija się na pierwszy plan w kalendarzu każdego patrioty.
 
 
Uczcijmy pamięć tych wydarzeń swoją obecnością w naszym Domu przy Reymonta na najbliższym meczu z Wisłą Płock! Niech każdy z nas przyniesie tego dnia ze sobą narodowe barwy - flagi, nawet szturmówki na plastikowych kijach (ochrona jest poinformowana o tej wyjątkowej okazji i ma nie sprawiać problemów z ich wniesieniem!).
Zarezerwujmy też sobie chwilę po zakończeniu spotkania. Uczyńmy ten mecz wyjątkowym poprzez naszą postawę (bo o to, która Wisła jest lepsza na boisku zawalczą piłkarze).
 
 
Warto pamiętać, że także nasze Towarzystwo miało swój udział w odrodzeniu Rzeczypospolitej.
 
Dokładnie 6 sierpnia 1914 roku z nieistniejącego już, pierwszego stadionu Wisły (zlokalizowanego w rejonie dzisiejszych ulic Ingardena i Oleandrów) wyruszyła na szlak bojowy I Kompania Kadrowa, dowodzona przez Józefa Piłsudskiego. Iście symbolicznie wydarzenie, splatające losy Ojczyzny i patriotycznie nastawionego klubu, który nowopowstałym oddziałom użyczył nie tylko swoich terenów, ale przede wszystkim tego, co najcenniejsze: gros zawodników Wisły zaciągnęło się do "Kadrówki", by czynem wykuwać niepodległość. To z kolei spowodowało... zawieszenie działalności klubu na czas wojny!
 
Czy było warto? Oczywiście, przecież "Polacy i Wisła - to Polska!".
 
Nie wolno o tym zapominać także (a może szczególnie!) w kontekście aktualnych wojenek około stadionowych, które zafundowało nam miasto.
Historia bywa przewrotna, ale prawdziwy charakter - "czysto - narodowy" - wykuwa się na przekór nawet największym przeciwnościom.
 
 
Jesteśmy Wiślakami, więc mamy obowiązki polskie!
10.08.2018 wszyscy przynosimy flagi!
Widzimy się przy Reymonta!
 
Poprawiony: niedziela, 12 sierpnia 2018 17:15
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież