Sprawy SKWK:

Niepodległościowa akcja honorowego krwiodawstwa
Wpisany przez ewcia   
czwartek, 02 sierpnia 2018 08:33
Bieżący rok stoi pod znakiem setnej rocznicy odzyskania naszej Niepodległości. Klub Honorowych Dawców Krwi Wisła Kraków przy udziale "Wiślackich Patriotów" organizuje pierwszą w tym roku "Niepodległościową" akcję honorowego krwiodawstwa. 5 sierpnia w godzinach od 11 do 15 na parkingu przy ulicy 3 Maja, przed Stadionem Miejskim im. H. Reymana (od strony Błoń), będzie czekał "Krwiobus" należący do RCKiK w Krakowie. Data i miejsce nie są przypadkowe.
 
Park Sportowy Wisły na Oleandrach, mieszczący się kilkaset metrów od obecnej lokalizacji naszego stadionu, był miejscem rozlokowania Pierwszej Kompanii Kadrowej, z której później powstały Legiony Polskie. Pierwsza Kadrowa stacjonowania na obiektach Białej Gwiazdy na przełomie lipca i sierpnia 1914 roku i stąd ruszyła na szlak bojowy. Stojąc właśnie na płycie boiska Wisły Kraków, Józef Piłsudski skierował do swoich strzelców słynne słowa: "Wszyscy, co tu jesteście zebrani, jesteście żołnierzami polskimi" /źródło "Historia Wisły"/. Każdy z Legionistów był gotów na ołtarzu Ojczyzny złożyć ofiarę krwi, nawet życia. 
 
Dzisiaj nie ma na szczęście potrzeby aż takich ofiar - krwi nie potrzebuje Ojczyzna, lecz chorzy, którzy liczyć mogą wyłącznie na wspaniałomyślność dawców. Wszyscy wiedzą, że krew jest lekiem, którego wyprodukować nie sposób. Apel o oddawanie krwi powinien zatem dotyczyć każdego, komu dobro ogółu nie jest obojętne, a stan zdrowia pozwala mu na ten wspaniały gest. Patriotyzm to nie tylko hasła, to również działanie. 
 
Jan Ostroga 
Prezes KHDK PCK Wisła Kraków
Poprawiony: czwartek, 02 sierpnia 2018 08:36
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież