Sprawy SKWK:

Weź to uszanuj
Wpisany przez redakcja   
poniedziałek, 16 lipca 2018 21:23

Już w sobotę pierwszy mecz na Reymonta.


Uff. Skończył się Mundial, a już w piątek rusza jedyna w swoim rodzaju liga na świecie, czyli po prostu nasza rodzima Ekstraklasa. Wraz z nią zachwycać swoją grą będzie Najwspanialszy Klub Na Świecie czyli po prostu Biała Gwiazda.


Niektórzy po przeczytaniu pierwszego akapitu stwierdzą, że po prostu bredzę. Jakie zachwyty, jaki najwspanialszy. A tak. Najwspanialszy, przede wszystkim dlatego że nasz. Biała Gwiazda dostarczyła każdemu z nas chyba najpiękniejszych chwil w życiu i jakby na to nie spojrzeć niejednego z nas ukształtowała i stworzyła. Właśnie dzisiaj, w tym nie da się ukryć trudnym momencie nachodzi mnie następująca refleksja- czas na rewanż. Bo ten klub potrzebuje nas chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.


Kibicem się jest,a nie bywa. W świecie pustych sloganów, bredzących polityków i medialnej papki wszelkie działania mające na celu pomaganie swojej lokalnej społeczności, czy jeśli ktoś woli inne określenie to „małej ojczyźnie” obronią się zawsze. Naszą lokalną społecznością jest Wisła i ludzie z nią związani. Wydarzenia z zeszłego tygodnia, zamieszanie związane ze stadionem doprowadziły do zjednoczenia kibiców Białej Gwiazdy w celu ratowania Naszego Klubu. Różnice w poglądach są w tym momencie mało istotne, liczy się cel. Na konto SKWK wpłynęło już ponad czterdziesty tysięcy złotych, a zbiórka na spłatę zadłużenia wobec miasta trwa dalej. Akcja plakatowa zorganizowana przez wiślackich twitterowiczów odbiła się bardzo szerokim echem w mediach i w wiślackim „społeczeństwie”. Nie można tego lekceważyć, to naprawdę pokazuje dobitnie jak wielkie możliwości posiadamy nieustannie jako kibice Białej Gwiazdy. Szanujmy to.


Mecz z Arką to idealna okazja aby zrobić kolejny krok. Każda osoba więcej na stadionie to realne wsparcie dla Klubu. Wisła jest jedna, nie ma innej i należy jej pomóc tu i teraz. Sobotnie spotkanie powinno być najzwyczajniejszą w świecie demonstracją. Demonstracją wiślackości. Jeśli zależy Ci na Wiśle to po prostu przyjdź na mecz, kup bilet/karnet i wspieraj swój zespół. Właśnie teraz Wisła Cie potrzebuje.


Wisła Kraków to wielki klub, z wielką i wspaniałą historią. Nigdy o tym nie zapominajmy, bo sami ją tworzymy nawet poprzez zwyczajne uczestnictwo w meczach. Obserwowaliśmy lata wielkich zwycięstw i triumfów, teraz naszym obowiązkiem jest być, po prostu być, bo Biała Gwiazda tego potrzebuje. Analizując losy wielu narodów i państw, można zauważyć dosyć istotną prawidłowość. O ich prawdziwej wielkości z reguły decydowało zachowanie w momentach właśnie najtrudniejszych. Teraz trzeba pokazać swój charakter!

Jeśli kochasz Wisłę Kraków wstań i idź. Na mecz oczywiście!

 

Poprawiony: poniedziałek, 16 lipca 2018 22:15
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież