Sprawy SKWK:

Ostatnio na forum:

Wiślacka Paczka dla Kombatanta
Wpisany przez Wiślaccy Patrioci   
wtorek, 14 listopada 2017 22:41
alt
 
Jak co roku przy okazji świąt Bożego Narodzenia, organizujemy zbiórkę żywności oraz innych potrzebnych artykułów, które trafią do świątecznych paczek. Świąteczne paczki w tym roku przekażemy Polakom oraz Kombatantów mieszkającym na Kresach Wschodnich. 
 
 
Nasi rodacy zamieszkujący te tereny, żyją w skrajnym ubóstwie i każda pomoc jest dla nich niezwykle ważna, także z tego względu, że otrzymują w niej cząstkę ukochanej polskiej ziemi. Kibice Wisły co roku bardzo aktywnie wspomagają inicjatywę, liczymy na to, że i w tym wiele osób przyłączy się do akcji. Dary można zostawiać codziennie w sklepie Reymonta 22.
 
Akcję „Rodacy-Bohaterom” koordynuje Stowarzyszenia "Odra-Niemen" ale swoja pomoc zaofiarowała również organizacja "Paczka dla Bohatera" z którą wspólnie przeprowadziliśmy ostatnią świąteczną zbiórkę Wielkanocną dla kombatantów zamieszkujących w naszym mieście.
 
Wiślacka Brać w poprzednich latach obficie wsparła zbiórkę. W tym roku nie może być inaczej! Okazja do tego będzie wyjątkowa. Początek akcji nastąpi na najbliższym meczu Wisły z Pogonią Szczecin a finał nastąpi na ostatnim tegorocznym meczu z Zagłębiem Lubin 17 grudnia 2017 roku.
 
Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z sytuacji Bohaterów, Kombatantów AK, ich rodzin na Litwie, Białorusi, Ukrainie i nie tylko… Od 1989 roku niby mamy „wolną” Polskę a ich losem interesują się praktycznie wyłącznie prywatne organizacje. Lepiej traktuje się uchodźców z Ukrainy niż naszych rodaków. Ostatnia skandaliczna podmiana tablicy na grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie upamiętniającej mordy dokonywane przez bandytów z UPA, odzwierciedla jaki jest stosunek polskich władz do pamięci o naszych rodakach ze wschodu. Kresy nie zostały jak się powszechnie uważa zupełnie obdarte z Polskości. Zostało tam bardzo wielu rodaków, którzy do dziś stoją na straży Polskiego Dziedzictwa tych ziem. Często jednak odmawia się im nawet miana Polaka, zabrania nauki w ojczystym języku, pokutują historie o „bandytach z AK” nie mówiąc już o szykanach ze strony oficjalnych, miejscowych władz. Nie odwracajmy się od rodaków, szczególnie tych, którzy przelali krew za Ojczyznę.
 
 
Artykuły spożywcze jak co roku można zostawiać w Sklepie Reymonta 22, w godzinach otwarcia.
 
Najbardziej potrzebne są następujące produkty:
- kawa rozpuszczalna,
- kawa mielona ,
- herbata,
- kakao,
- olej,
- makaron,
- cukier,
- mąka,
- ryż,
- kasza,
- owoce i warzywa w puszce,
- konserwa mięsna lub rybna,
- ciastka, bakalie,
- czekolada
- kartka świąteczna z życzeniami
alt
 
Bardzo prosimy o przynoszenie szczególnie wyżej wymienionego asortymentu. Ostatni punkt z listy artykułów ma znaczenie szczególne, ręcznie napisane życzenia zawsze wywołują dużo pozytywnych emocji u bohaterów, którzy swoją młodość poświęcili właśnie nam, sami zaś zostali na straconej ziemi.
 
Cześć i Chwała Bohaterom!
 
Zdjęcia z poprzednich akcji. 
alt
alt
alt
alt
Poprawiony: niedziela, 17 grudnia 2017 21:56
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież