Raport z sektora J: Zgodnie z przewidywaniami
Wpisany przez Grzesiek   
niedziela, 22 września 2013 11:43

alt

Pomimo szumnych zapowiedzi, oprócz pajacowania, napinania się zza linii ochrony oraz brzydkiej – i tak rozpracowanej wcześniej – oprawy, gospodarze sobotnich derbów nie pokazali nic. Potwierdzili tylko po raz kolejny, jak słabą są ekipą, nie tylko w kwestiach ultras.

750 biletów przyznanych nam na to spotkanie nie miało problemów ze znalezieniem nabywców. Oprócz Wiślaków, bilety otrzymali nasi Bracia z Gdańska, Wrocławia, Tarnowa i Przemyśla. Wszyscy zjeżdżali się na Reymonta 22 już od wczesnych godzin popołudniowych, by parę minut przed czwartą ruszyć w kierunku stadionu rywalki. Podczas pochodu wielokrotnie przypominaliśmy, czym tak naprawdę zajmuje się nasza pasiasta sąsiadka, a także fakt, że w Krakowie rządzi tylko Wisła. Kiedy z alei 3 Maja skręciliśmy na Błonia, rozwinięte zostały flagi z motywem rekina, a korowód rozświetliło kilkadziesiąt rac. Ze śpiewem na ustach zbliżaliśmy się do alei Focha, mając obok, a także nad (oprócz helikoptera, tuż nad naszymi głowami latał zdalnie sterowany „dron” z kamerą), przymusową eskortę służb. Te dały kolejny „popis”, kiedy doszliśmy już do wejścia na obiekt. Po raz kolejny doszło do policyjnej prowokacji, gdy służby zaczęły bez opamiętania pryskać gazem i machać na oślep pałkami. Zza pleców kordonu, czyli z bezpiecznego miejsca, napinali się oczywiście gospodarze. Kiedy niektórzy z nas chcieli zareagować i wyjść im naprzeciw, ci dość szybko się ulatniali. Niestety, paru fanatyków Białej Gwiazdy zostało przy tej okazji zawiniętych.

Wpuszczanie na trybuny do najsprawniejszych nie należało. Najpierw trzeba było znaleźć nazwisko na liście, wręczyć dokument, a następnie dać sobie cyknąć fotę i przyłożyć bilet do czytnika. Potem sprawdzanie przez ochroniarzy i można było udać się na sektor. Przez bramki nie udało się przenieść wspomnianych wyżej flag na kijach.

Kiedy pojawiliśmy się w „klatce”, stadion nie był wypełniony nawet w 1/20. Widać akcja zbiórki na rynku i potem wspólnego przemarszu na trybuny na parę godzin przed meczem gospodarzom nie wypaliła. Nie tylko zresztą ona...

Od początku wiadome było, że miejsca położone najbliżej sektora gości zostaną zajęte przez lokalnych napinaczy. W oczy rzucały się nastoletnie „maniurki”, które zmieniły miejscówkę dopiero po tym, jak nieopodal wybuchł rzucony z naszego sektora achtung. Im bliżej rozpoczęcia meczu, tym więcej gromadziło się tam wymachujących rękoma i strojących groźne miny chłopaczków w pasy. Niektórzy i niektóre tak się prężyli i napinali, że powpadali w kordon ochrony, która od razu zaczęła pryskać gazem. Debilne zachowanie ochroniarzy rozgoniło na parę chwil pasiaste towarzystwo; jedna dziewczyna padła zemdlona i wyniesiono ją z sektora (niewykluczone jednak, że nie zemdlił ją gaz, tylko po prostu jej organizm nie wytrzymał napinkowego ciśnienia). Jak gaz trochę opadł, ponownie zbili się w kupę, będąc łatwym celem dla jajek, które leciały z sektora i rozbijały się na ich głowach ku uciesze Wiślaków. Jeszcze większy ubaw mieliśmy z ich panicznego strachu przed petardami – widząc tlący się mały przedmiot rozbiegali się i kulili, zasłaniając twarze, podczas gdy siła rażenia petardy dorównywała tym odpalanym przez dzieciaki na odpuście.

Gdy nasi piłkarze wyszli na rozgrzewkę powitaliśmy ich oklaskami oraz głośnym skandowaniem „Wisła Kraków!”, a także zachęcaliśmy ich do „pojechania” z rywalami. Później owację zgotowały nam... pozostałe trybuny, bowiem okazało się, że nasz przyjazd zapewnił im komplet widzów i frekwencję najwyższą od – a jakże – ostatnich derbów.

Gospodarze jak zwykle nie zawiedli naszych oczekiwań i ośmieszyli się ponownie, gdy zaprezentowali na wyjście piłkarzy rozpracowana wcześniej przez Wisłę oprawę (klik!). Robiona w pośpiechu, kończona dopiero w piątek, a potem naprędce przerabiana prezentowała się kiepsko – postacie wyglądały jak z marnej kreskówki. Do tego prymitywne hasło, które tylko dopełniało ogólnej mizerii. Kolejne derby i kolejna choreografia, która jest przeróbką zaprezentowanej wcześniej u nas oprawy („Sprzedawca liści”, „Nie straszne nam losu wyroki”). Jeśli „dumni fanatycy” nie byli zbyt kreatywnym pomysłem, to jak nazwać to, co pokazali w sobotę? Po tym, jak w dół „zjechała” sektorówka, gospodarze odpalili trzydzieści parę rac, wyrabiając tym samym swoją normę na kilka następnych sezonów. Dwa miesiące się do tego zbierali, bowiem, jak wynikało z ich wcześniejszych tłumaczeń, na Piaście nie odpalili pirotechniki, żeby im nie zamknęli trybuny na mecz z Ruchem, na Ruchu – żeby nie zamknęli trybuny na spotkanie z Legią, na Legii – żeby nie zamknęli trybuny na mecz z nami. W sumie sezon dla nich się już skończył, to mogli sobie wczoraj na ten skromny pokaz pozwolić.

Po prezentacji na trybunie pojawiły się fany, w tym w centralnym miejscu u góry sektora przypominające flagę Izraela płótno z gwiazdą Dawida. Młyn gospodarzy, choć wypełniony, dopingował marnie. Wydaje się, że przy takim niskim dachu i ułożeniu trybuny śpiewy powinny brzmieć potężnie, tymczasem to, co zaprezentowali brzmiało jak mruczenie. W miarę sensownie wyglądało to jedynie po bramce na 1:1 i to przez 3-4 minuty. Niesamowite jest to, że oni nie wiedzą nawet, jak nazywa się ich klub.  Kiedy próbowali coś śpiewać z resztą stadionu momentalnie wcinaliśmy się my, przerabiając odpowiednio ich okrzyki. Oczywiście cały czas obok naszego sektora uskuteczniane było prężenie się oraz chowanie za szalami i chustami. Ucichli nieco dopiero wtedy, kiedy przypomnieliśmy im, jak często zostawiają swoich kumpli, a sami ratują się ucieczką oraz co generalnie reprezentują jako banda przerzutów; nie obyło się także bez paru personalnych uwag. Bramka zdobyta przez Wisłę wywołała na naszym sektorze nieopisaną radość. Od razu gorąco zachęciliśmy piłkarzy, by dobili swoją rywalkę. Potem szydziliśmy z gospodarzy, skandując ich ulubione „Kto nie skacze, ten za Wisłą!”.

Jak już zostało wspomniane, razem z nami na sektorze pojawili się nasi Bracia z Polonii Przemyśl (43 osoby), Unii Tarnów (30), Śląska Wrocław (25) i Lechii Gdańsk (20). Serdecznie dziękujemy im za wsparcie! Kilkukrotnie głośno ich pozdrawialiśmy, co tylko podnosiło ciśnienie fanom z gorszej strony Błoń. Płot naszej „klatki” ozdobiły trzy płótna: Wisła Sharks, Gdynia oraz Przemyskie Bractwo.

Po ostatnim gwizdku piłkarze podeszli pod nasz sektor, aby podziękować nam za wsparcie i podarować swoje koszulki. Choć wyniku nie możemy uznać za satysfakcjonujący, nagrodziliśmy ich za walkę brawami. Następnie pozostało nam czekać na otwarcie bram i oglądać pajacujących kibiców gospodarzy, którzy kierowali się do wyjścia, zatrzymywali się przed nim, pokazywali „fucki”, po czym znikali w tunelu. Jeden „zamachowiec-samobójca” nagle przeskoczył przez płot, po czym został powalony na ziemię przez ochronę. „Ej, k...o, zostaw tą k...ę!”, poleciało z naszego sektora. Gospodarze, jak to mają w zwyczaju, nawet nie zareagowali na cioranie po trawie swojego kolegi.

Minęło 30 minut od zakończenia spotkania, kiedy otworzono bramy i ruszyliśmy w drogę powrotną na Reymonta. Derby na murawie zakończone remisem, jednak w tych ważniejszych potyczkach – na trybunach i ulicach – Wisła ciągle pany!

 

DERBY KRAKOWA CZ. 1

DERBY KRAKOWA

 

 
Komentarze   

#34 azory » 2013-10-01 21:57

Brednie bednie i jeszcze raz brednie. Chyba derby ogladales w tv gdzie doping byl wyciszony

azory

#33 Beskid Andrychów » 2013-09-24 18:30

Fakt że relacja raczej napinkowa co nie zmienia faktu że Pasy zostały poniżone stratą i rozkminioną oprawą. Ta zaprezentowana widać robiona na szybkości i raczej słabej jakości. Wisła dopingiem nie powaliła chociaż tłumaczy ich to że mając tyle biletów nie wybierali wokalistów. Taka moja obiektywna ocena.

Beskid Andrychów

#32 rabczanin! » 2013-09-23 23:04

Dokładnie w Rabce tylko Wisła Pany! jest tylko jeden śmieszny fan-klub.

rabczanin!

#31 butcher » 2013-09-23 19:51

wokalnie nie wypadlismy zbyt dobrze jak na 750 osob, ale tez nie wiem gdzie byl polozony szczur c+

butcher

#30 Krzychu » 2013-09-23 19:48

Rabka daj jakiś namiar na siebie maila czy coś

Krzychu

#29 ŚwięTokrzySkie » 2013-09-23 12:43

@ pcheła
Ty chyba nie wiesz co to są derby Krakowa . To jest Wojna a nie zwykły mecz nikt ci nie będzie normalnie dopingował i robił przyśpiewek typu sialalalla . Tam są nerwy , emocje agresja , grad wyzwisk , a za płotem napinająca się judovia .Trzeba coś przeżyć by w to uwierzyć :evil:

ŚwięTokrzySkie

#28 pcheła » 2013-09-22 23:08

Do wyzywających:
To, że żydy chuja dopingują to jasne- uważam, że nie wykorzystaliśmy potencjału 750 osób. Ekipie sportowej nie godzi się śpiewać przez cały mecz? Ale co ja tam wiem. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych. JJJBG!

pcheła

#27 fasfdsg » 2013-09-22 17:54

mnie tylko nurtuje jedna sprawa: dlaczego "podkładka pod oprawę" była lepsza jak ich sama oprawa ? :twisted:

fasfdsg

#26 Lukasz123 » 2013-09-22 16:57

Pasy - To jak to było z tą oprawą? P przygotowana na derby, czy podkładka? :D

Lukasz123

#25 Kacper » 2013-09-22 16:37

Cytat:
"trenuj sprint wieśniaku" hahahahahahhaha , to wszystko na co ich stac? kiepska oprawa. widac ze na szybkiego robiona na przescieradle.


wkońcu flaga proszowic na ich "młynie" do czegoś zobowiązuje ;)

Kacper

#24 do Normalny » 2013-09-22 16:20

z normalnością to Ty raczej wiele wspólnego nie masz... i teraz wyobraz sobie ze w sektorze Wisly ktos jest ubrany na rozowo, ma pofarbowane wlosy.. nie wiesz po co sie ubiera na czarno na taki mecz? kapuze, czasem okulary? udajesz czy nie wiesz?? po to zeby w razie awantury psy i kamery mialy problem z wylapaniem danych ludzi (czarny sie zlewa, mordy zakryte i oczy tez).

i skonczice z tym dopingiem, wiadomo ze na taki mecz nie idzie ekipa dopingowa!!!

do Normalny

#23 ewcia » 2013-09-22 16:10

Normalny w Szwajcarii też liga gra więc rusz tyłek sprzed monitora ;)

ewcia

#22 A . » 2013-09-22 16:04

Z Tarnowa 33 osoby.

A .

#21 Krk » 2013-09-22 15:54

Przecież to jakiś parch obszczany udaje naszego, a na forum koszernych walą kapucyna z tego powodu.To są derby a nie voic of poland, w dodatku dają garstkę biletów.

Krk

#20 Fanatyk19061 » 2013-09-22 15:42

pcheła
? Jak wokalnie słabo w 700 osób nie raz przekrzykiwali cały stadion Craxy, relacja super jak zawsze :D

Fanatyk19061

#19 kiks » 2013-09-22 15:24

Flagi "Jaworzno", oraz Unii "Elita Tarnowa" nie przeszły bramek?

kiks

#18 Normalny » 2013-09-22 15:17

Chcialem zapytac po raz kolejny, bo poki co moje komentarze sa usuwane...widac cenzura panuje tu ostra niczym za komuny a te czasy doskonale pamietam. Czy to byl mecz i to w dodatku wyjazdowy czy moze pogrzeb albo jakas stypa? Ktos umarl? Kibice Wisly ubrani na czarno w jakies ortalionowe dresy, zapomnieli barw klubowych? Zamiast sie zaprezentowac na wyjezdzie to taka padaka... Wstyd panowie, wstyd!

Normalny

#17 mucha » 2013-09-22 15:07

nie bierzcie wszystkich komentarzy na powaznie, bo to sa zydy przebrane przez Wislakow (wkleili link na swoje forum)

mucha

#16 Rabka Wisła » 2013-09-22 14:58

Raport pierwsza klasa . W Rabce żydy zawsze je*ani bedą ! :evil:

Rabka Wisła

#15 Pasy » 2013-09-22 14:46

k...wa co za wypociny , chłopie , z was są takie bajkopisarze że nie do wiary , w tej relacjii prawdy jest tyle że był mecz i coś tam sobie spiewaliście na co dostawaliście riposty .podsumowując oczywiście po waszej stronie nie było prężących sie kolesi i wam na glowach nie wybuchały petardy , jak to czytam to mam wrażenie że bylem na innym meczu , co wy byscie bez internetu zrobili chłopcy... zapewne mój komentarz zostanie usuniety , ale prawda jest taka że wy żyjecie w jakiejś swojej rzeczywistości .... i układacie soje scenariusze zdarzeń

Pasy

#14 gliwickizabol » 2013-09-22 14:27

Ile jest km od stadionu Wisły do stadionu Cracovii?

gliwickizabol

#13 mucha » 2013-09-22 14:26

uwazajcie bo link do opisy wyzej wklejono na forum zydow i teraz sie tu wypowiadaja udajac Wislakow.
Dlatego nie dajcie sie prowokowac na zaczepki takich osob jak "pchela".

to sa derby zydzie, wiadomo ze na taki mecz nie idzie ekipa ktorą kreci spiewanie..

mucha

#12 chino08 » 2013-09-22 13:57

a co ty pcheła za propagande siejesz?Byłeś tam,że twierdzisz,że u nas wokalnie żałośnie czy stwierdzasz to po transmisji w tv?; ) Wystarczy spojrzeć na oprawy naszej sąsiadki,ich wyjazdy,frekwen cje czy doping u siebie a widać kto jest lepszy. Akurat w tym meczu potrzebna była bardziej ekipa "Sportowa"niż wokalna.Wokalnie to piekło my im zrobimy w rewanżu na R22.

chino08

#11 Wandziorrro » 2013-09-22 13:29

Co ty pierdolisz pcheła... Wokalnie bardzo dobrze, paronostakrotni e słyszalny był doping Wiślaków, których było tylko 750 przy 14 tysiącach żydków. To jedynie świadczy o mierności tych cymbałów.

Wandziorrro

#10 visitor » 2013-09-22 13:17

Moderatorze cenzura jak na Onecie czy GW :lol:

visitor

#9 hehe » 2013-09-22 13:14

U sąsiadki po wczorajszym remisie taka euforia panuje jakby co najmniej Real Madryt pokonali.. :lol:

hehe

#8 fasfdsg » 2013-09-22 13:11

Opis mistrzostwo :D

Zabrakło tylko dokładnego wyjaśnienia, że jak wyrównali i chwilę potem zerwali się do skakania "kto nie skacze ten za Wisłą" cały stadion poskakał góra minutę. A jak my z nich szydziliśmy to już menele nie miały siły skakać, ale tam co któryś jeszcze próbował skakać to się rozmyślił to po tym jak ktoś od Nas krzyknął "tańczyć ku*wy" :lol:

PS: tamta wyniesiona "maniurka" jednak nie poszła do pieca :( , bo wróciła w drugiej połowie. Ale "napinkowe ciśnienie" z niej wyraźnie zeszło ;)

fasfdsg

#7 OlinTSW » 2013-09-22 13:00

świetny raport + zdanie o nastoletnich "maniurkach" mnie mega rozbawiło, ABG :D :D

OlinTSW

#6 pcheła » 2013-09-22 13:00

Szkoda, że wokalnie jak zwykle żałośnie. Czy doczekam kiedyś czasów kiedy prowadząc fajny doping, pokażemy tym patałachom jak się kibicuje?

od redakcja: pokazujemy im co tydzień.

pcheła

#5 mucha » 2013-09-22 12:48

"trenuj sprint wieśniaku" hahahahahahhaha , to wszystko na co ich stac? kiepska oprawa. widac ze na szybkiego robiona na przescieradle.

mucha

#4 ... » 2013-09-22 12:41

żYDKI powinny pomyśleć nad chłopakami z "bandy" aby ich wykorzystać np do machania flagami...Bo w machaniu łapskami są mistrzami! jednemu to naliczyłem w czasie minuty 17 machnieć kurwa hahahaha

...

#3 1-9-0-6 » 2013-09-22 12:34

8) Lubie te relacje 8)

zabrakło pozdrowień dla radsona potomka milicjanta :P

1-9-0-6

#2 BCH » 2013-09-22 12:17

Mimo iż daleko mi do Cracovii jak i Wisły to Waszą relacje uważam za jedną z bardziej napinkowych jakie w życiu przeczytałem a przeczytałem wiele.

BCH

#1 visitor » 2013-09-22 12:15

Strasznie ta relacja słaba i tendencyjna - propaganda trwa po jednej i drugiej stronie Błoń. Z ta napinka to Wy wcale lepsi nie jesteście bo robicie to samo regularnie (czy to u Was czy u zgód). Napisze tylko że nie jestem ani a KSC ani z Ich zgód. 8)

visitor

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież