Raport z sektora B: Wspólnie z Braćmi oddajmy cześć
Wpisany przez Grzesiek   
wtorek, 06 sierpnia 2013 11:46

alt

To był piękny weekend we Wrocławiu, gdzie z wizytą do Braci ze Śląska przyjechała ponad tysięczna reprezentacja Armii Białej Gwiazdy. Oprócz wspólnego biesiadowania i umacniania zgody, kibice obydwu klubów oddali cześć pamięci ofiarom rzezi wołyńskiej.

Wiślacy zaczęli zjeżdżać do stolicy Dolnego Śląska już w okolicach czwartku, kiedy to WKS mierzył się w eliminacjach do Ligi Europy z belgijskim Club Brugge. Wspólne imprezy oraz wyjazdy na nocne zwiedzanie dolnośląskich miasteczek zaczęły się więc na długo przed samym meczem przyjaźni. W niedzielę od wczesnych godzin rannych do Wrocławia wszelkimi środkami lokomocji zaczęły zjeżdżać oddziały Armii Białej Gwiazdy, które można było potem spotkać zarówno na rynku, jak i wyspach i osiedlach. Popołudniu niemal wszystkie mniejsze i większe grupki fanów TS-u i WKS-u z całego miasta i okolic zmierzały w jednym kierunku – na pilczycki obiekt.

Tysiąc biletów przeznaczony dla kibiców Wisły znalazł swoich nabywców, do tego trzeba doliczyć wiele osób, które wejściówki kupowały na miejscu, dlatego ciężko określić dokładną naszą liczbę. Za oficjalną przyjmijmy wspomniany tysiąc. Znaczna większość Wiślaków swoje miejsca zajęła na sektorze B, gdzie mieści się młyn Śląska. Pomiędzy flagami gospodarzy zawisły nasze płótna: Wisła Sharks, „PDW”, Prądnik Biały, „5”, Bronowice, Kleparz, Olkusz, Jaworzno i Trzebinia.

Od momentu wyjścia piłkarzy doping prowadzony był dla obydwu klubów. Trybuny rozpoczęły od hymnów Wisły oraz Śląska, by potem zaraz ogłosić doskonale znaną każdemu prawdę, że to Biała Gwiazda rządzi w swoim mieście. Następnie kibole wzięli na warsztat nasze wiślackie „Tak się bawią ludzie”, ze zmienioną końcówką na „gdy ze Śląskiem gra”. W 20. minucie sektor B pokazał oprawę, przypominającą o mordzie wołyńskim i oddającą cześć poległym wtedy Polakom. Na transparencie napisano – jakby krwią – hasło: „Nigdy Kresy nie przeżyły takiego zdziczenia, dla ludobójców nie ma przebaczenia”, a podniesione kartony tworzyły napis „Wołyń”. Pierwotnie oprawa miała być zaprezentowana podczas meczu z Brugge, jednak wtedy została zablokowana przez delegata UEFA (piłkarskiej centrali w Europie poświęcony był osobny trans, który wynurzył się po zakończeniu patriotycznej prezentacji). Trybuny skandowały także „Cześć i chwała bohaterom!”, „Bóg, honor i ojczyzna!” oraz zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Wywieszono także transparent z wyrażonym stosunkiem do organizacji Narodowego Odrodzenia Polski. Oddajmy głos wrocławianom z Wielkiego Śląska: „(...)Jesteśmy patriotami, ale nie chcemy by wiązano nas z NOP-em i jego sojusznikami politycznymi z ukraińskiej Swobody, która stawia pomniki UPA i Banderze. Oprawa upamiętniająca Wołyń była okazją do pokazania, tak jak głosiło jej główne hasło, że nie zgodzimy się nigdy na jakieś zgniłe kompromisy i wybielanie przeszłości (...)”.

Przez dalszą część meczu słychać było już tylko śpiewy sławiące kluby z Wrocławia i Krakowa oraz naszych Braci z Gdańska. Były „-Wisła! -Kraków!” i „-Twierdza! –Wrocław” na dwie strony, „Wisła Kraków/Nasz Śląsk Wrocław aeaeao”, czy „Nie dla nas jest porażki smak”. Po przerwie trybuny wykonały „HSV”, raz kończąc „Wisła!”, a raz „Hej Śląsk!”. Następnymi zaintonowanymi numerami byli nakręcający do zabawy „Wrocławianie” oraz dumne i donośne „Jesteśmy tu by wspierać go”, które niosło się po mieście i okolicach przez dobrych kilka minut. Ostatnie fragmenty meczu upływały przy „Tak się bawią ludzie”.

Po ostatnim gwizdku piłkarze podziękowali fanom obydwu drużyn za wsparcie. Kibice zaś odpowiedzieli im głośnym „Czy wygrywasz, czy nie”. Później część Wiślaków udała się w drogę powrotną do Krakowa, część zaś przeniosła na rynek i osiedla, gdzie do późnych godzin nocnych/wczesnych godzin rannych trwało umacnianie zgody ze Ślązakami. Dla niektórych zgodowy weekend (tydzień?) trwa nadal, ponieważ jadą we czwartek do Belgii, gdzie WKS czeka rewanż z Club Brugge.

Wszystkim Braciom z Dolnego Śląska bardzo dziękujemy za gościnę. Po raz kolejny Wiślacy mogli się przekonać, jak wspaniałe jest braterstwo, które nas łączy. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić Was do Krakowa, gdzie zrewanżujemy się równie serdecznym przyjęciem!

Zdjęcie pochodzi z serwisu wroclawianie.info

 

 
Komentarze   

#8 m4 » 2013-08-07 11:46

http://www.nacjonalista.pl/2013/08/06/wt-mity-i-rzeczywistosc-zly-nop-dobrzy-patrioci-a-w-tle-npd-i-swoboda/

odnosnie nop

m4

#7 JasiekTSW » 2013-08-07 05:43

Tekst, który zacytowaliście ze Stowarzyszenia zniknął w wyniku wielu rozmów, więc należałoby go zaktualizować.

Co do NOP i Swobody, warto przeczytać tekst który wyjaśnia kłamstwa dotyczące rzekomej współpracy:

http://www.nacjonalista.pl/2013/08/06/wt-mity-i-rzeczywistosc-zly-nop-dobrzy-patrioci-a-w-tle-npd-i-swoboda/

JasiekTSW

#6 kln&str » 2013-08-06 20:33

Warto dodać jeszcze, że na meczu na trybunie B wraz z kibicami TSWKS obecni byli Alan Uryga i Michał Czekaj.

kln&str

#5 m89 » 2013-08-06 14:54

fajnie by było jakby ktoś miał chwilę czasu i objaśnił o co dokładnie biega w relacjach na linii WKS-NOP-SWOBODA i WKS-WKS wewnętrznie.

m89

#4 MisieKK » 2013-08-06 12:51

Wie ktoś ile ma być wszystkich kibiców z Polski na meczu z Clubem Brugge ?

MisieKK

#3 Janusz W. » 2013-08-06 12:47

Pozwolę sobie dodać, że serwis wroclawianie.info, którego zdjęcia publikujecie na stronie skwk należy do szefa dolnośląskiego NOP i kibica Śląska. Pozdrawiam :)

Janusz W.

#2 Janusz W. » 2013-08-06 12:45

Warto aby redakcja skwk wgłębiła się w sprawę transparentu dotyczącego NOP i poznała realia współpracy pomiędzy kibicami Śląska, a nacjonalistami z NOP. Tekst, który powinien wytłumaczyć kilka spraw:
http://www.fanslask.fuckpc.com/raport-z-nienawisci-do-polski/

Janusz W.

#1 BartekMDL » 2013-08-06 11:55

Bardzo przyjemny wyjazd;] Teraz Lecim na Szczecin;] pozdro!

BartekMDL

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież