Wisła ma wielki potencjał
Wpisany przez DK   
wtorek, 08 maja 2018 10:04

alt

Kilka słów po meczu w Kielcach. 

Biała Gwiazda wygrała arcyważny mecz wyjazdowy z zespołem Korony Kielce. Ostatni raz trzy punkty z kieleckiego obiektu zawodnicy Wisły przywieźli w 2013 roku, kiedy pokonali miejscowych 3-2 po dwóch golach Łukasza Garguły i jednym Michała Chrapka.


Wisła wypunktowała Koronę. Zagrała mądrze, przetrwała napór drużyny gospodarzy w pierwszej połowie i dzięki groźnym kontratakom wygrała bardzo wysoko spotkanie rozgrywane na bardzo trudnym terenie. Kluczowym dla odniesienia sukcesu okazał się środek pola krakowskiej drużyny, dla którego największym wzmocnieniem był według wielu… brak Nikoli Mitrovica.


Serb zawodzi notorycznie. Zwalnia tempo gry, nie stwarza swoim partnerom dogodnych sytuacji boiskowych, nie stanowi żadnego zagrożenia przy stałych fragmentach. Jest piłkarzem z punktu widzenia zespołu posiadającego spore ambicje kompletnie nieprzydatnym. Co więcej dał się poznać jako osoba totalnie bezkrytyczna wobec siebie i swoich dokonań. Jeszcze przed meczem w Białymstoku na łamach Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej mówił do prowadzącej z nim wywiad Justyny Krupy: „W Serbii jak czytam o sobie w gazetach to mniej więcej wiem, o co w tym wszystkim chodzi.”- opowiada Mitrovic. W swojej ojczyźnie w przeciągu ostatnich ośmiu lat Mitrovic zagrał… niecałe pół roku, ale każdy pretekst do zrzucenia odpowiedzialności za kiepską grę na innych jest dobry. Był także łaskaw stwierdzić, że jeżeli to on jest problemem Wisły to może z niej odejść w każdej chwili. W sumie… droga wolna. Nikt chyba nie będzie specjalnie po nim płakał.


Oczywiście kieleckie zwycięstwo to przede wszystkim wynik świetnej gry zespołu, a nie braku wyżej wspomnianego piłkarza, niemniej jednak nie da się przejść obojętnie obok pewnych złośliwości skierowanych w kierunku Serba. Podobnie jak nie można nie wypunktować kolejnego piłkarza, którym jest Zdenek Ondrasek. Nie strzela bramek, nie asystuje kolegom, a nawet nie łapie się do wyjściowej jedenastki. Groźny jest tylko na zdjęciach, kiedy eksponuje swoje tatuaże. Czas najwyższy, aby zastąpił go chociażby Marko Kollar.


Biała Gwiazda ma wielu interesujących zawodników. Już w okresie przygotowawczym z dobrej strony pokazał się Tibor Halilovic, który ma dopiero dwadzieścia trzy lata i najlepsze momenty swojej kariery przed sobą. W tym sezonie udowodnił, że może być zawodnikiem na wysokim poziomie, a od jego gry zależy bardzo wiele. Takich przykładów można by wymienić jeszcze kilka. Chociażby Martin Kostal, który wszedł na plac gry w meczu z Legią i mimo występu na nie swojej pozycji pokazał się z bardzo dobrej strony. Za zawodników utalentowanych uchodzą także piłkarze pokroju Denisa Bałaniuka czy Marko Kollara i wypada mieć nadzieję, że jeżeli będą zdrowi to w przyszłości będą oni stanowić o sile trójkolorowego zespołu.


Wisła przechodzi w tym momencie przebudowę. To jak na nowo poukładamy zespół Białej Gwiazdy teraz będzie procentowało na lata. Manuel Junco kilka tygodni po przybyciu do Krakowa udzielił wywiadu klubowemu magazynowi „R22”. Już wtedy wspominał o potencjale krakowskiego zespołu, o wielkich możliwościach jakie posiada Nasz Klub. Powiedział jednak o rzeczy szalenie istotnej czyli o zmianie sposobu myślenia w kontekście pierwszej drużyny. „Musimy przestać być sklepem, a zamienić się w fabrykę. Biorąc pod uwagę wyzwania ekonomicznie stojące przed Wisła musimy zamienić się w klub, który produkuje zawodników.” Biała Gwiazda musi stawiać na piłkarzy przede wszystkim perspektywicznych, którzy nie tylko napędzą klub pod względem sportowym, ale w dalszym kontekście będzie można na nich także zarobić. Wisła Kraków po prostu musi się samofinansować i nieustannie rozwijać. Czas zgranych kart dawno już minął.
 

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 10:10
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież