Wpisany przez Kornelia
sobota, 10 marca 2018 18:13

alt

W 27. kolejce Wisła Kraków podjęła drużynę Śląsk Wrocław.

Po 26. spotkaniach, przewaga Białej Gwiazdy wynosiła aż 8 punktów nad wrocławską drużyną, ale ze względu na zajmowane graniczne 8.miejsce, punkty były na wagę złota, aby po rundzie zasadniczej móc znaleźć się w pierwszej ósemce.
Przed rozpoczęciem spotkania, została wręczona wyjątkowa koszulka na 18. urodziny na boisku naszego kapitana- Arkadiusza Głowackiego.
Mecz, poprzedzony Dniem Kobiet, nie mógł się odbyć bez wystąpienia Kobiecej Eskorty Wisły Kraków, która wyprowadziła zawodników obydwu drużyn na pierwszą połowę meczu.
Początek pierwszej części spotkania był dosyć dobry i wyrównany. Wiślacy dominowali.
W 20. minucie , Carlitos z rzutu karnego, zdobył pierwszy gol na konto swojej drużyny. Objęcie prowadzenia przez Białą Gwiazdę, znacznie osłabiło ich grę. W 30. minucie żółtą kartkę zobaczył defensor Wisły-Maciej Sadlok za faul na Cholewiaku. Gra obu drużyn stała się chaotyczna i niekontrolowana . W 37. minucie, Śląsk wykorzystując załamanie Wisły, wyrównał wynik spotkania strzałem Tarasovsa.
Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, w 47. minucie, zawodnik Białej Gwiazdy- Mitrović, został ukarany za faul w środku pola. Pomimo lepszej gry gości, to Wiślakom udało się objąć prowadzenie.
Po pierwszej zmianie w drużynie Białej Gwiazdy, Mitrović-Halilović, w 63. minucie niezastąpiony Carlitos zszedł z lewego skrzydła do środka i oddał fenomenalny strzał na bramkę gości, nie dając żadnych szans bramkarzowi Śląska. Pokrzepieni zdobyciem bramki, gra gospodarzy zaczęła nabierać tempa, którzy zaczęli stwarzać sobie dogodne sytuacje w polu karnym wrocławian. W 77. minucie, nastąpiła druga zmiana w drużynie Wisły. Za Imaza- Pol Llonch. Chwilę później, świetna akcja Cywki, błąd Dankowskiego i Carlitos po raz trzeci wpakował piłkę do bramki, umacniając przewagę swojej drużyny. W 85. minucie-ostatnia zmiana w wiślackiej drużynie. Za Fran Veleza, na boisko wbiegł Arkadiusz Głowacki. Minutę później, żółtą kartkę zobaczył Halilovic za faul na Augusto. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny gospodarzy.
Wygrana Wisły podczas 27.kolejki dała cenne 3 punkty, które pomogły utrzymać się w pierwszej ósemce.

Podczas piątkowego spotkania, Wisłę wspierało 10224 kibiców.