Zwycięstwo z Pogonią
Wpisany przez Kornelia   
sobota, 18 listopada 2017 23:08

alt

W 16. kolejce Ekstraklasy, Wisła Kraków podjęła drużynę Pogoń Szczecin.  

 

Duża przewaga punktowa krakowskiej drużyny utwierdzała większość w przekonaniu, że wynik piątkowego meczu jest już przesądzony.


W pierwszej połowie spotkania to portowcy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie mieli z tego żadnych korzyści. Wisłę, pomimo wielu świetnych akcji, prześladował pech. Każdej piłce oddanej na bramkę, brakowało centymetrów, aby się w niej znaleźć. Najpierw, po akcji Carlitosa i Pereza, piłka trafiła w słupek. Chwile później, piłka od Boguskiego, minimalnie wymija się z bramką.
Niesamowite szczęście Pogoni w tym spotkaniu, można było zauważyć w kolejnych minutach. Piłka, którą Carlitos wcelował w bramkę minęła bramkarza gości, ale w ostatniej chwili została wybita z linii przez Portowców. Kilka sekund później, strzał Halilovicia został zablokowany, a piłkę przejął Załuska.


Od początku drugiej połowy, ciągle utrzymywał się, nie fart gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał oddany głową Carlitosa, umiejscowił piłkę w siatce, ale niestety w bocznej.
W 61. minucie nastąpiły dwie zmiany w drużynie gospodarzy. Za Halilovicia wszedł Wojtkowski. Za Boguskiego-Małecki.
Minutę później, odrobinę szczęścia uśmiechnęło się w stronę Wisły Kraków. Czerwoną kartkę ujrzał Cornel Rapa, co spowodowało osłabienie w drużynie gości. Ale i to nie ułatwiło początkowo Wiślakom w zdobyciu bramki. ZNOWU piłka uderzona z rzutu wolnego przez Carlitosa, trafia w słupek. Jednak „po burzy przyszło słońce” w drużynie gospodarzy. W 74. minucie pada pierwsza bramka na konto Wisły. Po genialnym dośrodkowaniu Imaza, Bartkowski wychodząc w górę, pokonał Załuskę zdobywając pierwszego gola dla swojej drużyny.
W 79. minucie, trzecia zmiana w drużynie Białej Gwiazdy; Za Imaza, na boisko wbiegł Jakub Bartosz.

 

Pomimo wielu niepowodzeń Wisły, to do nich należało zwycięstwo w tym spotkaniu, które wywalczyli zasłużenie.

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież