Przełamanie!
Wpisany przez Kornelia   
niedziela, 17 września 2017 14:36

alt

9 kolejka Ekstraklasy była przełomowa dla krakowskiej drużyny. Po ośmiu spotkaniach Wisła zajmowała 6. miejsce. Ostatnie rozgrywki nie przyniosły za wiele punktów, co dało jeszcze większą motywacje dla piłkarzy, by wreszcie przełamać tą passe.

W trudnych warunkach pogodowych drużyna Białej Gwiazdy podjęła gliwicki Piast. Obie drużyny rozpoczęły pierwszą połowę na dobrym poziomie futbolowym, jednak Piast był mniej widoczny i rozgrywał piłkę głównie na swojej połowie. Brakowało celności, zarówno w drużynie gospodarzy i gości. Rozkład sił ciągle się zmieniał. Jakość meczu z każdą minutą zaczęła słabnąć i po dobrym początku, zaczęła na boisko wkradać się nuda.


Początek drugiej połowy tym razem należał do Piasta, który rozgrywał, jednak bez pomysłu i werwy. Zaczęło się „coś” dziać. Widać było w drużynie gości, chęć zdobycia gola. Częstsze i celniejsze strzały zaczęły się pojawiać ze strony Piasta . W 63. Minucie, nastąpiła pierwsza zmiana w drużynie Białej Gwiazdy. Za Ze Manuela, pojawił się Wojtkowski, który chwilę później oddał strzał z 20 metrów. Niestety odrobinę nad poprzeczką. Piast utrzymywał swój dobry, ale zbyt wolny atak pozycyjny.
W 71. Minucie druga zmiana w drużynie Białej Gwiazdy. Imaza zmienia Paweł Brożek. Chwilę później, trzecia zmiana – za Bashę wchodzi Perez.
Biała Gwiazda zaczęła toczyć zabawę z obrońcami gości. Wisła zaczęła walczyć o zdobycie gola. Jednak ciągła wymiana piłek pomiędzy Carlitosem, a Brożkiem nie przekładała się później na strzały.
89. Minuta była przełomowym momentem spotkania dla krakowskiej drużyny. Carlitos z rzutu karnego wywalczył pierwszego gola dla Wiślaków. Wisła pokrzepiona zdobyciem prowadzenia, nie chciała pozostać na jednej bramce. W ostatniej minucie spotkania, Carlitos pięknie wpakował piłkę do siatki. To umocniło prowadzenie gospodarzy i takim wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Wisła Kraków

Spotkanie rozgrywało się zbyt wolno, co odbijało się na jakości całego meczu. Drużyna gospodarzy wcale nie była lepsza od drużyny gości, ale wykorzystała swoje szanse. Każda drużyna miała chwile przewagi, ale to jednak Białą Gwiazda wywalczyła 3 punkty.
Mecz oglądało 10822 kibiców .
 

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież