WYGRANA !
Wpisany przez Kornelia
niedziela, 13 sierpnia 2017 15:21

alt

Derby Krakowa to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie piłkarskie dla krakowskich drużyn oraz ich kibiców w całym sezonie. Za każdym razem jest to wielkie widowisko, na którym gości bogata oprawa przygotowana przez fanów. Jednak w tych derbach mogli wykazać się jedynie kibice gospodarzy, gdyż po ostatnim krakowskim starciu kibice drużyny gości otrzymali zakaz wstępu na R22 podczas derbów w rundzie jesiennej 2017.

W pierwszej połowie meczu, drużyna Białej Gwiazdy była częściej w posiadaniu piłki niż drużyna Cracovii, ale zarówno u gości, jak i gospodarzy ciągle występowały błędy, co obniżało jakość meczu. W 26. minucie padła pierwsza bramka dla drużyny Cracovii. Krzysztof Piątek zdecydowanym strzałem pokonał bramkarza Wisły Kraków – Michała Buchalika .
Nie był to dobry początek spotkania dla Białej Gwiazdy. Drużyna nie wykazywała pomysłu na sposób atak przeciwników.
Nie potrafiła wyjść z własnego pola karnego, a Cracovia skutecznie to wykorzystywała i zdecydowanie przeważała w celnych strzałach. To właśnie drużyna gości rządziła przez całą pierwszą połowę.

Z początkiem drugiej połowy nastąpiła pierwsza zmiana w Wiśle Kraków. W miejsce Pola Lloncha, pojawił się Paweł Brożek. Drużyna Białej Gwiazdy wymieniała między sobą dużo podań, ale wszystkie daleko od pola karnego przeciwników.
W 60. minucie opuścił boisko Jakub Bartosz, którego zastąpił Ze Manuel . Po faulu Dytiatjewa na Carlitosie, gospodarze dostali szanse odegrania się na przeciwnikach. Jednak piłka uderzona z rzutu wolnego, trafiła na górną siatkę bramki. Biała Gwiazda wciąż przeważała w posiadaniu piłki, lecz nie przynosiło to żadnych efektów. 73. minuta oznaczała osłabienie w zespole Cracovii. Drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartę ujrzał Kamil Pestka. Chwilę później nastąpiła trzecia zmiana w drużynie gospodarzy. Veleza, zamienił Hallilović . Wisła Kraków wykorzystując osłabienie przeciwników, w 80. minucie zyskała pierwszego gola. Hiszpan, Cartitos, minął zawodowo kolejnych zawodników Cracovii i oddał strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego. W 86. minucie fenomenalna akcja ze strony Białej Gwiazdy. Doskonałe uderzenie Halilovicia zza pola karnego, które niestety zostało obronione przez bramkarza Cracovii.
Jednak Wisła nie chciała pozostać na remisie. Już kilka minut później, Ze Manuel podał do Macieja Sadloka,
ten dośrodkował, a Carlitos uderzył piłkę, która odbijając się od słupka, trafia do bramki gości . W 92. minucie spotkania żołtą karte otrzymuje Ze Manuel.
Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Białej Gwiazdy. Jest to pierwsze zwycięstwo Wisły w derbach od czterech spotkań.
Wygrywając 5. kolejkę Ekstraklasy, krakowska Wisła wskakuje na miejsce lidera.

Wisłę Kraków na tegorocznych derbach przy R22 wspierało 25 523 kibiców.