Wpisany przez Kornelia
sobota, 18 marca 2017 00:00

alt

W 26. kolejce Wisła Kraków rozegrała mecz z swoją imienniczka Wisłą Płock.

Obydwie drużyny dzieli niewielka ilość punktów. Coraz bardziej zbliżamy się do zakończenia rundy wiosennej, co za tym idzie, każda drużyna chce pokazać 100% swoich możliwości. Przed rozpoczęciem spotkania zaprezentowana została tegoroczna kobieca eskorta Wisły Kraków. Kilkanaście przedstawicielek płci pięknej, które wyłoniło jury podczas castingu, miało okazję wyprowadzić piłkarzy Białej Gwiazdy na murawę.

Pierwsza połowa spotkania pokazuje dobrą stronę krakowskiej Wisły. Widać ich motywacje i energie w grze. Od pierwszych minut najwyraźniej daje się zauważyć Pol Llonch, który jest na boisku wszędzie gdzie tylko może. W 23. minucie pada pierwsza bramka dla drużyny Białej Gwiazdy. Piękna akcja gospodarzy; podanie od Brożka, wystawienie piłki na pustą bramkę przez Boguskiego i strzał Brleka. Niecałe 20 minut później, bardzo aktywny w dzisiejszym spotkaniu Pol Llonch zostaje ukarany żółtą kartką. Chwile później płocka Wisła wyrównuje wynik do 1:1. Zdobywcą gola okazał się Siarhiej Krywiec. Drużyna Białej Gwiazdy mocno protestuje. Wywołało to spore zamieszanie, które w konsekwencji powoduje, że pomocnik Wisły - Krzysztof Mączyński zostaje ukarany żółtą kartką.

Druga połowa spotkania również obfitowała w upomnienia dla krakowskiej Wisły. W 51. minucie za faul zostaje ukarany Tomasz Cywka, dwie minuty później- Ivan Gonzalez. W grze obydwu drużyn widać agresje, jednak wciąż dominują gospodarze. W 67. Minucie następuje pierwsza zmiana w drużynie Białej Gwiazdy. Boisko opuszcza Pol Llonch. W jego miejsce pojawia się Semir Stilić.
W 72. minucie drużyna gości obejmuje prowadzenie dzięki Mateuszowi Piątkowskiemu. Zawodnicy Wisły Kraków po stracie bramki, tracą wigor i zapał. Chwile później Semir Stilić zyskuje żółta kartkę, która jest już piątą w dzisiejszym spotkaniu dla krakowskiej drużyny. W 78. minucie kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Za Pawła Brożka wchodzi Mateusz Zachara. Kilka minut po tym boisko opuszcza Tomasz Cywka . W jego miejsce pojawia się Jakub Bartosz. 85. minuta spotkania okazuje się szczęśliwa dla Białej Gwiazdy. Semir Stilić zyskuje dla swojej drużyny drugą bramkę, wyrównując wynik spotkania. Niecałą minutę później, gdy emocje opadły po zdobyciu gola, Jakub Bartosz oddaje fenomenalny strzał na bramkę. W tak krótkim czasie Biała Gwiazda zdobywa prowadzenie. Nawet doliczone 3 minuty do drugiej połowy nie zmieniły wyniku spotkania.
Mecz kończy się wynikiem 3:2 dla Krakowian, którzy w ostatnich kilku minutach odwrócili losy swojej drużyny. Zdobyte 3 punkty zapewniają gospodarzom 6.miejsce.