Krajobraz po klęsce
Wpisany przez Paula   
środa, 09 listopada 2011 15:02

 Przegląd prasy.

Newsweek podaje: "Podopieczni trenera Maaskanta kolejny raz w tym sezonie rozczarowali i przegrali po bramce Koena van der Biezena. Holenderski napastnik zdobywając gola głową może przyczynić się do zwolnienia swojego rodaka z zespołu mistrza Polski, który obecnie zajmuje szóstą pozycję. Mecz nie był wielkim widowiskiem, ale z reguły derby Krakowa odbywają się pod dyktando dwóch zwaśnionych grup kibiców – w niedzielny wieczór, tradycyjnie, zajmowali się oni głównie obrażaniem siebie nawzajem, mniej zwracali uwagę na to, co dzieje się na boisku."

 

"Wisła przegrała derby z ostatnią w tabeli Cracovią 0:1. Trener Robert Maaskant blisko dymisji." Tak podaje Rzeczpospolita w artykule z 7 listopada.

 

Podobny nagłówek można zobaczyć w Gazecie Krakowskiej. Oprócz opisanej porażki piłkarzy na stadionie przy Kałuży, podana jest informacja o zniszczeniach na stadionie Cracovii, gazeta podaję kwotę jaką musi zapłacić klub Wisły Kraków, za zniszczenia. Oprócz relacji z meczu zostają opisane sytuacje na trubunach, co wiąże się z zakazem dopingu w trakcie meczu, do końca roku. 

 

Wirtualna Polska pisała tak: "kibicom i piłkarzom Wisły puszczają nerwy", "Po przegranych derbach Krakowa pod stadionem Wisły na piłkarzy czekała spora grupa rozczarowanych kibiców. Padły mocne słowa".

 

O godzinie 21.35, na oficjalnej stronie Wisły Kraków, biuro prasowe podało informację o decyzji Zarządu Wisły Kraków SA. Robert Maaskant przestaje pełnić funkcje trenera pierwszej drużyny, Zastąpi go Kazimierz Moskal. Onet.pl decyzję Zarządku komentuje tak: "Zwolnienie Holendra to efekt fatalnych wyników mistrza Polski w ostatnich dniach. Wisła Kraków przegrała w poprzedniej kolejce z Podbeskidziem, później poległa w starciu z Fulham. Czarę goryczy przelała niedzielna porażka derbowa z Cracovią. Jeszcze w poniedziałek holenderski trener poprowadził rozruch drużyny Białej Gwiazdy. Wieczorem zapadła jednak decyzja o zwolnieniu."

 

Dla interia.pl Bogdan Basałaj, powiedział, że: to on, jako zarząd zdecydował, że Robert Maaskant nie będzie już trenerem Wisły Kraków.

 

 

Poprawiony: sobota, 19 listopada 2011 14:59
 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież