Wpisany przez DK
czwartek, 28 stycznia 2016 20:17

alt

Wisła Kraków wygrywa pierwszy sparing w Belek.

Biała Gwiazda pokonała w sparingu rozgrywanym w czasie obozu w tureckim Belek Botew Płowdiw 3-1.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego wystąpili w ustawieniu 1-4-5-1. Dopiero w drugiej połowie trener Białej Gwiazdy zdecydował się na zapowiadaną wcześniej grę dwójką z przodu. W bramce Wisły zabrakło dzisiaj Radosława Cierzniaka, a po jednej połowie rozegrali Michałowie: Miśkiewicz i Buchalik.

Botew strzelił bramkę jako pierwszy. W 21 minucie celnym strzałem głową popisał się Nedelev i Wisła musiała gonić wynik. Udało się w 43 minucie, kiedy gola zdobył Patryk Małecki. Po jego strzale zza pola karnego obie drużyny zeszły do szatni z remisem. W pierwszej połowie z dobrej strony pokazał się także Ondrasek.

Druga część spotkania to popis wracającego po kontuzji Pawła Brożka. "Broziu" pojawił się na placu gry w 70 minucie zmieniając Małeckiego i już siedem minut później wykończył dośrodkowanie Krzysztofa Drzazgi, trafiając pod poprzeckę. W 87 minucie było już 3-1 i znowu w roli głównej wystąpił Paweł Brożek. Kiedy otrzymał podanie od Crivelaro, przedryblował w polu karnym obrońcę i strzałem w długi róg ustalił wynik meczu.

Mamy nadzieję, że forma naszych piłkarzy rośnie i w piewszym meczu ligowym będą już gotowi do walki o postawione przed zespołem cele.

Wisła Kraków – Botew Płowdiw 3:1 (1:1)
0:1 Nedelev 21’
1:1 Małecki 43’
2:1 Brożek 77'
3:1 Brożek 87'

Wisła Kraków: Miśkiewicz (46’ Buchalik) – Bartosz (46’ Boguski), Guzmics (46’ Głowacki), Sadlok, Burliga – Małecki (70’ Brożek), Uryga (46’ Drzazga), Cywka Pietrzak, Bałaszow (70’ Guerrier) – Ondrasek (57’ Crivellaro)

Botew Płowdiw: Golas – Hristov, Dimitrov, Starokin, Oshchipko – Gamakov, Baltanow, Ognyanov, Nedelev, Kifoveti - Nelson

Żółte kartki: Cywka, Małecki (Wisła)