Sprawy SKWK:

Karykatura dziennikarstwa
Wpisany przez redakcja   
sobota, 05 maja 2012 11:33

alt

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, że jutrzejszy mecz ze Śląskiem Wrocław jest sprzedany zmuszeni jesteśmy opublikować wyjaśnienia dotyczące czekającego nas jutro pojedynku. Z przykrością musimy przyznać się do wszystkich stawianych nam zarzutów.

 

Przede wszystkim robimy to ze względu na dzisiejszy artykuł autorstwa Przemysława Franczaka, zatytułowany "Karykatura Kibicowania", który ukazał się w Dzienniku Polskim. Z przykrością musimy się przyznać, że dziennikarz tej opiniotwórczej gazety ma rację właściwie we wszystkim, co zamieścił w swoim tekście. Skoro więc już wydało się, jak będzie wygladało jutrzejsze spotkanie zamieszczamy nasze wyjaśnienia.

 

Po tym jak okazało się, że niedzielne spotkanie przy Reymonta bedzie decydowało o zdobyciu Mistrzostwa Polski wszyscy z nas uświadomili sobie, że nasi piłkarze nie mogą tego meczu wygrać. Jeszcze tego samego dnia, kiedy zawodnicy wracali ze znakomitego pojdynku, jaki stoczyli z zabrzańskim Górnikiem pod stadionem Wisły Kraków czekała na nich złożona z ponad dwustu osób delegacja "łysych karków" (oryginalne określenie z tekstu Pana Franczaka).

 

W kilku zdaniach wyjaśnili oni piłkarzom, że ten jeden mecz muszą zagrać poniżej swoich możliwości. Co oczywiste nasza delegacja pochwaliła zawodników za dotychczasowe, stojące na bardzo wysokim poziomie spotkania. Generalnie były to podziękowania za cały sezon, w którym drużyna Wisły Kraków pokazała się ze znakomitej strony. Przestraszeni zawodnicy Wisły Kraków przyjęli podziękownia z ogromną ulgą, jednak najgorsze miało dopiero nastąpić.

 

Piłkarze Wisły Kraków usłyszeli następnie od przybyłych gości groźbę, dotyczącą niedzielnego meczu. Dowiedzieli się, że jeśli nie odpuszczą spotkania ze Śląskiem i nie dadzą wygrać naszym przyjaciołom, to będzie to niosło za sobą bardzo niewesołe konsekwencje.

 

Co więcej usłyszeli także o tym, że gdyby wynik był korzystny dla naszej drużyny to i tak mecz będzie tak naprawdę przegrany, bo już zaplanowaliśmy działania, które spowodują wbiegnięcie kibiców na murawę i przyznanie Śląskowi walkowera (co doskonale w swoim tekście opisał Pan Franczak, tyle że o tym przeczytał na forach internetowych, my mamy natomiast informacje z pierwszej ręki).

 

Spotkanie kiboli z piłkarzami zakończyło się w niemiłej atmosferze. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy zawodnicy Wisły Kraków byli po nim załamani. Nie mogli przeboleć faktu że będą musieli przejść obok meczu. Oni, 100% profesjonaliści, walczący w każdym meczu o nawet najmniejszy milimetr boiska. Drużyna, która w tym sezonie znakomitymi występami utwierdziła nas w przekonaniu, że walki i zaangażowania mógłby im pozazdrościć każdy ligowy zespół, teraz będzie musiała posłuchać bandytów i pokazać się z jak najgorszej strony.

 

Pan Franczak w swoim tekście opisał wszystko to, co my chcieliśmy ukryć. Żeby jednak nie gloryfikować tego jednego jedynego dziennikarza, z przykrością musimy się przyznać, że wszystkie media zamieszczające informacje o tym, że jutrzejszy mecz jest sprzedany mają rację. Wszystko jest już ustalone, tak naprawdę piłkarze mogliby w ogóle nie wychodzić na boisko.

 

Mamy tylko nadzieję, że nasi zawodnicy, którzy już niejednokrotnie w tym sezonie pokazywali znakomitą piłkę naprawdę wysłuchają próśb kiboli i zagrają poniżej swoich możliwości. To przecież oczywiste, że w normalnej, zdrowej rywalizacji Śląsk Wrocław nie miałby z nami najmniejszych szans. Nasi zawodnicy zmietli by drużynę z Wrocławia w proch i pył, pozbawiając ich złudzeń. Całe jednak szczęście, że pewne sprawy można załatwić inaczej.

 

Drodzy dziennikarze.

 

Rozumiemy, że nie każdemu może podobać się fakt zdobycia Mistrzostwa Polski przez Śląska Wrocław. O ile jednak dobrze patrzymy w tabelę, to własnie zespół z Wrocławia jest liderem i zdobył jak do tej pory największą ilość punktów. Wisła Kraków natomiast utknęła w jej środku, a ostatni mecz z Górnikiem Zabrze doskonale pokazał, jaki nasi piłkarze prezentują poziom.

 

Ciężko nam zrozumieć jaki cel ma rozpisywanie się właściwie na każdym sportowym portalu o tym, że się podłożymy. A insynuacje dotyczące tego, że mecz jest sprzedany są już generalnie poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nie wiemy, czy naprawdę sprawia Wam to aż tak ogromną radość, czy po prostu aż tak boli Was fakt zdobycia Mistrzostwa przez Śląska Wrocław.

 

Żeby zepsuć Wam trochę tę szampańską atmosferę skandalu, którą od kilku dni rozsiewacie napiszemy, że podczas meczu ze Śląskiem Wrocław kibicować będziemy własnej drużynie, a przede wszystkim zdrowej sportowej rywalizacji. Wydaje nam się, że zawodnicy Śląska nie potrzebują naszego wsparcia aż tak bardzo jak się wszystkim wydaje. I wniosek taki może wyciągnąć chyba każdy, kto popatrzy w tabelę.

 

Dla niektórych jest to chyba jednak zbyt trudne i skutek tego jest taki, że przedstawiane przez Was insynuacje są na poziomie tego tekstu, który zamieściliśmy powyżej i który dotyczy zastraszenia zawodników Wisły Kraków przez "łysych karków".

 

W niedzielę na boisku wygra po prostu lepszy i mamy nadzieję, że będzie to miało miejsce po naprawdę dobrym meczu. Zarzucając nam to, że sprzedaliśmy spotkanie może spójrzcie najpierw na siebie. Na to, jaką Wy prezentujecie postawę, a Przemysław Franczak sugerujący, że piłkarze Wisły Kraków po meczu powinni pokazać kibicom środkowy palec niech będzie jej symbolem.

 

 
Komentarze   

#23 Bieżanów » 2012-05-06 12:38

każdy to powie czternasto krotni mistrzowie
zal wam w że może być piętnasto..........

.gwoli ścisłości mamy po 13, 5 mistrzostw:):)..My wygraliśmy lige a wam pzpn podarował MP za zdobycie pucharu!!!..Takie jaja to jedynie w bylym zsrr sie działy i w jednym roku wyjatek na grunt prl padł!!!

Bieżanów

#22 RoBeN » 2012-05-06 10:24

Ruchhhhh: Oto wasze dwumecze:
WKS 2:1 Ruch
CWKS 3:0 Ruch
Lech 3:3 Ruch
Polonia 1:1 Ruch
Wisła 3:3 Ruch

W waszym spotkaniu z Widzewem, które zresztą oglądałem też nie było widać jakiejś spiny RTS-u, więc czego wy od nas oczekujecie? W el.LM nie zagralibyście z Bełchatowem albo pasiastymi, a jak pokazuje powyższy wykres, komuś innemu bardziej przyda się szansa na LM, to że znów raczej będzie nieosiągalna to już swoją drogą..

RoBeN

#21 Ruchhhhh » 2012-05-06 08:13

Roben- CWKS zmiótł Ruch z boiska w szpilach ligowch? no tak... 1:0 i 1:1... Ruch rozłożony na łopatki przez Sląsk: 1:1

Ruchhhhh

#20 CebulGŚ » 2012-05-05 23:27

van Gansenwinkel

Śląsk to nie Niemcy, Szwaby. Dużo Hanysów nie lubi Niemiec.

TYLKO WISŁA

Śląsk to nie biedne województwo. No i jak wyzej pisalem, tez nie Niemcy.

CebulGŚ

#19 NRŚL » 2012-05-05 21:42

każdy to powie czternasto krotni mistrzowie
zal wam w że może być piętnasto :D

NRŚL

#18 636 » 2012-05-05 21:10

pewnie z Warszawy dziennikarz,pla czacy nad zgliszczami leglej,bylo 30 kolejek zeby zdobyc mistrzostwo

636

#17 walkower » 2012-05-05 20:44

ale sam pomysł z tym walkowerem niezły xD

walkower

#16 a28 » 2012-05-05 18:21

Po pierwsze: świetny tekst ! :D
Po drugie: wiem, że jego pierwsza część miała prześmiewczy i ironiczny charakter, ale tak na poważnie była jakaś delegacja do piłkarzy po meczu z Górnikiem ?

a28

#15 emeryt » 2012-05-05 17:51

Przywołujecie mecz ze Śląskiem 81/82. Po co? Lepiej przeczytajcie we wspomnieniach Andrzeja Iwana o tym meczu. O innych przekrętach też.. Najciekawiej za kulisami. Wisła jest na krzywej schodzącej i za dwa lata będą derby pierwszoligowcó w a za trzy drugoligowców. Dopóki Wisła nie będzie krakowskim klubem,polskim klubem, klubem w którym gra polska młodzież a nie zbieranina ze szrotów , będzie żle!Smutne!

emeryt

#14 Nie czytaj gazet! » 2012-05-05 17:25

Tyle artykułów przed meczem, sugerujących o odpuszczeniu Śląskowi nie widziałem nawet w roku 2007 gdy zagłębie Lubin zdobywało mistrza na legi. Nawet po meczu nikt o tym nie pisał. Choć to tam tak naprawdę doszło do odpuszczenia przez legie meczu swojej zgodzie. Zresztą po meczu ówczesny trener Bełchatowa (rywal zagłębie w walce o MP) dosadnie skomentował w anal+ co ot tym sadzi. No ale wtedy cisza jak makiem zasiał. Jak zawsze w Polsce, przeinaczanie faktów + dziennikarska wybiórczość i brak obiektywizmu z domieszką wielkiego ego i mamy jak mamy. Szkoda że większość mediów tak zaciekle nie walczy z nieudolnością i brakiem kompetencji u naszych polityków, a ich kolegów.

Nie czytaj gazet!

#13 RoBeN » 2012-05-05 17:20

Specjalna wersja dla 19R20:
Prowdom je to że mieliście z Podbeskidziem 2-0 i daliście se strzelić 2 tory, prowda je to że mieliście u sia ŁKS i tylko zrymisowaliście , prowdom jest to że mieliście WDŚ u sia i nie strzeliliście bramy, prowdom jest to że cwks wos zmiótł z boiska w szpilu ligowym, faktym je to, że Wosz przijaciel Widzew doł wom wygrać. WIYNC NIE ZAGLONDEJ W NASZO STRONA, BO MIYLIŚCIE ARGUMYNTY KU TYMU COBY WOS MECZ WISŁA ŚLĄSK NIE INTERESOWOŁ WCALE. PYRSK!

RoBeN

#12 hans » 2012-05-05 17:10

Złącze PCI masz rację mieliśmy swoje mecze w których sami zebraliśmy sobie punkty szkoda ale taka piłka ja mam nadzieję ze każdy zagra swoje i wygra lepszy jestem za Ruchem i zawsze byłem mistrzostwo dla lepszego za uczciwą grę pozdRo dla normalnych

hans

#11 WKS!!! » 2012-05-05 16:01

Autonomię to chce Górny Śląsk. Hanyski. Trzeba było w szkole uważać na geografii i historii.

WKS!!!

#10 Kamil_WKS » 2012-05-05 15:04

Chciałbym przypomnieć sytuacje z sezonu 1981/1982, w której to Śląskowi do zdobycia mistrzostwa wystarczał remis, jednak w ostatnim meczu przegrał z Wisłą :P także uważam, że wszelkie spekulacje za niedorzeczne

Kamil_WKS

#9 Habdul » 2012-05-05 14:41

A ja mam nadzieję, że wygra Śląsk. Jestem za Wisłą i nie mam wpływu na wynik na boisku ale goraco życzę Ślaskowi zasłóżonego mistrza Polski. Wisła & Śląsk, BRACI SIĘ NIE TRACI!

Habdul

#8 TYLKO WISŁA » 2012-05-05 13:48

19r20 nigdy więcej niemcy nie będziecie Mistrzami Polski dalej gwizdajcie na hymn i dostańcie tą autonomie dla swojego biednego województwa !!

TYLKO WISŁA

#7 carlosklecza » 2012-05-05 13:44

do 19R20 po co wam Mistrzostwo Polski jak uważacie sie za inny kraj ? Jak jesteście narodem śląskim to stwórzcie sobie swoją lige podzielcie zawodników waszej drużyny na 10 drużyn i grajcie własną lige. Z pośród 4 drużyn mających szanse na mistrza jesteście ostatnią jakiej sie to należy. Gwizdanie podczas Polskiego hymnu najlepiej świadczy o tym, że wasze miejsce jest za naszą zachodnią granicą.

carlosklecza

#6 van Gansenwinkel » 2012-05-05 13:38

Mistrzostwo Polski nie dla szwabów!!!

van Gansenwinkel

#5 Bogdan » 2012-05-05 13:24

Franczak jest absolutnie kuriozalnym facetem. I ten jego nieznośny, dydaktyczny ton. Ciekawe, że jakoś zachowania "kibiców" Ogniwa nigdy nie pobudziły tej dziennikarskiej głowy do stworzenia krytycznego felietonu, natomiast jeżeli chodzi o "Białą Gwiazdę", niucha swym okazałym nosem każdą naszą "niegodziwość" z gorliwością neofity.

Bogdan

#4 złącze PCI » 2012-05-05 13:00

@19R20: Prawdą jest to że mieliście z Podbeskidziem 2-0 i daliście sobie strzelić 2 bramki, prawdą jest to że mieliście u siebie ŁKS i tylko zremisowaliście , prawdą jest to że mieliście WDŚ u siebie i nie strzeliliście bramki, prawdą jest to że cwks was zmiótł z boiska w meczu ligowym, faktem jest to, że Wasz przyjaciel Widzew dał wam wygrać. WIĘC NIE PATRZ W NASZĄ STRONĘ, BO MIELIŚCIE ARGUMENTY KU TEMU ŻEBY WAS MECZ WISŁA ŚLĄSK NIE INTERESOWAŁ WCALE.

złącze PCI

#3 grzyb » 2012-05-05 12:59

tak się bawią ludzie wtedy kiedy Wisła gra

tak się bawią ludzie kiedy przegrywa :!:

grzyb

#2 x » 2012-05-05 12:47

Tutaj staramy się pisać w języku polskim.

x

#1 19R20 » 2012-05-05 12:05

Będziemy widzieć jutro co jest prawdą !! Yno Ruch!

19R20

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież