Sprawy SKWK:

"Kto kocha ten wierzy"- operacja Jagiellonia !!!
Wpisany przez redakcja   
czwartek, 31 marca 2011 23:30

 

Ave Wisła

 

Kiedy rozpoczynaliśmy działania mające na celu pomoc najmłodszym fanom w bezpłatnym pojawieniu się na meczu Białej Gwiazdy nie przypuszczaliśmy, że akcja ta nabierze aż takiego tempa.

 


Z meczu na mecz zwiększa się ilość młodych kibiców z poszczególnych dzielnic i osiedli, którzy mogą obejrzeć na żywo ekstraklasowe spotkania dzięki zakupionym przez nas biletom. Co więcej, coraz częściej udaje nam się docierać do rejonów Krakowa, które teoretycznie są zdominowane przez pasiaste niewiasty. Dla przykładu z pewnej dzielnicy na Ruchu było 8 osób, na Widzewie 10, a na Jage jedzie 26 fanów!!!

 


Skutkuje obrana strategia polegająca na tym, że poszczególne osoby z danego osiedla mają organizować zapisy wśród swoich kolegów. Zauważyłem, że na listach pojawiają się coraz młodsi kibice. Na początku dominowali 18-to i 17-to latkowie. Przeglądając natomiast dane osób, dla których kupione zostaną bilety na mecz z Jagiellonią można zauważyć, że spora część z nich nie ma jeszcze ukończonego 15 roku życia.

Od momentu podania nr konta wpłynęło 1552 zł. Za te pieniądze zamówiłem 100 koszulek dla tych najmłodszych fanów Wisły, w których począwszy od niedzielnego pojedynku regularnie będą wyprowadzać piłkarzy Wisły i ich przeciwników na płytę boiska.

 

W tych koszulkach będą też stali Ci z Was, którzy aktywnie przyłączyli się do akcji i przed meczem z Jagą będą zbierać pieniądze na wsparcie naszej inicjatywy. Będą oni przy wejściu na każdy sektor, więc nie omijajcie ich. Wspomóżcie młodych Wiślaków. To oni nas zastąpią za kilka lat. Apeluję tutaj również o wsparcie dla ultrasów i graficiarzy, którzy równolegle z nami będą prowadzić zbiórkę. Ich cele są równie ważne. Chciałbym, żeby młody kibic zapamiętał mecze nie tylko ze względu na grę piłkarzy, ale ze względu na atmosferę towarzyszącą temu widowisku. A na co dzień widział trójkolorowe mury dookoła siebie.

 

Oprócz zbiórki pieniędzy będzie też zbiórka Wiślackich gadżetów. Jeżeli ktoś ma w domu jakiś szalik lub koszulkę w dobrym stanie, którą może przekazać młodszemu kibicowi niech ją przyniesie w dniu meczu z Jagiellonią do restauracji "U Wiślaków" w miejsce sprzedaży Wiślackich pamiątek. Niedawno poznałem małolata( chyba 15 lat) z naprawdę trudnych rejonów, gdzie już ma ciężką sytuację ze względu na wierność Wiśle, który zorganizował kilka osób od siebie na mecz z Jagą. Powiedziałem, że dam mu kilka rzeczy dla kolegów, żeby rozdał. Zapytał mnie czy dałbym mu szalik, bo nie ma, a bardzo by chciał . Takich chłopaków jest na pewno więcej... Niewiele trzeba, żeby ich uszczęśliwić. A na pewno są bardziej charakterni niż forumowe pokemony, co pojęcie o Wiśle mają nabyte z wirtualnego świata.

 

W Bytomiu było 69 fanatyków, chociaż pomysł z zabieraniem ich na wyjazdy muszę przemyśleć. Nie wiem czy chce, żeby patrzyli na meneli w barwach Wisły, którzy wyjazd traktują jak okazję do urżnięcia się, a szczyt ich odwagi to prostackie teksty do tamtejszych dziewczyn. Ciekaw jestem czy tak odważnie wyrażają miłość do Wisły w naszym mieście, gdy stoją nie dziewczyny tylko koszerni i nie oddziela ich kordon prewencji.

 

Na mecz z Jagiellonią planowaliśmy zabrać 150 młodych fanów. Nie udało nam się....
W niedziele na spotkanie z Jagą idzie 320 fanów poniżej 18 roku życia...  . W tej liczbie uwzględniona jest setka uczniów dwóch szkół podstawowych, co mnie szczególnie cieszy. Czekam na kolejne zgłoszenia od ośrodków edukacyjnych. Klub przekazał nam 50 biletów w cenie 1 zł. Resztę finansujemy sami. Spróbujcie policzyć ile to będzie kosztowało. W tym miejscu chciałbym podziękować fundacji „Biała Gwiazda" oraz firmie VTS Clima bez pomocy których nie udało by nam się zakupić biletów dla tak dużej liczby osób.

 

Nie ograniczamy się tylko do zakupu biletu na mecz. Idziemy dalej. Chcemy odwiedzać szkoły w Krakowie i promować jedyny klub, który przynosi dumę Grodowi Kraka. Sportowa spółka organizuje spotkania w miejscowościach małopolski. My chcemy urządzać takie imprezy w naszym (tak NASZYM) mieście. Władze Wisły obiecały 2 razy w miesiącu pozwolić piłkarzom na udział w tego typu meetingach. W kwietniu zaplanowane mamy 2 wizyty w krakowskich podstawówkach.

 

Angażujemy się też w działania podejmowane przez klub. Przekazaliśmy do każdej jak dotąd odwiedzonej szkoły po min 10 pamiątek ( szaliki , koszulki z Reymanem i z hymnem), wlepki i plany lekcji. W Olkuszu piłkarzom towarzyszyli przedstawiciele tamtejszego FC, w Jaśkowicach i w Niegowici były osoby zaangażowane bezpośrednio w akcję „Kto kocha ten wierzy". Na ile tylko czas pozwoli postaramy się , aby chociaż jedna osoba od nas była na takim spotkaniu piłkarzy z młodymi kibicami.

 

Zamówiłem 100 szali z motywem „Kto kocha ten wierzy". Część z nich rozdamy, cześć pójdzie do sprzedaży po 15 zł dla najmłodszych, a część sprzedamy jako cegiełki po 30 zł dorosłym kibicom chcącym wesprzeć inicjatywę.

Mamy w planach pomysł na pewien patent przy wydaniu koszulek dla najmłodszych, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Tak jak napisałem na konto SKWK wpłynęło 1552 zł tytułem darowizny na rzecz inicjatywy „Kto kocha ten wierzy". Z puszek rozstawionych w niektórych punktach na Wiśle wyjąłem 300 zł, na walnym spotkaniu SKWK uzbieraliśmy ok. 680 zł. Wszystkim, którzy pomogli finansowo w imieniu młodych fanów DZIĘKUJE!!!

 

Jednak to wszystko niestety mało. Jeżeli chcesz pomóc w budowaniu przyszłości Armii Białej Gwiazdy to możesz to zrobić wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków:
69 1160 2202 0000 0000 3426 8110 Millenium Bank z dopiskiem „darowizna dla dzieci"

lub wrzucić kasę do puszek usytuowanych w:
Sklepie „Wiślacki Świat"
Sklepie „Fanatyk"
Restauracji „U Wiślaków"
Strefie Kibica


 

 

Belfast

 

Dodaj komentarz

Redakcja SKWK.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie KibiceWisly.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "troling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp.
Kod antysapmowy
Odśwież